• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante tr pop ile kemençe

Cevap: Dante tr pop ile kemençe

Elinize sağlık, dün akşam çektiğiniz diğer demoları da izledim. Ritimlerdeki darbuka seslerini biraz reverb biraz daha ses artırımı ile ön plana alırsanız daha da hoş durur gibi geliyor ;)

Slm:Sorma sebebim bazı bölgelerde 130 da felan çalıyorlar.Ok.Reverp artırma olayında şöyle birşey söylemek istiyorum.Normalde ritim kanununda perkisyonlara reverp vermek dünya çapında yoktur,Ama bizim ülkemizde reverp müzisyenlerde bir kulak alışkanlığı olmuş.Bizim ders aldığımız alman hocamız bize kesinlikle slow lar haricinde hiç bir ritme reverp verilmez diye sıkı sıkı tembeylemişti.Ama bunu türkiyede uygulamak biraz zor gibi geliyor bana.Darbukaları genelde şimdiki karadeniz müziği yapanlar pek istemiyorlar.Fakat senin istediğin senin yörende gidecek bir ritim varsa yazalım,Ay sonu ritim güncellemelerine koyalım.ok?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Slm:Sorma sebebim bazı bölgelerde 130 da felan çalıyorlar.Ok.Reverp artırma olayında şöyle birşey söylemek istiyorum.Normalde ritim kanununda perkisyonlara reverp vermek dünya çapında yoktur,Ama bizim ülkemizde reverp müzisyenlerde bir kulak alışkanlığı olmuş.Bizim ders aldığımız alman hocamız bize kesinlikle slow lar haricinde hiç bir ritme reverp verilmez diye sıkı sıkı tembeylemişti.Ama bunu türkiyede uygulamak biraz zor gibi geliyor bana.Darbukaları genelde şimdiki karadeniz müziği yapanlar pek istemiyorlar.Fakat senin istediğin senin yörende gidecek bir ritim varsa yazalım,Ay sonu ritim güncellemelerine koyalım.ok?

Selam,
Haklısınız, ben kanunu bilmiyorum amatörüm. Sizlerin paylaştığı bilgilerle deneyim kazanıyoruz. Hobi olarak işten artan zamanlarda kendi setimi yapmaya çalışıyorum. Benim yazdığım ritimlerde özellikle 9-8 hasret tarzı darbukalı ritimlere reverb verdiğimde kulağa daha hoş geliyor. Çevremdekilere dinlettiğimde onlarda beğeniyor. Sadece tavsiye niteliğînde yani, işin uzmanı sizlersiniz.

Slm.Herkesin düşüncesine saygım var.Sadece ön bilgi verdim.Herkes istediği gibi ritim yazar ama bilinçli yazmak çok farklı.Yardımcı olabileceğim birşey olursa hemen yardımcı olurum.Hayırlı akşamlar.

Selam,
Ramazan hocam aşağıdaki linkte darbuka demolarım var, sizce nasıl.

Slm.Evet dınledım gayet güzel.Arap ritim olaraktan güzel bir çalışma.

Ramazan hocam ne arabı yavvvv, sen tam dinlememişsin galiba :)

slm:İlk üsteki link darbukalı arap olan deyilmi ve sonradan oyun havaları ankara tarzı ve değişik ritimler?Elektro bağlama yaylılar gibi seslerle çalmışsın.?Ve ikinci link bende açılmıyor açamadım.Linki bir kontrol edersen sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi: