• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante TR genel tanıtım (Ramazan Kaynak)

Cevap: Dante TR genel tanıtım (Ramazan Kaynak)

fiyatı neymiş arkadaşlar bu kılavyenin

Bu seçtiğiniz alet, Medeli A1000' den dönüştürme ki herkes ve sizlerde bilip açıkça söylemiştiniz ve çok ileride olacağından artık hiç kuşkum yok. (Özel bir tasarım, harika) Benim merakım, internette gördüm ve bu aletin dizayn olarak ikizi diyebileceğim FAME G2000' le tıpa tıp örtüşüyor. Cahilliğimi hoş görün ama aletin iç yapısını bilmemekteyim. Her neyse, Dante adlı aletinizde de bu dokunmatik ekran mevcut olacak mı? Neden sordum? Bir BK-5or sahibi olarak, (malumunuz, ekranına teleskopla bakmak gerekir) böyle bir özelliğe sahip olmak için (şüphesiz biliyorsunuz) ayriyeten ek aletler ilave etmek ve masraf yapmanız gerekir. Bu aletinizde bu da mevcut ise kişilere açıkça anlatınız ki ek masrafsiz ne kadar ucuz olduğunu, enazından görünmeyen, nerelerden tasarruf ettiklerini açıkça anlasınlar. Sesler ve ritimler, benim gibi amatörler dahi istediği şekle sokabiliyor. Bedava. Önemli olan, aletin kendisine has değişemeyen özellikleridir. Bunlarıda oturttuktan sonra ve bilemeyeceğim her ne varsa, (Başta benimde tuhafıma gitmişti) hallettiğiniz takdirde, hiç kimse yolunuza taş koyamaz, emin olunuz. Dikkat ettiyseniz, Türkiye' de hep tercih edilen mamulatlar yerli üretim. Avrupa malı diye bir şey yok. Çünkü onlar, babaları gibi olmayıp, tembelleşip, uğraşmayıp işlerini orta ve uzak doğuda ucuza kapatmaktadırlar. Haliyle gösterişli ama bir o kadar kalitesizleşti. Ucuz etin yahnisi olmaz hesabı. Biz Türk' ler, alın terinin ne olduğu idrakı içinde olup, (İllaki din değil, insanlık inancımızla) hiylesiz, mümkün mertebe kaliteye yönelerek illaki karşılığınıda beklememiz olağandır. Kafanızı şişirdiğim için hepinizden özür dileyerek, hoşça kalınız, dirayetli kalınız derim.

Bu seçtiğiniz alet, Medeli A1000' den dönüştürme ki herkes ve sizlerde bilip açıkça söylemiştiniz ve çok ileride olacağından artık hiç kuşkum yok. (Özel bir tasarım, harika) Benim merakım, internette gördüm ve bu aletin dizayn olarak ikizi diyebileceğim FAME G2000' le tıpa tıp örtüşüyor. Cahilliğimi hoş görün ama aletin iç yapısını bilmemekteyim. Her neyse, Dante adlı aletinizde de bu dokunmatik ekran mevcut olacak mı? Neden sordum? Bir BK-5or sahibi olarak, (malumunuz, ekranına teleskopla bakmak gerekir) böyle bir özelliğe sahip olmak için (şüphesiz biliyorsunuz) ayriyeten ek aletler ilave etmek ve masraf yapmanız gerekir. Bu aletinizde bu da mevcut ise kişilere açıkça anlatınız ki ek masrafsiz ne kadar ucuz olduğunu, enazından görünmeyen, nerelerden tasarruf ettiklerini açıkça anlasınlar. Sesler ve ritimler, benim gibi amatörler dahi istediği şekle sokabiliyor. Bedava. Önemli olan, aletin kendisine has değişemeyen özellikleridir. Bunlarıda oturttuktan sonra ve bilemeyeceğim her ne varsa, (Başta benimde tuhafıma gitmişti) hallettiğiniz takdirde, hiç kimse yolunuza taş koyamaz, emin olunuz. Dikkat ettiyseniz, Türkiye' de hep tercih edilen mamulatlar yerli üretim. Avrupa malı diye bir şey yok. Çünkü onlar, babaları gibi olmayıp, tembelleşip, uğraşmayıp işlerini orta ve uzak doğuda ucuza kapatmaktadırlar. Haliyle gösterişli ama bir o kadar kalitesizleşti. Ucuz etin yahnisi olmaz hesabı. Biz Türk' ler, alın terinin ne olduğu idrakı içinde olup, (İllaki din değil, insanlık inancımızla) hiylesiz, mümkün mertebe kaliteye yönelerek illaki karşılığınıda beklememiz olağandır. Kafanızı şişirdiğim için hepinizden özür dileyerek, hoşça kalınız, dirayetli kalınız derim.

