• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Casio org seçimi

• Konbuyu başlatan Egla
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 4K

Egla

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Selam herkese,

Piyano derslerine başlayacağım fakat şimdilik dijital ya da akustik bir piyano almayı düşünmüyorum. Bütçe sebebi ile tabi.
Hassas tuşlu bir org almam tavsiye edildi. Casio CTK 4000 ya da CTK 6000, model tavsiyeleride bunlar.
Siz ne düşünüyorsunuz bu 2 model hakkında? Evde çalışmam için yeterli midir? Ya da tavsiye edeceğiniz başka marka/model var mıdır?

Cevap: Casio org seçimi

merhaba, do re müizğin sitesinden yamahanın modellerinide bakmanızı tavsiye derim, aynı fiyatlara daha profesyonel cihazlar bulabilirsiniz. bunun dışında yeni bir topic açıp kendinizide tanıtırsanız sizi daha iyi tanımış oluruz. iyi forumlar...

Kusura bakmayın, direk girmişim konuya. Kendimi tanıtma amaçlı bir konu açtım, genel kısmında. Tavsiye içinde teşekkürler, yalnız model olarak da belirtirseniz sevinirim çünkü herhangi bir siteden sadece "yamaha" diye filtrelediğim zaman baya bir seçenek çıkıyor karşıma. Ve açıkçası şimdilik markaları/modelleri fiyat/fayda karşılaştırmasına sokabilecek bilgim yok.

*Aslında keşke konu başlığını "org seçimi" olarak yazsaymışım ilk başta. Tavsiyeler o yönde gelince direk Casio diye açtım ama tabi Yamaha neden olmasın?

Moderatör tarafında düzenlendi:

bende yamaha tafsiye eterim

Kusura bakmayın, direk girmişim konuya. Kendimi tanıtma amaçlı bir konu açtım, genel kısmında. Tavsiye içinde teşekkürler, yalnız model olarak da belirtirseniz sevinirim çünkü herhangi bir siteden sadece "yamaha" diye filtrelediğim zaman baya bir seçenek çıkıyor karşıma. Ve açıkçası şimdilik markaları/modelleri fiyat/fayda karşılaştırmasına sokabilecek bilgim yok.

*Aslında keşke konu başlığını "org seçimi" olarak yazsaymışım ilk başta. Tavsiyeler o yönde gelince direk Casio diye açtım ama tabi Yamaha neden olmasın?

bütçenizin ne kadar olduğunu yazarsanız hangi modeli almanız gerektiği hakkında size daha iyi yardımcı olabilirim...

bütçenizin ne kadar olduğunu yazarsanız hangi modeli almanız gerektiği hakkında size daha iyi yardımcı olabilirim...

Evet haklısınız.
Şöyle bir nokta var, bütçe konusunda ne çok esneğim ne de çok kısıtlıyım. Yani şöyle ki sanırım org yerine giriş seviyesi bir dijital piyano da düşünebilirim. Yamaha ya da Casio. Yani bir süre sonra org yetersiz kalmaya başlayacak mı bilmiyorum ama hocamın dediğine göre bu hızda devam edersem en fazla 3-4 ay sonra org'un bana yetmeyeceği ve eninde sonunda en azından bir dijital piyano almam gerekeceği. Kafam karıştı açıkçası.

Casio'nun CDP-100 modeli nasıldır ya da Yamaha'da giriş seviyesi için uygun ne önerilebilir 1000-1200tl aralığı gibi?

Evet haklısınız.
Şöyle bir nokta var, bütçe konusunda ne çok esneğim ne de çok kısıtlıyım. Yani şöyle ki sanırım org yerine giriş seviyesi bir dijital piyano da düşünebilirim. Yamaha ya da Casio. Yani bir süre sonra org yetersiz kalmaya başlayacak mı bilmiyorum ama hocamın dediğine göre bu hızda devam edersem en fazla 3-4 ay sonra org'un bana yetmeyeceği ve eninde sonunda en azından bir dijital piyano almam gerekeceği. Kafam karıştı açıkçası.

Casio'nun CDP-100 modeli nasıldır ya da Yamaha'da giriş seviyesi için uygun ne önerilebilir 1000-1200tl aralığı gibi?

Yamaha Arius YDPS31 Dijital Piyano modelini önerebilirim. casio cdp 100 modelinden daha üstün bir piyanodur, örneğin casio 32 yamaha 64 Polyphony, ama illa casio alıcam derseniz Casio AP220 modelini öneririm.

bu göderdiğim linkteki dijital piyano giriş seviyesi için uygun bir modeli, isterseniz bir inceleyin...

Yamaha Arius YDPS31 Dijital Piyano

Keyboard: 88 Graded Hammer Standard (GHS) Keys

Tone Generation:
- Sound Source: AVM Stereo Sampling
- Polyphony (Maximum): 64
- Voice Selection: 6

Effects:
- Reverb: 4 types
- Dual: Yes

Metronome: Yes

Song Recording: 1-track recording/playback

Demo Songs:
- Voice Demo: 6
- Preset Songs: 50 Piano Songs

Jacks and Connectors:
- MIDI: In/Out
- Headphones: 1/4 inch stereo phone jack x 2

Pedals:
- Number of Pedals: 3 (Damper with half pedal effect, Sostenuto, and Soft)
- Pedal Color: Silver

Sound System:
- Amplifier: 6 W x 2
- Speaker: (12 cm x 6 cm) x 2

Cabinet:
- Finish: Dark Alder
- Key Cover: Folding

Dimensions (W x D x H):
- 54 3/4 x 11 3/4 x 30 13/16 in. (1390 x 299 x 783 mm) (With key cover closed)
- 54 3/4 x 11 3/4 x 38 11/16 in. (1390x 299 x 982 mm) (With key cover open)
- With anti-fall brackets attached, the depth is 14 9/16 in. (370 mm)

Weight: 79 lbs., 6 ounces (36 kg)

Accessories:
- Owner`s Manual
- 50 Greats for the Piano Music Book
- Quick Operation Guide
- Assembly Parts
- AC Power Adaptor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet bende tam Yamaha'nın bu modelini inceliyordum.
İlla Casio alacağım diye bir şey yok, fiyat/fayda performansı kendime en uygun olanını seçmek istiyorum sadece. Peki bu tarz dijital piyanolar, örnek olarak Tünel'deki yerlere gittiğimizde hali hazırda stoklarda bulunur mu yoksa siparişle mi geliyor?