• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

!!! böyle bişey mümkünmü 128 mb lık seti 64 mb lık pa800 e yüklemek

transpose53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800-i30
bomba!!! böyle bişey mümkünmü 128 mb lık seti 64 mb lık pa800 e yüklemek

xxx PA 800 EXB Plus 64 MB USB Satista

xxx USB PA 800 EXB Plus System Bilgileri:

4 adet EXB bankalari xxx 1 plus ve xxx plus 2
Userlar Komple bostur ve 16 Dk. Herhangi baska bir setten, User bölümüne seslerin editlerini atip xxx nun saoundlarini Kullanip baska style ve sesleri editliye bilirsiniz.

xxx 02 deki Tüm style ler calismaktadir, Bütün Perkusion ve drumlar aynen Pa 3 ve Pa 2 deki gibi aynisidir.

En Önemlisi Sample lar Rom Bölümündedir.

1800 ne yakin Sample icerigi

Yani kisacasi PA 3 ve Pa 2 deki USb nin Komple PA 800 iceriginde Kullandik.
aradaki tek fark cesitli Loop Klarinet, Istanbul string, Wammy gitar ve Slide elektro Baglamalari. Yayli dem Vs. sildik.

xxx 02 nin secilmis Halini PA 800 ze yerlestirdik.

Özellikle 256 rami olan arkadaslar icinde harika bir tasarim olacaktir. Cünkü 256 mb nin sadece 64 mb sini Kullanip Geri kalan 192 MB baska setlerden yükleme yapip, ayni anda 3 setle calisa bilirsiniz.

Setin Gercek Boyutu, 128 MB dir, ve Baska bir sample Yükleyemessiniz. yani Sample info, (o) Göstermektedir. Tabiki xxx 02 den farki, samplarin Degerlerini Kücültük, xxx yu Tanimayan bir Sahis Farki anlamaz bile.

Sözün Lafin Kisasi, yine bir ilki Basardik.

Tekrar Tekrar Belirtelim Sayfamizdaki Tüm Demolar USB nin aktuel tanitimidir.

xxx USB Pa 2 nin aynisida diye biliriz.

Su an tatildeyiz, haftaya sizlere Görüntülü bilgi verecegiz.

Tekrara Tekrar söylüyoruz. Sayfadaki Tüm demolar USb de Calismaktadir.

Bu sistem sadece xxx PA 800 EXB Plus ile Calismaktadir. !!!!!!

Bu şekilde açıklamışlar evet eğer dogruysa arkadaşlar almaya değmezmi ve xxx usb kullanan arkadaşlar varsa memnunmu acaba güzel setmidir sipariş versekmi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: !!! böyle bişey mümkünmü 128 mb lık seti 64 mb lık pa800 e yüklemek

evet bu olay doğru rom a yani orgun hafızasına sampleları atmışlar ve ram e ritim ve kitleri anladığım bu.ve 128 mb seti okumuş oldu.vallahi 3x lerdeki problemler os ile düzeltilemezse
herkes 800 e geri dönecek bu gidişle ve bu haberde 800 e dönüşleri hızlandıracak gibi.

ozaman yaygınlaşırda her set yapımında bu teknik kullanılırsa süper olur valla ram yükseltip boşa masraf yapmaya gerek kalmaz.

vallahi o zor görünüyor işte bu usb yıllardır var.ama bir tek bu uygulama ona has. diğerleri hiç yapmadı ya da yapmayı beceremedi.emo da dahil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bu konu için uzman arkadaşlar tarafından da yorum yapılırsa çok makbule geçer saygılar yorum yapan arkadaşlara teşekkürler

Korgda fabrika sesleri dışarıdan yükleniyor zaten. Bu arada Bk5 de korg gibi dışarıdan yüklediğini zannediyorum artık.Zira yeni osunda 120 Mb yakın dosya yüklüyor.Bu büyüklükte yazılım olamaz. Fabrika seslerde revizyona gidip tekrardan oss ve res.dosyasıyla orgun hafızasına yüklüyor. Dolayısıyla yükleme sistemini(format) çözen kişi batı sesleri yerine türk seslerini yükleyebilir. Ram da kullanıcıya kalır.

Korgda fabrika sesleri dışarıdan yükleniyor zaten. Bu arada Bk5 de korg gibi dışarıdan yüklediğini zannediyorum artık.Zira yeni osunda 120 Mb yakın dosya yüklüyor.Bu büyüklükte yazılım olamaz. Fabrika seslerde revizyona gidip tekrardan oss ve res.dosyasıyla orgun hafızasına yüklüyor. Dolayısıyla yükleme sistemini(format) çözen kişi batı sesleri yerine türk seslerini yükleyebilir. Ram da kullanıcıya kalır.

aynen öyle mustafa abim süper anlatmış şu o.s yazılımını demekki erkan uçar kendi düzenliyor usb si için bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama diğer usblere fark atan bi özellik.keşke öğrensekte bizde yapabilsek.

Erkan uçar hocamızın farkı bu işte , bahsettiğiniz konu pax2 eco usb nin 800 uyarlanmış halidir adam set yapmayıda bırak os yazılımlarında bile deyişiklik yapıyor hesaplayın pa 800 ram bellek 64 ama 800 kurduğunuz os 128 işte burda os yazılımı ile ilgili bir oynama söz konusu bunuda bir tek Erkan hocamız yapıyor ve mükkemmel çalışmaları var inşallah bizede nasip olur eco usb yi kullanmak saygılar

bu usbnin fiyatı ne kadar yani 800e uyarlanmış 2x setinin?

Konuyla alakası yok ancak konu içerisinde geçtiği için sormak istedim. Pa3xte şuanda ne hatalar var? Ben en son güncellemelerle felan hatalar aşıldı diye biliyordum. Servet abi ve Mustafa abim bu konularda bilgi verebilirsenize sevinirim.