Sevgilil abim;

Sorunuza isterseniz ben cevap vereyim. Alette 7 inc dokunmatik tft ekran var. Şu ana kadar gördüğüm klavyelerdeki ekran çözünürlüğünün hepsinden kat kat iyi. Yani tablet ekranından bile kaliteli ve parlak. Birde işin en güzel tarafı nedir biliyormusunuz. Ekran kırılıdı yada birşekilde fiziki nedenlerden bozuldu. Yedek parça olarak fiyatı, eski teknoloji bir meşhur kılavyenin monokrom ekranının üçte bir fiyatına. Gerisini varın siz düşünün.
Cuma günü orgun İstanbul tünelde bayii tanıtımları vardı. Bu tanıtıma bende katılma imkanı buldum ve cihazla ilgili kafamda hiçbir soru işareti kalmadı. Yaklaşık 25 dk lık bir görüntü kaydınıda yaptım, ve ilk fırsatta buraya ekleyeceğim, sizlerinde kafasındaki bir çok soru işareti silinecektir.

Saygı ve sevgilerimle
Murat KOÇ

evet böyle olmalı bu site hiç bir yerde yok . insanlar hiç birbirini tanımamasına rağmen kardeş gibi oldu bu sitede her türlü yardım ve paylaşım var
Haçen senin agzinu burninu yiyem da. Ne de cicik konişmişan da. Çok cippanlarum (alkış) da. Ha uradan ağrı ciciklerunu belürtmüşen daha ne deyeceğum ha uşak. Daha ziyade biz orta karadeniz, gelecük, gidecük (farkındaysan) tarzında konuşuruz. Her ne kadar İst. doğma büyüme olmama rağmen köküm orta karadeniz ve çok iftihar etmekteyim bilesin. Anadolu insanlarını, büyük şehirlere kıyaslarsan hala tertemiz ( cehalet içinde olmaları ayrı, o geçmiş devletlerin kusuru) ve bakir (yanlış anlaşılmasın bir bebek gibi tertemiz) kalmaları hala bir mucize. Kısacası, seninde bu konuya safiyane bir cevap vermen, beni duygulandırdı. Haksizmuyam ula uşağum. Allah her şeyi gönlüne göre versin. Hoşça kal dileklerimle.................

SLM:Sayın hocam.Konuşmalarınızı takip etmekteyim.Aslında hedefinizin kötü olmadığını biliyorum.Bu alet her yeni çıkan bir alet gibi sayın müzisyen arkadaşlarımızın sayesinde yerine oturmaya çalışacak.İlk deneyimi olan MEDELİ DANTE TR Olan bu marka cıhazın tabiki geçmişi çocuk oyuncaklarına dayanmaktadır.Ama türkiye nin distribitörü olan MEDELİ DANTE Nin sahibi TUNCAY bey bu ilk orta profosyonel olan aletin sayesinde Medeli fabrikasında bile değişiklik yaptırıp bundan sonraki çıkacak olan MEDELİ DANTE Aletlerinin artık doğru ve profosyonel olmasına büyük katkıda bulunmuştur.Artık MEDELİ De profosyonel aletler üretmeye başladı ve geleceğe yönelik tamamen türkçe keyboard lar üretmeye başlayacak.İlginiz için teşekkür eder ilginizin devamını diler hayırlı geceler de dilerim.

Sevgilil abim;

Sorunuza isterseniz ben cevap vereyim. Alette 7 inc dokunmatik tft ekran var. Şu ana kadar gördüğüm klavyelerdeki ekran çözünürlüğünün hepsinden kat kat iyi. Yani tablet ekranından bile kaliteli ve parlak. Birde işin en güzel tarafı nedir biliyormusunuz. Ekran kırılıdı yada birşekilde fiziki nedenlerden bozuldu. Yedek parça olarak fiyatı, eski teknoloji bir meşhur kılavyenin monokrom ekranının üçte bir fiyatına. Gerisini varın siz düşünün.
Cuma günü orgun İstanbul tünelde bayii tanıtımları vardı. Bu tanıtıma bende katılma imkanı buldum ve cihazla ilgili kafamda hiçbir soru işareti kalmadı. Yaklaşık 25 dk lık bir görüntü kaydınıda yaptım, ve ilk fırsatta buraya ekleyeceğim, sizlerinde kafasındaki bir çok soru işareti silinecektir.

Saygı ve sevgilerimle
Murat KOÇ

Beni kayla alıp yanıt verdiğinden dolayı seni ayrıca kutlarım, benim sevgili ve hüsnüniyet sahibi kardeşim. Bunu kimse düşünmemişti ve sormamıştı, bilirsiniz. Buna benzer açıkta olmayıp daha neler var Allah bilir. Yani ben sıradan bir amatör olarak bunu görüp bildirdiysem, siz prof. daha neleri görmektesiniz, hiç tartışılmaz. Yani aletin ses ve ritimleriyle uğraşanları cahilliğine verip geçiniz. İyide kime satacağız meselesi var. Benim kadar bu konuda bilinçsiz bir insan tanımam. Bu konuda ben bile bir şeyleri yeni yeni fark edip, öngörüde bulunabiliyorsam ne mutlu bana. Be milletim, biraz kabuğunuzu kırıp çıksanız, alışıla gelmiş standart yapınızı ileriye yönelik tutsanız fenamı olur. Alette asıl baz alınacak konulara değinseniz ve prof. larda ona göre açık varmı yokmu incelese. Özür dileyerek, hala fiyatı kaç para diye soran ve buna benzer gereksiz banal sorular, hiç bir yazı okumamış ve araştırmamış hazır löpçü üyelerimizi, şiddetle kınıyorum. Sırf laf olsun bana cevap verilsin diye bu sitenin satırlarını boşuna şişirmesinler. Gelelim Murat Koç arkadaşıma, bilene de bilmeyene de o kadar sade ve açıkça anlatman, takdire şayan. Senden ricam, alet üzerindeki yapılan bilirsin bunun gibi olağan üstü çalışmaları (yani bilinmeyen has özellikler) açık, açık anlatmak senin boynun borcudur bilesin. Bizlerde senin ışığın altındayız. Seni çok samimi bulduğumdan naşi. Bu enerji, arastırma ruhuna hayranım. Hoşçakal derim, kardeşim......................

Beni kayla alıp yanıt verdiğinden dolayı seni ayrıca kutlarım, benim sevgili ve hüsnüniyet sahibi kardeşim. Bunu kimse düşünmemişti ve sormamıştı, bilirsiniz. Buna benzer açıkta olmayıp daha neler var Allah bilir. Yani ben sıradan bir amatör olarak bunu görüp bildirdiysem, siz prof. daha neleri görmektesiniz, hiç tartışılmaz. Yani aletin ses ve ritimleriyle uğraşanları cahilliğine verip geçiniz. İyide kime satacağız meselesi var. Benim kadar bu konuda bilinçsiz bir insan tanımam. Bu konuda ben bile bir şeyleri yeni yeni fark edip, öngörüde bulunabiliyorsam ne mutlu bana. Be milletim, biraz kabuğunuzu kırıp çıksanız, alışıla gelmiş standart yapınızı ileriye yönelik tutsanız fenamı olur. Alette asıl baz alınacak konulara değinseniz ve prof. larda ona göre açık varmı yokmu incelese. Özür dileyerek, hala fiyatı kaç para diye soran ve buna benzer gereksiz banal sorular, hiç bir yazı okumamış ve araştırmamış hazır löpçü üyelerimizi, şiddetle kınıyorum. Sırf laf olsun bana cevap verilsin diye bu sitenin satırlarını boşuna şişirmesinler. Gelelim Murat koç arkadaşıma, bilene de bilmeyene de o kadar sade ve açıkça anlatman, takdire şayan. Senden ricam, alet üzerindeki yapılan bilirsin bunun gibi olağan üstü çalışmaları (yani bilinmeyen has özellikler) açık, açık anlatmak senin boynun borcudur bilesin. Bizlerde senin ışığın altındayız. Seni çok samimi bulduğumdan naşi. Bu enerji, arastırma ruhuna hayranım. Hoşçakal derim,
kardeşim......................[/QUOTE

Teşekkür ederim sevgili abicim, ilginiz için.

Facebook Dante tr sayfasınıda ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Bu iş yogunlugunda ancak bu kadar yapabildik ama ramazan boşlugunda istediginiz her soruyu cevaplandıracağıma emin olabilirsiniz. Saygı ve sevgilerimle...

Murat kardeşim, önermiş olduğun Facebook Dante Tr sayfasındaki 14.51 dk.lık videoyu izledim. Ne yalan söyleyeyim, alt çenem düştü, dilim sarktı, pes vallahi çok şaşırdım. Alette yok yok, ne arasan mevcut. Hele o dokunmatik geniş, canlı ve parlak ekran beni kopardı. Şu marka takıntılığımız olmasa bu alet Türkiyede 1 numara. Bu aleti tasarlayan ve yapan arkadaşlar muhakkak mühendis diye düşünüp, ayrı ayrı kendilerini kutluyorum. Bu işte burda bitmiştir, kralı daha ağzını açamaz. Hoşça kalınız...

Sayın icnemic,

Yazılanları yeni farkettim, diğer konularla zaten gerekenler söylenmiş, konunun benimle ilgili kısmı ile ilgili meselenin daha fazla uzamamasını umarak kısa bir açıklama yapma gereği duydum...
Can Abi de, Salim de benim değerli dostlarımdır, yazdıklarına hiç kırılmadım, sadece yazdıklarından durum tahminimden de vahimmiş onu anladım...
Bilirsiniz işte bazen dostlar,arkadaşlar konuşmadan da binlerce cümleyi bir sitemle,işaretle anlatırlar...Soruyu soran anlayacağını anladı yani...:)Bu da öyle bir durum anlayacağınız...
Durum bundan ibaret...

Ch.

Sayın icnemic,

Yazılanları yeni farkettim, diğer konularla zaten gerekenler söylenmiş, konunun benimle ilgili kısmı ile ilgili meselenin daha fazla uzamamasını umarak kısa bir açıklama yapma gereği duydum...
Can Abi de, Salim de benim değerli dostlarımdır, yazdıklarına hiç kırılmadım, sadece yazdıklarından durum tahminimden de vahimmiş onu anladım...
Bilirsiniz işte bazen dostlar,arkadaşlar konuşmadan da binlerce cümleyi bir sitemle,işaretle anlatırlar...Soruyu soran anlayacağını anladı yani...:)Bu da öyle bir durum anlayacağınız...
Durum bundan ibaret...

Ch.
Çok centilmen olduğunuz, vermiş olduğunuz yanıttan besbelli. Hiç te aykırı abes bir şey de sizden hiç duymadım. Zaten mayanızda da yok diye tahmin ediyorum. Yanlız, anlatmak istediğiniz şeyi, ben iyiye yorarak yanıtladım. Biraz evhamlı olduğumdan, bir şeyleri kapalı olarak ima etmektemisiniz? Bu kesin belli de tam olarak çözümleyemedim. Kötüyse özelime yazınız. İyi ise mesele yok. Artık kardeş diyorum. Can ve Salim' le (hani derler ya, hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar konuşa konuşa) bundan sonra onlarla bir sorunumun olacağını aklımın bir köşesine bile getirmemekteyim. (kendileri onaylarsa tabiiki) Sen ve sizler gibi 3-5 tane olsun tam olsun. İstediği istediği kadar kızsın ne yapayım kuru kalabalığı. Karına emanet ol :D (sana bu dünyada daha gerçekçi ve bakacak kimse olmaz) dileklerimle, hoşçakal derim...................

Moderatör tarafında düzenlendi: