• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Can Bonomo - Love Me Back, Eurovision 2012

ferdesu

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800 keman piyano
yeni Eurovision şarkımız.beğendinizmi arkadaşlar.müzisyen olarak fikirleriniz nedir.

23.02.2012 - 05:42 betermen
Detaylar ve türkçe sözler üçüncü sayfada

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Can Bonomo - Love Me Back, Eurovision 2012

Ben beğendim, kulağa çok hoş geliyor.İnşallah başarılı olur.

tesekkurler ferdesu bence guzel kulaga hos geliyor fakat can kardesimizin gencligindenmidir nedir bana muzigi biraz cocukca geldi benim kendi fikrim tabiki insaallah basarili olurlar...

eger ingilizce bilen arkadas varsa sozlerinide turkcelendirirse sevinirim.
sozlerinide anlasak belki yorumlar degisebilir tabiiki.

Hakkımızda hayırlısı. Bekleyelim görelim !

İlk 10 Bile Mucize Olur

yorumlar için sağ olun arkadaşlar.banada değişik geldi.alışılmışın dışında.hoşuma gitti.ayrıca
can bonomo,nun sesini vede hareketlerinide beğendim.bakalım sonuç nasıl olacak.

arkadaşlar benim yaklaşımım biraz size garip gelebilir ama türkiye yarışmaya bu tarz yorumlarla katılacağına hiç katılmasın daha iyi,
türkiyenin dili yokmu kardeşim,hep ingilizce v.s türkiyeyi temsil ediyolar,türkiyenin dili sanki ingilizce,şimdi diyeceksinizki ingilizce uluslararası bi dil ne olursa olsun,ben bi türk olarak yabancı dilde söylenilen şarkıyla yarışmaya giripte türkiyenin temsil edilmesine sonuna kadar karşıyım,istersek sonuncu olalım ama kendi dilimizle girelim,

arkadaşlar benim yaklaşımım biraz size garip gelebilir ama türkiye yarışmaya bu tarz yorumlarla katılacağına hiç katılmasın daha iyi,
türkiyenin dili yokmu kardeşim,hep ingilizce v.s türkiyeyi temsil ediyolar,türkiyenin dili sanki ingilizce,şimdi diyeceksinizki ingilizce uluslararası bi dil ne olursa olsun,ben bi türk olarak yabancı dilde söylenilen şarkıyla yarışmaya giripte türkiyenin temsil edilmesine sonuna kadar karşıyım,istersek sonuncu olalım ama kendi dilimizle girelim,

Milliyetçi duygularına saygı duyuyorum, ancak katılmıyorum! Çünkü: Milliyetçi davranmamız gereken o kadar konu var ki... Eurovizyon yarışması kültürlerin, dillerin yarıştığı bir yarışma değil, yani orada İngilizce şarkı söylemek bizi küçük düşürmez, bilakis ülkemiz açısından faydalı bile olabilir, nitekim; Sertap ERENER İngilizce bir şarkı ile birinci oldu.
Bence ağzımıza sakız olmuş yabancı kelimelerden kurtulmaya çalışmak dilimiz ve kültürümüz açısından çok daha faydalı olacaktır.
Saygılarımla..

Bende zafer hocama katılıyorum.Uluslar arası bir yarışma sonuçta her ülke kendi diliyle katılması gerektiğini düşünüyorum.Gidin 70-80'lere eurovisionda hangi yarışmacı ülkemizi ingilizce şarkı ile temsil etmiş ? Buyrun burdan bakabilirsiniz ...bu arada bizim bu yarışmaya ingilizce ile katılmaya başlamamız sertap Erener'in aldığı birincilikten itibarendir.Ben her zaman taklite karşıyım arkadaş, koskoca bir ülkeyi temsil edeceksen kendi dilinle kendi değerlerinle temsil edeceksin.Kazanıcaksakta kendi özümüzle kendi değerlerimizle kazanalım.Şarkıya gelince,gerçekten samimi olarak söylüyorum beğenmedim. Yinede hayırlısı diyelim...

Saygılar...

Eurovizyon yarismasinda esasen ne dil, ne muzik ne de baska birsey esas aliniyor. Ya komsu olarak (iskandinav ulkelerinin birbirlerine puan verdigi gibi) yada politik olarak birbirine yakin ulkelerin birbirini kollamasindan ibaret. Cok nadir muzigin hak ettigi degeri verilmesi eurovizyonda. Biz bile yapmiyor muyuz? Hep 12 puanlarimiz azerbaycana gitmiyor mu? Can bonomo mini mini bir kusu soylese bile azerbaycandan 12 puan almayacak mi? Yada sirbistandan 0 puan vermeyecek mi bize? Sertap apayri bir ses ve hakkaten mukemmel bir sarkiyla katildigi icin birinci oldu. Tatu olmasina ragmen hemde. Derece aldigimiz sarkilara bakalim cogu ingilizce soylenmis. Manga cok iyi bir is cikarmisti ornegin. Ulkemizi tanitmak kompleksinden vazgecelim. Avrupali emin olun iyi taniyor bizi :) hep akillarinda kafasinda fes olan doner kesen insan modeli var. Bunu yikmaya calismakla enerji harcamaya gerek yok. Onyargilarindan kurtulamiyorlar cunku. Sarki hos olmus. Ama fransadan zaz katiliyormus sanirim. Bir kac unlu isim daha var. Can bunlarin arasinda muzikal acidan napar bilmiyorum, ama politik acidan zaten 1-0 geride