• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Böyle Satış Olmaz Bence

• Konbuyu başlatan omunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 4K
Cevap: Böyle Satış Olmaz Bence

O esnafın işi elindeki ürünü satmak hiç bir esnaf hiç bir ürünü kötülemez

O esnafın işi elindeki ürünü satmak hiç bir esnaf hiç bir ürünü kötülemez

Eğer "kötülemez" derseniz millet derki omunal rumuzlu Ömer bey yalan söylüyor....Ama "kötülememeli" derseniz o zaman Ömer beyin başından geçen olaya bak yahu derler.Umarım sizin cümlenizde kelime düşmesi olmuştur.

Bence biraz abartmissiniz,eger size biri pa600veya900 -800 den daha iyi dedi diye bu pa800 un cok kotu veya modasi gecmis anlami cikarmamak lazim,bunu pa800 elinde olmadigindan dolayi soylemistir,eger dukkanda pa800 olsaydi bu sefer pa600 ve 900 icin duyacaklarinizdan hayal kirikligina ugrayacaktiniz,kilise satis taktikleri,pek takilmamak lazim.

Hemen hemen pa600 piyasaya geleli tam 1,4 sene oldu simdiye kadarda herkes nasil bir org oldugunu biliyorlar pa800 ün üretimi biti onun yerine pa900 modeli cikti
ve siz eyer pa800 ü alamya niyetiniz var ise veyada söyle diyeyimde yanlis anlasilmasin ben pa800 almaya niyetlenirsem benide kimse almak istedigim aletten caydiramaz sizde öyle yapin her bayinin övdügünü almak zorunda deglsiniz korg pa500 tr kulanicisi olarak iyi kötü korg modelini bilmeniz gerektigini düsünyorum

saygilarimla

not:simdiye kadar cikan orglarin dante roland bk5 yamaha a 2000 korgun pa600 pa900 v.s hepsi herkulade
ben hicbir orgu kötülüyemiyorum

Yahu güzel kardeşlerim şimdi ben pa 800' ün ne olduğunu çok iyi biliyorum konuyu açarken bakın ne demişim mağazaya ikinci el temiz ev kullanıcısından pa800 bakmak için girdiğimi belirtmişim kafamın bulandığı falan da yok abartılı davrandığımı falanda düşünmüyorum satıcının yaklaşımı beni düşündüren yoksa ben piyasayı bilmiyor muyum ikinci el piyasası 3300-4300 TL arasında olan pa800 ' un değerini .... Yazımı tam okumayanlar için belirteyim ben burada pa600 kötü bir klavye falan demedim. Sizin için tekrar gidip vatandaşa şu soruyu soracağım kardeşim madem pa600 pa 800 den üstün tamamdır neden bu pa800 'ün ikinci eli bu cihazın sıfır fiyatına eş değer hatta üstünde. Bakalım cevabı ne olacak .
Demek isteğim şu kardeşim kafadan sallayarak değil özellikleri arti ve eksikleri anlatarak bana kıyaslama yap ve beni aydınlat. Çok şey mi istiyorum sanki ...Satıcı bilinçli olsun istemişim çok şey mi istemişim sanki...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Her satıcı elindeki malı satmaya çalışır ama bu ona kotuleme hakkını vermez yarın birgün elbet o cihazı yine satacak bi esnaf olarak düzgün ve dürüst konuşucam korg saund ve özellik olarak cok iyi ama sağlamlık olarak iyi değil Uzun yıllar kullanacak arkadaslarla tavsiye etmiyorum en çok sattığı ürün korg swichler volume potans ları Pichbend parçaları bitane ketron yamaha roland parçası satamadi
m neden sizce?

Her satıcı elindeki malı satmaya çalışır ama bu ona kotuleme hakkını vermez yarın birgün elbet o cihazı yine satacak bi esnaf olarak düzgün ve dürüst konuşucam korg saund ve özellik olarak cok iyi ama sağlamlık olarak iyi değil Uzun yıllar kullanacak arkadaslarla tavsiye etmiyorum en çok sattığı ürün korg swichler volume potans ları Pichbend parçaları bitane ketron yamaha roland parçası satamadi
m neden sizce?

Piyasada 100 klavyeden 75i korg olduğu için belki roland yamaha kadar sağlam olmaya bilir ama buda bi neden.

Piyasada 100 klavyeden 75i korg olduğu için belki roland yamaha kadar sağlam olmaya bilir ama buda bi neden.

Bu da bir etken oldugu tartisilmaz.fakat bende eski bir roland kullanici olarak diyorum ki stabil calisma saglamlik ta roland diger unsurlarda korg derim. Bu kiyaslamam sadece roland ve korg icindir.cunku diger markalari kullanmadim

Bu 800 ün hazır ses datası
Bu da 600 ün ses datası.

Hangisi büyükse ses olarak o daha gerçekcidir. Tuş takımı, işçilik, hopörlör ,düğmeler,kontrol ayarları, vocader gibi bir çok konuda 800 üst sınıf olduğundan daha iyidir ama seslerin orjinaline benzemesi,32 mb fazla ram, mp3 pllayerin hazır olması, pa3x sin setlerini okuması, DNC seslerin fazlalılığı gibi konularda 600 daha iyidir.

ben bu sitedede çok gördüm o satıcı gibi yapanları. mesela birisi soruyor org almayı düşünüyorum ne almalıyım yada iki orgdan hangisini alayım diye. hemen birisi çıkıyor yok ikiside yaramaz ee şu marka iyi ee ben satıyorum sana satayım. ee seninki iyide sen niye satıyorsun? paraya ihtiyacım var. ilanına bakıyorsun her türlü orgla takas olur yazmış.paraya ihtiyacı olan insan niye takas eder.