• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk5 te iyi ses ve ritim yok diyen arkadaslara hitaben

megaboy54

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa 800
Arkadaslar bu aralar bk5 icin seslerinin ve ritimlerinin kotu olduguna dair bir hayli yazi okudum.ben bk5in kotu olduguna degilde ben ve benim gibi bircok aceminin bk5i hakkiyla kullanamadigimizi dusunuyorum.cok eminimki omer ve murhen beydeki bk5 lerin uzerinde hic duymadigimiz mukemmel sesler vede ritimler vardir.haniderler ya at degil ati kosturan binicidir.bizimkiside o hesap goreceksiniz ileride bk5 in suan editli kullanilan sesleri bizede ulasacak.farkindaysaniz omer beyin demolarindaki sesler hala bizlerde mevcut degil mesela toner sax....gibi

Cevap: bk5 te iyi ses ve ritim yok diyen arkadaslara hitaben

Katılıyorum

dün ilk düğünümü yaptım bk5 ile.açıkcası tereddütte idim.fakat gel gör ki tesisatın sesini açtıkça açasım geldi.full kırmızıda geçirdim düğünü.ses hiç mi bozulmaz arkadaş.ritim-ses uyumu mükemmel.birkaç eksiği var tabiki.sample seslere müdahale edilip yeni sample lar yüklenirse emin olun korgun en baba x3 üne kafa tutar.

Diyorum ya fatih kardesim emin olun omer ve murhen beyde samplelerin babasi vardir.burdaki sikinti ise bizim o samplelere uzak kalmis olmamiz.ulasamiyor olmamizdir.suda bir gercek boyle oldugu surece roland kaybeder.burda roland turkiyeye buyuk sorumluluklar dusuyor.fakat gordugum kadariyla tam destek yok.bizler kendi aramizda biseyler yapmaya calisiyoruz...ama nereye kadarrrr orasi bilinmez.

Arkadaslar bk5 kötü bi cihaz kesinlikle degil ama sesler konusunda fazla yapilacak birsey yok anck yeni yazilimlarla sample ekleniyor rtimler bence her sarkiyi calabilecegimiz bollukta ama yinede eksiklikler var illaki kicklerde bi dolgunluk ariyo kulaklarim guzel tesisatta kaliteli geliyor 128 polifoni sonucta . Suan benim gözümde yedek alet acikcasi

Erhan kardesim konuya mudahil oldugun ve de azda olsa bizimle fikrini paylastigin icin tesekkur ederim.insAllah yetkililerde bizim yazdiklarimizi okurlar ve de birseyler yapmaya tesebbbus ederler.sonuc olarak herkes alin teriyle kazanipta bu cihazlari aldi.benim nasipse bu ay son taksitim...kolay olmadi taksilerini odemek...sozum onlara....

Ben amatörüm ve bana fazlasıyla yetiyor bu cihaz.Hatta ben yetemiyorum desem daha iyi olur.Cihaz her geçen gün ritim yazılıyor ve en büyük detayda bunların ücretsiz olması.Korg yada yamaha da ben görmedim bu desteği mesela.

bence burda distiribitorun sucu yok asıl suçlu rolandın kendisi 2013 yılında urettiğin klavye 2000li yıllarda yaptiğin va7 kadar fonksiyonel deyil va7 kasasının içine bu özellikler gömülseydi bişeye benzerdi güncelleme işinde elinden geleni yapiyolarlar ama bu gibi cihazlara porfosyeneller calişma yapmaz genelde amatör insanların calişmalarini görüyoruz neden emonun rtmi yok güncellemelerde adam neye uğraşsın zate o paraya adam usb satıyor nerdeyse ama şuda bi gerçek 2bin tl lik alette 7-8bin tl orgların rtm lerini duyabiliyoz az birazda pratık olsaydı oda para köfte hesabi