• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bu güne kadar hangi klavyeleri kullandınız...?

Cevap: Bu güne kadar hangi klavyeleri kullandınız...?

İlk orgum YAMAHA PSS-570 idi, onunla öğrenmeye başladım. Daha sonra onu verip yine YAMAHA PSR-4500 aldım.
Askerde YAMAHA PSR-70 ve PSR-6300 ile İzmir Orduevi'nde piyanist şantör olarak sahneye çıktım.
Askerden sonra, sırasıyla:
YAMAHA PSR-70
ROLAND E-36
ROLAND E-70
ROLAND E-86
ROLAND E-96
ROLAND E-70
aldım ve amatörce evde kullandım.
En son ise YAMAHA A-1000TR almıştım ve geçen yaz onu da sattım. Şimdi orgum yok, ama parmaklarım fena kaşınıyo :p Galiba yine çok pahalı olmayan bişey alıcam. DANTE TR düşünüyorum ama bakalım, hayırlısı...

yamaha a300 tr v1
roland exr46 or
roland gw8
gem wk8
yamaha or700plus
yamaha a2000
korg pa1x

Moderatör tarafında düzenlendi:

Neredeyse bi ev parası vermişiz yahu......

CASİO MT 400 v, YAMAHA PSS 570, YAMAHA PSS 680 ,YAMAHA PSR 36, YAMAHA 38,ROLAND E 66, ROLAND E 68 YAMAHA A3 KORG PA 500 TR. CASİO XV P1, YAMAHA PSR S 950 Yİ YENİ SATTIM.

17 - 18 yaşında solton m1 yada m5 hatırlamıyorum.
roland g600
korg 80
korg pa 800

15 yıl oldu vay be sonra bir de beyin kanaması oldum.. Allah cc sizlere vermesin.. çok zor..

İlk org casio. Fakat modelini hatırlamıyorum 6 yaşlarındaydım. Sonra tam sırasını hatırlamıyorum ama;

Farfisa f5, g7
Roland e16tr, e40, e500, g600, g800, g1000, em50or, e96 yada 86, hatırlamıyorum, gw8, bk5, hatta arada bir roland daha olması lazım onu hiç hatırlamıyorum :)
Korg ix300, i3, is40, i30, pa60, pa80, pa500tr
Yamaha s650, or700 v2+
Ketron xd9, sx3000
Dante tr
Ve şuan casio at3 :)

Atladıklarımda olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi tam hatırlayamıyorum. Önemli olan ne kadar az klavye kullandığımızdır.

Güzel bir konu, teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

VolkanB ; İlk eşikte casio ile tanışmış ve başlamışsın. Merdivenleri iyi marka ve modellerle inip çıkmışsın. Sonunda tilki, kürkçü misali dandik casio ya tekrar merhaba demişsin !?!?! . Ben bundan bir şey anladıysam arap olayım. :confused::rolleyes::):D:D:D

Tamamen duygusal :p

herhalde hiç roland kullanmayan yok müziğe başlayıpta . ben biraz kötü başlangıç yaptım
piranha acustica1 :) roland e--14- ketron xd9- korg pa80- korg pa800