• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bu günden itibaren düğünlere yasak geldi :((

Cevap: Bu günden itibaren düğünlere yasak geldi :((

''vergi vermeden sosyal hak istemek''de ''gürültü kirliliği olayı'' da benim şahsi fikrim olduğu için 2.şahısların sorgulayaması doğru değildir..şöyle açıklayayım siz ne derseniz deyin fevkaladedir çünki hepsi sizin bildiğiniz doğrular yada öznel görüşlerinizdir..herkes için aynı şekilde düşünüldüğünde toz pembe bir dünya önümüzde yeşermiş oluyor...

Ben ne vergi kaçıran yoktur ne de karar fevkalade değildir şeklinde bir fikir beyan ettim. Benim öznel görüşlerimi eleştirmeden önce görüşlerimin neler olduğunu idrak etmeye çalışınız. Gerçek dünyanın ne olduğunu da uyulması gerekli kuralların da neler olduğunu en az sizin kadar bilmekteyim.

Ayrıca yazdıklarımda bir fikir sorgulama değil, konuya yaklaşım konusunda tavsiyeler yer almaktadır.

Biraz hukuk biraz da okuduğunu anlamak yeterlidir yazdıklarımı anlayabilmek için...

O kadar karamsar ya da çaresiz kalmaya gerek yok bence.

İlgili yönetmeliği açıp okuduğunuzda, Madde 4'te yer alan bir alt madde var :

"a) Açık arazideki sessiz alan: Yetkili idare tarafından ulaşım, sanayi veya rekreasyon faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü gürültü rahatsızlığına maruz kalmayacak şekilde ayrılan bir alanı,"

Bu tanımdan hareketle, mesela belediyeler her mahalle ya da bölge için makul bir alanı açık arazideki sesiz alan olarak belirlerse, sokak düğünleri buralarda yapılabilir.

Önemli olan çözüm üretebilmek !
melıh kardes ben kayserıdeyım bu kanun 2 yıldan berı ıslıyor bazı ufak tefek tepkılerımız oldu ama valının ve emnıyet mudurunun soyledıgı su bızımle alakası yok beledıye kanunu uygula der bızde uygularız yanı bu akp turkıyeyı ırana cevırecek bu daha ıyı gunlerımız daha neler gorecez uyannmassak ama ozkan kardesımın dedıgı mantıklı tepkımızı ankarada gostermek lazım hemde acılen saygılarımla

Ben ne vergi kaçıran yoktur ne de karar fevkalade değildir şeklinde bir fikir beyan ettim. Benim öznel görüşlerimi eleştirmeden önce görüşlerimin neler olduğunu idrak etmeye çalışınız. Gerçek dünyanın ne olduğunu da uyulması gerekli kuralların da neler olduğunu en az sizin kadar bilmekteyim.

Ayrıca yazdıklarımda bir fikir sorgulama değil, konuya yaklaşım konusunda tavsiyeler yer almaktadır.

Biraz hukuk biraz da okuduğunu anlamak yeterlidir yazdıklarımı anlayabilmek için...

sorgulamak sadece aksini söylemek değildir...

Aksini söyleyemek sorgulamak değildir. Akla takılanları cevap bekleyerek dillendirmek; sorgulamak.
İlaveten ben de zaten aksini söyledim ama sorgulamadım demedim.

:) adamlar da diyecek ki..

Bugüne kadar kazandınız vergi mi verdiniz? nerde vergi levhanız? sonra büsbütün maaliyelik olacaz :D

salım hocam sende haklısın ama bu gune kadar yetkılıler hangı muszısyene sen vergını oduyormusun dedı olay vergı degıl gerekırsede her arkadasım vergısını verır kaldıkı vergılerımız dogru sekılde kullanılsın bu ulkenın muzısyenlerden lacagı vergıye ıhtıyacı olacagını zannetmıyorum

Ayrıca yapılan tartışma bir yana, bir site moderatörü olarak tartışma esnasında takındığınız örnek tavır için size teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar yeni düzenlemeyi yasayı kapalı mekan sahipleri 4 göz ile bekliyorlardı.. şimdi bazı yerlerde bunu koz kullanarak zaman kaybetmeden yerel belediyelere dayatmalarda bulunacaklardır..
önümüzdeki günlerde dahada zor durumda kalan arkadaşlarımız olacaktır..

şimdi müzisyenlere vergide gelmiş sokak düğünleri de yasak ve yakındada alaturaların vergisini ister bu devlet ... .

1992 den bu yana vergi mükellefiyim ama hiç bir haklara sahip deyilim müzisyen olarak o kadar kötü durumlara yol açmaya çalışıyorlar ki inanılmaz duruma geldik ama direniyoruz tamam vergi mükellefi olsun herkez ama müzisyen düşdüğü zaman kolundan tutaçak birileri olmalı deyilmi ama malesef benim müzik dükkanım soyuldu 1000 valt taynakort pavur mikser ketronxd9 yeni çıkmıştı o zamanlar çalınmıştı ama ne dernek kolumdan tuttu ne maliye siz siz olun maliye kayıt olmama yollarına bakın her konuda yanınızdayım ben yandım başkalrıda yanmasın arkadaşlar

dünya globalleşme yolunda hizla ilerliyor... ve bu globalleşmede, modern kapıtalizmin kapılarını sonuna kadar açıyor ...oyüzden zenginin daha zengin fakirin daha fakir olacağı yeni bir dünya düzeni kurulmaya çalışılıyor ...sanatın ve sanatçının değerleri yok sayılıyor..insanların duygu ve düşünceleri maddeleştirilmeye çalışılıyor ..malesefki bu ve buna benzer bir çok değerlerimiz kapitalizmin önünde diz çöktürülmeye çalışılmaktadır allah yar ve yardımcımız olsun arkadaşlarım.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri