• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Cıldırcam yaa ''Generic Device ERROR''

ŞoPaR_34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 & Korg M3
aRkADşlar pa 800umde o.s 2.02 yukledım setı denedım beyenmedım sonra tekrar os 2.01 e dusurdum ( yukledım) Eskı kullangıdım setı yukleyemıyorum generic device error dıyo ama o set dısındakılerı yukluyor ramde bı sıkntı yok =(.. Sadece o setdE . acaba ben sete ekstra meyanlar looplar kmp felan yukledım ondan globalı bozulmus olabılırmı ?

Cevap: Cıldırcam yaa ''Generic Device ERROR''

Bizde bugun os 2.02 yi bir pa2x e yükledik ve pa3x seti attık icine problem yok. ama daha sonra 16 dk yapmak icap etti ve 2.01 i yükledik. ve org kilitlendi :D
sonra tekrar mecburen orgu acabilmek icin 2.02 yükledik org acıldı ve ssd de ne varsa sildik. yani perform sound style global eraseden hepsini sildik tekrar 2.01 yükledik. ve eski setimizi yükleyebildik.

sende media - eraseden- ssd-usera girip tüm icerigi sil. 2.01 yükle.
ve orgu kapatıp tekrar aç. setini yükle. belki olur.

Bende yaklaşık 2 saat once bigalı hako seti yükledim aynı hatayı verdi direk kapadım orgu.şimdi benim versiyon yükseltmemmi gerekecek? Yav birde allah rızası için versiyonu yukseltmek klavyede neyi değiştirir bana biri cevap verebilirmi hiçbir bilgim yok çünkü.Benim makinada açılırken os 2.01 yazıyor kalsınmı yoksa yükselteyimmi? birde nerden bulucam bu sürümü?size zahmet cvp veren olursa memnun olurum.

hocam yukarıdaki linki tıkla 2.01 ve istediğin versiyonu indir,pa 800 os restore v2.01(114mb)
pa800 format (800 kb)olanı indirmeniz gerekir

bu arada

sizin yapmanız gereken umut abinin dediklerini uygulayın sorununuz düzelir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende yaklaşık 2 saat once bigalı hako seti yükledim aynı hatayı verdi direk kapadım orgu.şimdi benim versiyon yükseltmemmi gerekecek? Yav birde allah rızası için versiyonu yukseltmek klavyede neyi değiştirir bana biri cevap verebilirmi hiçbir bilgim yok çünkü.Benim makinada açılırken os 2.01 yazıyor kalsınmı yoksa yükselteyimmi? birde nerden bulucam bu sürümü?size zahmet cvp veren olursa memnun olurum.

Korg italya v 2.02 yi sırf pa3x ile pa2x(pa800) arasında veri akışı olsun diye yaptı. Yoksa cok zahmet cekerdi. Ama biz indirdigimiz setlerde 16 dk olunca mecburen 2.01 i kullanıyoruz. 2.02, 8 dk iken 2.01, 16 dk destegi var biliyorsunuz.

E bu durumda 3x setini nasıl yükleyecegiz 2x yada 800 ümüze ? cok basit.
Önce orgunu 2.02 ye yükselt. Sonra 3x setini yükle. org üzerinde tek tek girip ritimleri tekrardan write yap. Kmp lerinde yedegini al ki belki 2.01 ile set çalışmazsa hic degilse kmp leri kendi setine yüklersin.

Yani aklıma başka cözüm gelmiyor. Eğer 3x ile ilgili bir dosyayı orgunda çalıştırman gerekmiyorsa hic 2.02 ye bulaşma yeni eklenen işe yarar bi ozellik yok. Bende denedim ve sonra tekrar 16 dk lık 2.01 e döndüm.
not: buldugun 3x seti 8 dk ise ve senin orgta 2.02 yüklüyse sorunsuzca calıstırırsın.
2ci not :D senin aldıgın hata 8 dk oldugun icindir. sanırım bigalı hako set 800 seti ve 16 dk.
Senin ihtiyacın olan 2.01 16 dk lık 2.01.pkg dosyasıdır.

problem 2.1 veya 2.2 değil bunlar fark etmez bi orgta yuklediğin set 16 dk dır bu hatayı verir daha önce klavyede yukldur format atınca os değiştrdiğinde silinmiştir sorun budur kardeş evet benim setim 16 dk korkmayın org a zarar vermez setim ama dediğim gibi 16 dk sızda çalşmaz arkadaşlar BİGALI HAKO V3 te geliyor yakında