• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5 Ses yüklemesi Hk.

ahmet.alkan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
bk5
Arkadaşlar merhaba ;
Yakın zamanda bende bir adet Roland BK5 aldım. Eski müzisyenim fakat 20 sene kadar ara verdim.
Dediğim gibi cihazı aldım fakat ses ve ritim yüklemleri cihaza yapamadım. Yardımcı olcak bir arkadaşım varmıdır. Cihazın versiyonunu yükselttim 1.05 bilginize. Sesleri USB2ye atıyorum ordada göremiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Ses yüklemesi Hk.

Ahmet abi,usb deki sesleri görmek için write tuşunun yanındaki list düğmesine basacaksın.Rithimleri görebilmek içinde sağ en üst köşedeki usb tuşuna basacaksın.

Kardeşim çok teşekkür ederim şimdi sesleri görebiliyorum. Fakat bir konuda daha yardımcı olabilirmisin. Ses paketini USB'den gördüm fakat bir sesi kullanmaya çalıştığımda ritim bulunamadı diyor ve ben istemesende koma lambaları yanıyor. Ben bir ritim üzrinde sadece sesleri Mİ tonunda kullanmak istiyorum nasıl kullanıldığı konusunda yardımcı olabilirmisin. Editlemekmi gerekiyor. Yardımların için şimdiden teşekkür ederim. Bol kazançlar olsun inşallah.

Ahmet abi komaları komaları silip yada istediğin komaya göre ayarladıktan sonra wrıte tuşuna basıp kaydettikten sonra sesi kullanabilirsin.ritim bulunamadı desede o sesin atamasını yapıyor zaten.

teşekkürler kardeşim, ayarları yaptım güzel oldu.
Hayırlı günler olsun.

Sakıncası yoksa bilgilerinizden ben de faydalanmak isteyeceğim. Roland e86 ya ses yüklemesi nasıl yapabilirim. Org USB li fakat disket formatında okuyor. Ritim yüklemesi yapabiliyorum. Ama ses yüklemesi yapamadım. Ekran menüsü de ingilizce olduğu için belki eski ayarlarına döndüremem diye kurcalamak da istemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Cevap: BK5 Ses yüklemesi Hk.

Abi roland e86 konusunda bir bilgim yok BK-5 kullanıcısıyım.