• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Böyle Satış Olmaz Bence

• Konbuyu başlatan omunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 4K

omunal

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND E70 & KORG PA800 256 MB V2
Sevgili arkadaşlar ev kullanıcısı bir insan olarak sıfır aldığım pa500TR klavyemin yanına birde daha üst modeli eklemeyi düşündüğüm şu günlerde , bugün bulunduğum ildeki korg bayisine gittim ....Amacım açıkçası sıfır değil ama ev kullanıcısı bir insanın varsa pa800 klavyesini sormaktı ama o da ne ? meğer bu pa800 kötü ve modası geçmiş !!!!!! Bayi bana başladı elindeki pa600 ve pa900 klavyeleri övmeye...Yahu ben pa600 modeline kesinlikle kötü diyemem elbette pa600 'de kendince çok iyi ama bayinin söylediği aynen "pa600 klavye pa800 klavyeye göre çok daha iyi"???? Allah Allah dedim içimden yahu benim hayranlıkla videolarını ve canlı performanslarını dinlediğim pa800'den mi bahsediyor dedim kendi kendime..Yani sizin anlayacağınız daha doğrusu benim anladığım vatandaş elindeki klavye modellerinden hangisi varsa onu eritme derdinde yada ne bileyim belli bir modelin belli bir satışını yapınca firmadan ayrıca bir ödül mü alıyor anlam veremedim..Çünkü elinde sıfır pa800 yoktu...Böyle mi olması gerekiyor satıcı olarak ki madem sen hizmet veriyorsun tam anlamı ile artı ve eksilerini söyle ki alıcı kimsenin kafasında en ufak soru işareti kalmasın...Neyse arkadaşlar başımdan bugün böyle bir görüşme geçti :) Ama sizden ricam hangi il ya da ilçe diye lütfen sormayın burada kimseyi rencide etmek istemem.Hepinize bol kazançlı kazasız belasız günler dilerim.Saygılarımla

Cevap: Böyle Satış Olmaz Bence

kardeşim bu gibi olaylar turkiyede gayet normal madem konuyu açtınız bende basımdan geçeni kısaca anlatayım geçmiş zaman bayiye i4s almaya gittim elinde hiç yok baska modeller var tutturdu i4s söle böle bilmem sunu eksik bunu eksik bak sana bu aleti vereyim sunu vereyim derken birde ağzından su laf çıktı bak sana bu aletleri tavsiye ediyorum haaa şunu alırsan bak al demem onu tavsiye etmem dedi yalan olmasın zannedersem ix300 dü galiba onun tavsiye ettiği orgların fiyatlarını sordum açıkçası pahallı geldi 2. el olmasına rağmen sonra dedim ix300 peki bu ne kadar dedim fiyatı uygundu benim için peki bu kötümü arızası mı var niye tavsiye etmediniz dedim iş görmezmi dedim adam başladı bu sefer ix300 ü övmeye hemen karar verdim ben biraz dolasayım yine gelirim dedim çıkış o çıkış magazadan .

Sevgili arkadaşlar ev kullanıcısı bir insan olarak sıfır aldığım pa500TR klavyemin yanına birde daha üst modeli eklemeyi düşündüğüm şu günlerde , bugün bulunduğum ildeki korg bayisine gittim ....Amacım açıkçası sıfır değil ama ev kullanıcısı bir insanın varsa pa800 klavyesini sormaktı ama o da ne ? meğer bu pa800 kötü ve modası geçmiş !!!!!! Bayi bana başladı elindeki pa600 ve pa900 klavyeleri övmeye...Yahu ben pa600 modeline kesinlikle kötü diyemem elbette pa600 'de kendince çok iyi ama bayinin söylediği aynen "pa600 klavye pa800 klavyeye göre çok daha iyi"???? Allah Allah dedim içimden yahu benim hayranlıkla videolarını ve canlı performanslarını dinlediğim pa800'den mi bahsediyor dedim kendi kendime..Yani sizin anlayacağınız daha doğrusu benim anladığım vatandaş elindeki klavye modellerinden hangisi varsa onu eritme derdinde yada ne bileyim belli bir modelin belli bir satışını yapınca firmadan ayrıca bir ödül mü alıyor anlam veremedim..Çünkü elinde sıfır pa800 yoktu...Böyle mi olması gerekiyor satıcı olarak ki madem sen hizmet veriyorsun tam anlamı ile artı ve eksilerini söyle ki alıcı kimsenin kafasında en ufak soru işareti kalmasın...Neyse arkadaşlar başımdan bugün böyle bir görüşme geçti :) Ama sizden ricam hangi il ya da ilçe diye lütfen sormayın burada kimseyi rencide etmek istemem.Hepinize bol kazançlı kazasız belasız günler dilerim.Saygılarımla
kardeşim şimdi olaya nerden başlamak gerekiyor bilemiyorum ama sana üzülecegin bir şey söyleyeyim bayideki satıcı ne manada sana pa600 yada 900 övdü onu bilemem şu kadarını söylemek isterim pa600 satıcının dedigi gibi 800 e fark atar tonlar ve ritim konusunda hee 800 kolonlarından dinledigin sesi pa600de duyamazsın ama tesisata gir aynı seti yükle bak o zaman neler oluyor pa800 yüzüne bakmazsın dersenki sen 600mü kullanıyorsun yok pa3x ve pa 80 kullanıyorum ama satıcı kişi ya satmak için böyle söyledi yada gerçekten test etmiş o yüzden söyledi ama bence 800e hayranlık duymanız yersiz dedigim gibi pa 600 ve pa 900 üst segmentte 800ü bozar saygılarımla;)

Bu satiş taktiğini çoğu sektörde her esnaf yapar yapmam diyen yalan söyler ama pa 800e de kötü diyen çarpılır :)

ben 800 kötü demedim teknolojisi yeni aletler ile boy ölçüşemez o yüzden 800 üretimi durduruldu kapalı kutusu yok sanırım o yüzden 64 m bir 800 mü yada 96 mb ve m3 okuyan max audıo ayarı olan bir klavyemi derseniz seçimi kendiniz yapın

kardeşim bu gibi olaylar turkiyede gayet normal madem konuyu açtınız bende basımdan geçeni kısaca anlatayım geçmiş zaman bayiye i4s almaya gittim elinde hiç yok baska modeller var tutturdu i4s söle böle bilmem sunu eksik bunu eksik bak sana bu aleti vereyim sunu vereyim derken birde ağzından su laf çıktı bak sana bu aletleri tavsiye ediyorum haaa şunu alırsan bak al demem onu tavsiye etmem dedi yalan olmasın zannedersem ix300 dü galiba onun tavsiye ettiği orgların fiyatlarını sordum açıkçası pahallı geldi 2. el olmasına rağmen sonra dedim ix300 peki bu ne kadar dedim fiyatı uygundu benim için peki bu kötümü arızası mı var niye tavsiye etmediniz dedim iş görmezmi dedim adam başladı bu sefer ix300 ü övmeye hemen karar verdim ben biraz dolasayım yine gelirim dedim çıkış o çıkış magazadan .

Bence satıcı size dürüst davranmış. PA800 ün sıfırı kalmadı artık, ikinci el pa800 lerinde temizini bulmak çok zor. Şu an hem teknoloji hemde sound olarak yeni seriler 800 den üstün. 800 e bir seti 10 dakikada zor yüklersin. Yeni seriler 1-2 dakikada set yüklüyor. 1 dakikada alet hızlıca açılıyor. pa900 ün mic vocaderi 800 den kat kat iyi. çift mikrofonla yada enstrüman ( bağlama, gitar vb.) bağlayarak direk stüdyo kaydı orgun üstünden yapılabiliyor. Daha sayamayacağım bir çok şey var.

Cihazları tanıyacaksın, sen satıcıya özelliklerini anlatacaksın. Yani konu hakkında bilgiye sahip olduğunu kapıdan girer girmez belli edeceksin. İşi bilmeyen birisi için böyle birşey pek mümkün değil gibi gözüksede yinede yeterli araştırmayla bilgi sahibi olunabilir. Biraz hiperaktif davranmak lazım.

meğer bu pa800 kötü ve modası geçmiş !!!!!!

ben 800 kötü demedim teknolojisi yeni aletler ile boy ölçüşemez o yüzden 800 üretimi durduruldu kapalı kutusu yok sanırım o yüzden 64 m bir 800 mü yada 96 mb ve m3 okuyan max audıo ayarı olan bir klavyemi derseniz seçimi kendiniz yapın

Lafım size değil hocam satıcı arkadaşa kötü demiş lafım satıcıya oda espirisine saygılar.

Maşallah bazı arkadaşlarda öyle bi anlatmışki 3600tl verip aldığım pa800ü sanki tahtadan yapılmış tuşları taştan ekranı tenekeden yapılma teknolojisi eski bi alet olarak hissetmeye başladım.pa900e göre eski diye alet heralde taş devrinden kalma bişey olmuyor. bi kere ramının 256ya yükseltilmesi bile bir artı. mp3 çalmak çok özellik değil. müzisyeniz müzisyeniz diyorsunuz mp3le işiniz ne onu anlamadım çok isteyen mp3çalar alır 10 liraya, takar anfiye oda çalar aynı müziği. Yıllardır ketron iyi dedim aman korg teneke dedim sesleri kalitesiz dedim yok aman ketron kötü set yok şu yok bu yok teknolojisi eski vs vs. dediler aletten tiksindim iyice , pa80 iyi dediler pa80 al kafan rahat olsun dediler ,hadi tükürdüğümüzü yaladık teneke dediğim alet pa80i aldım ketronuda zararına verdim. bu kez yok pa80 kötü teknolojisi eski 15 senelik alet dediler aletten soğudum sattım onuda pa600 alayım dedim pa600ede kötü aman çin malı tuşları kötü pa800 gibi tonu yok pa800 baba alet dediler hadi neyse bari almışken iyisini alalım dedik gittik pa800 aldık. şimdide pa800 mü kötü oldu arkadaş bu kez pa900 alacaz yok pa3x iyi diyecekler 900 yaramaz çin malı diyecekler. maksat piyasayı düşürmekmi yoksa.