• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bu kardeşinize yardım edecek yamahacılar

hakan_erz

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha or700v2pulus
arkadaşlar benim sorunum orgu 3 anfi de çaldım aynı sonuç aldım söyle bir müddet iyi ama ileryen zamanda sesler kısılıp ritimler basa dönüyor böylr şıkır şıkır değil kulaklarım sanki uçaktaymış g,b, oluyorr hiç bir sey anlamadan çalıyorum.ritimler sanki kendi kendine tempo düşüyor bakıyorum tempoye normal ama ses ve ritimler bas oluyor ya orgdamı sorun var acama anfi de olsa 3üdemi aynı sorunu veriyor cihazda olmadığı zaman normal .. bilenlerr lütfen 5324371005

Cevap: bu kardeşinize yardım edecek yamahacılar

arkadaşlar benim sorunum orgu 3 anfi de çaldım aynı sonuç aldım söyle bir müddet iyi ama ileryen zamanda sesler kısılıp ritimler basa dönüyor böylr şıkır şıkır değil kulaklarım sanki uçaktaymış g,b, oluyorr hiç bir sey anlamadan çalıyorum.ritimler sanki kendi kendine tempo düşüyor bakıyorum tempoye normal ama ses ve ritimler bas oluyor ya orgdamı sorun var acama anfi de olsa 3üdemi aynı sorunu veriyor cihazda olmadığı zaman normal .. bilenlerr lütfen 5324371005

üstadım ilk aklıma gelen orga gelen elektrikte yada orgun kendi elektirk beslesinde bir problem olma ihtimali

yada üzerindeki hoparlörlerde problem yaşamıyorum diyorsan orgun ses çıkışları ile ilgili bir problem

örnek: başıma gelen roland g600 çalarken anfiye bağlı seste baslaşma ve boğuklaşma ve ritim kapatınca orgtan kaynaklı bir uğultu sesi cihazdan geliyor.
cihaza hiç dokunmadan orgu aça kapa yapınca düzeliyor sebebi ise orga gelen elektrik voltajındaki dalgalanma

Senin kullandığın amfi zamanla şişiyor o yüzden ses performansı düşüyor. Birçok amfi ses ayarlarından Tiz'e yüklenince şişer kaldırmaz yani, Amfi ye 220 den düşük elektrik te gelirse de sesler matlaşır. Hayalet seslere dönüşür. Anlayacağın senin problemin kullandığın ses düzeni ile alakalıdır. Geçmiş olsun Saygılarımla,

arkadaşlar bu problemi bazen bende yaşıyordum işin birde sağlık ve kulakla ilgili yönüde var bunuda sonradan öğrendim biz düğün işlerine giden piyanistler genelde düğün başlarken herşey normal oluyor fakat bir müddet sonra sesler matlaşıyor sanki tizler yokmuş gibi oluyor ve tizleri açıyoruz birazda volümü açıyoruz ama nafile böyle devam ediyor . birgün bu konuyla ilgili muhabbet ediyorduk ve çok şaşırdığım bir gerçeği öğrendim insanın kulağı uzun süre yüksek sese maruz kaldığında kulağın zarar görmemesi için kendisini kapatıyormuş ve sesleri kısık algılıyormuş
ben bu problemi monitör kullanarak çözdüm müziği monitörden net bir şekilde dinleyince ses daha doyurucu oluyor ve tesisata yüklenmiyorum amfide şişmiyor aynı zamanda genelde hoparlörlerle aynı hizada durduğumuz için sesleri daha baslı alıyoruz eğer monitör kullanırsanır bu problem olmuyor ve kendinizi daha net dinliyorsunuz

sorun elektrik voltajın da. regülatör kullanıp deneyin

Cevap veren arkadaşlara tşk

Senin kullandığın amfi zamanla şişiyor o yüzden ses performansı düşüyor. Birçok amfi ses ayarlarından Tiz'e yüklenince şişer kaldırmaz yani, Amfi ye 220 den düşük elektrik te gelirse de sesler matlaşır. Hayalet seslere dönüşür. Anlayacağın senin problemin kullandığın ses düzeni ile alakalıdır. Geçmiş olsun Saygılarımla,

başkan erzurumdan slm seni dinledim ses düzenini yaptırdım ama bu gün denedim gene aynı sorun yaşadım başka ne olur bilgin varmı yazarsan sevinirim birde diyelimki dısarı düğüne çıkıyoz 220 elektriği nereden bulacaz buda ayrı bir konu ya ))

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri