• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

boss ve-20 vokal prosesör aldım

Cevap: boss ve-20 vokal prosesör aldım

bahsettiğiniz cihaz aslında gitar için..tc helicondaki karşılığı ise harmony g.. teknoloji ve özellik olarak tc ile mukayese bile edilemez kaldıki klavyede kullanacağınız için yanlış bir secim olmuş..keşke biraz daha fazla verip voicelive touch alsaydınız..iyi günlerde kullanın..

bir yanlışın var arkadaşım gitar için değil solist gitarist piyanist bütün müzisyenler için gitar için olsaydı gitar girişi olurdu demolarını bir seyret istersen youtubede

bir yanlışın var arkadaşım gitar için değil solist gitarist piyanist bütün müzisyenler için gitar için olsaydı gitar girişi olurdu demolarını bir seyret istersen youtubede

sanırım yanlış anladınız yada ben ifade edemedim..tabiiki solist için adı üstünde "vocal prosesor"..fakat üzerinde midi girişi yok artı loop özelliği var yani asıl amaç gitarla beraber kullanmak yani armonileri gitardan alacak..tabiiki ritmbox kullanmıyorsanız klavyedende olur.bu tür cihazlarda klavye ile kullanacaksanız en iyi sonucu midi bağlantısı ile alırsınız..

cihaz solistler için üretilmiş bir cihazdır bence tc helicondaki harmony g ve m modelleri ile arasında çok fark var neden dersen zaten senin dediğin gibi
adı üstünde harmony yapabildikleri kısıtlı boss ve-20 de hormony -double-create-robot-strobe tarzı birsürü vocal efect var ayrıca çok geniş kapsamlı reverb-delay efectleri var voice live çok iyi ama fiyatıda çok iyi bence parasına göre ve-20 10 numara bir alet mididen bağımsız çalışmasıda bir yerde solistler için avantaj

evet tc helicon un harmony m modeli klavye için daha iyi midi bağlantısı sayesinde akompanyaya uyum sağlıyor fakat sadece harmony ve reverb delay var
boss ve 20 de ise harmony yanında dynamik ses duble megafon robot strobe kromatik ses efektleri loop yapma reverb delay ve bunun yanında yaptığın ayarlamalar için hafızada var sadece yapman gereken midi bağlantısı olmadığı için çaldığın notaya aleti manuel getirmek oda çok basit yani boss ve 20 neredeyse voice live özelliklerine sahip ve çok ucuz vede çok kaliteli

ümit arkadaşım nasılsın ya ben zuhal müzikte marmony m denedim ama reverb delay yoktu sanki yada tanıtan arkadaş bulamadı reverb delay olsaydı bende harmony m alacaktım aslında çünkü tc heliconun delay -reverb pedalı ayrı olarak var ben elemana dedimki ne olacak şimdi oda bana ayrıca delay alıcaksın dedi cihazları peşpeşe bağlayacaksın dedi daha sonra tc heliconun videolarını izledim harmony m kullanan piyanist kadın harmony m-create -delay pedallarını peş peşe bağlamış videoda bir bak istersen

evet tc helicon un harmony m modeli klavye için daha iyi midi bağlantısı sayesinde akompanyaya uyum sağlıyor fakat sadece harmony ve reverb delay var
boss ve 20 de ise harmony yanında dynamik ses duble megafon robot strobe kromatik ses efektleri loop yapma reverb delay ve bunun yanında yaptığın ayarlamalar için hafızada var sadece yapman gereken midi bağlantısı olmadığı için çaldığın notaya aleti manuel getirmek oda çok basit yani boss ve 20 neredeyse voice live özelliklerine sahip ve çok ucuz vede çok kaliteli

sevgili arkadaşım; konuyu uzatmak da istemiyorum cihazı zaten almışsın iyi günlerde kullan ama...

benim fikrimce; voicelive 2 ile mukayese etme... megafon robot filan bunlar işin oyun kısmı...kullanım amacımız fx ve harmonizer...voice live 2 aynı anda 6 ses harmony yapar (choir efektini saymıyorum bile) boss 3 ses yapar.. tc nin hormony m/g serileri dahi 6 ses harmony yapar.live2 de midi, aux, gitar, girişleri vardır armoni çözümlemelerini bu girişlerin herhangi birinden yapar..

dediğim gibi konu uzamasın elindeki cihazla mutluysan daha ilerisi yok zaten..tekrar iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

e tabiki sen haklısın arkadaş ama arada 4 kat gibi bir fiyat farkı var

Midi algılamıyorsa boss ; major ile minörü nasıl algılayacak ?
Hatalı armoniler cıkmazmı ortaya ?

Pa800 de de tc helicon var ama harici cihaz gibi olamaz tabiki. Fakat idare ediyoruz. Hic degilse akora göre harmony üretiyor.

Midi algılamıyorsa boss ; major ile minörü nasıl algılayacak ?
Hatalı armoniler cıkmazmı ortaya ?

Pa800 de de tc helicon var ama harici cihaz gibi olamaz tabiki. Fakat idare ediyoruz. Hic degilse akora göre harmony üretiyor.

tonu manuel giriyorsun...ya tutarsa :))