• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

(BK-5 Or)Yardım. Çalarken ritim hızını birden düşürme

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Çalarken, klarnet solosuna geçmek için örneğin 4. varyasyonda davul kitine geçiyorum. Geçtiğim anda ritimin'de çok yavaşlaması lazım. Aniden yavaşlaması lazım hemen. Bunu nasıl yapabilirim. Ayrıca bununla bağlantılı olarak;

Klavye'deki PERFORMANCE bölümüne sadece sesler mi kayıt ediliyor? Öyle sanırım ritimi almıyor.

Olsun,

USB'ye gideriz. Ama orada'da scala'yı ve diğer ayarları almıyor? Bu defa orada sadece ritim ve ses'mi alıyor?

Cevap: (BK-5 Or)Yardım. Çalarken ritim hızını birden düşürme

Bu sorunun cevabını aldınmı...

Alper, ritmi tap tempoya istediğin metronom hızında arka arkaya basarak düsürebilirsin. Ama buna hic gerek yok cunku, performans memory ritmide hafızaya alir. Sadece ritim tutma kilidini ritim bankalarından herhangi birine basılı tutarak kaldırmalısın. Performansa her türlü ayarlamayı kaydedebiliyoruz.

Alper, ritmi tap tempoya istediğin metronom hızında arka arkaya basarak düsürebilirsin. Ama buna hic gerek yok cunku, performans memory ritmide hafızaya alir. Sadece ritim tutma kilidini ritim bankalarından herhangi birine basılı tutarak kaldırmalısın. Performansa her türlü ayarlamayı kaydedebiliyoruz.

2. Ayda açtığım bir konuymuş. Basit birkaç çözümü var zaten. Istenen varyasyonda ritimi düşük olarak kayıt ederim. Performans seslerinde scalayı kayıt edebiliyoruz zaten. Bunun için başlangıç ayarlarından küçük bir düzeltme yapmak lazım ama scalayı kaydetmek dezavantajlıymış zaten.

Neyse konu güncel değil.

sn.muzıksız asla aleti degiştirme bak ne guzel yazılar yazıyorsunuz bızlerde sızlerden bırseyler ögrenıyoruz....

sn.muzıksız asla aleti degiştirme bak ne guzel yazılar yazıyorsunuz bızlerde sızlerden bırseyler ögrenıyoruz....

Yakında değiştireceğim. Ama yine bildiklerimi paylaşırım rolandın bendeki yeri ayrıdır. :)