• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante TR Sample güncellemesi

Cevap: Dante TR Sample güncellemesi

Dante tr yeni setler istiyoruz,,sesler hiç doyurucu değil ELEKTRO BAĞLAMA,EDİ ZURNA,KLARNET,SOLO SESLER yapılmasını rica ediyoruz,yoksa bu alet böyle kullanılmıyor..Zira tekrar korg 'a dönüş yaparız......

Moderatör tarafında düzenlendi:

Son düzenleme:

Dante tr yeni setler istiyoruz,,sesler hiç doyurucu değil ELEKTRO BAĞLAMA,EDİ ZURNA,KLARNET,SOLO SESLER yapılmasını rica ediyoruz,yoksa bu alet böyle kullanılmıyor..Zira tekrar korg 'a dönüş yaparız......

Bu seslerin hepsinin işlenmiş hali performans banklarında kayıtlı ve performans dosyaları da sitemizde güncellemelerd mevcut...

siz 70 sample güncellemesine sahip misiniz?

Bahsettiğiniz sesler Dante'de mevcut. Bence özellikle saydığınız sesler arasında bağlama ve edi zurnası gayet güzel. Tabi sample güncellemesi yapılmadıysa sizdeki seslerde bazı farklar mevcuttur. Eğer sample güncellemesi mevcut ise, Turkish İnstruments bankasında 7 sayfa, yani 70 adet ses bulunması lazım.

Şimdi bende Can kardeşimizin çalışmasına benzer yeni bir düzenleme yapıp, sesleri performansları tekrar ele alıcam. Yani yine mevcut sesler ve ritimler olacak fakat kulağıma çarpan balans problemlerini, user'da boş olan ots'leri, isimlendirme ve kategorizasyon olayını yeniden ele alıcam, performanslarda batı seslerinden türk müziğinde kullanılabilecek olanlarıda değerlendiricem ve yayınlıyacağız. İsteyen dener ve beğenirse bu şekliyle kullanır, isteyen eski düzende kullanır, isteyen birleştirip kullanır. Amaç cihazı daha derli toplu ve net hale getirmek, bunun için bana biraz zaman verin. Bu tür şeyleri bir çok dante kullanıcısı kendi yapabilir arkadaşlar, Salim'in tek başına tüm bunlara yetişmesi mümkün değil.

Performanslardan başladım çalışmaya arkadaşlar, daha önce yaptığım performansları yeniliyorum, sanırım güzelde oluyor. User Ots'ler dolu olacak, Multipad'ler dolu olacak, Ritimler balanslar gözden geçirilip kategorize edilecek, örn: S harfine basınca slovlar, O harfine basınca oyun havaları gelecek, presette bulunan ve işinize yarayacağını düşündüğüm ritimleride user'a alıcam, preset - user arası geçiş yapmanıza gerek kalmayacak. Tüm seslerde reverb türü tamamen plate, master 44 olacak ve oda yetmezse atak değeri geciktirilmiş, release değeri uzatılmış seslerle sanal reverb yapıcam, reverb sorununuz olmayacak. Bu düzende kullanım performans odaklı olacak fakat yinede ots'lere uygun enstrümanlar yerleştirilecek. En son ritimler için varyasyon kopyalama ile neler yapılabilir bunada bakıcam. Başka önerisi olan varsa yazsın veya herhangi bir ritimde balans problemi vs. gören varsa yazsın değerlendirelim.

Son düzenleme:

VolkanB Bey ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz.Şöyle bir fikrim var.Genel Kullanılan Ritimlerde hani dediniz ya oyun havaları o harfinde gibi vahdeler v gibi.öyle yapacağınıza tabi kendi fikrimdir.
aralarından en iyi olan ritim seçilip mesela 2-4'ten bir adet 4-4'ten bir adet gibi .isim olarak sallıyorum
1-)2-4
2-)4-4
3-)5-8
4-)9-8 gibi
sıralasak başlarına koyduğumuz 1-) böyle yazarsak user sayfasını açtığımızda en üst sıralarda gözükmesi durumunda kalacak ve ritim ismi olarak aramak zorunda kalmayacak arkadaş çünkü direk gözünün önünde olacak ritimler.

Can kardeşim ilk sayfada zaten senin isimlendirdiğin favori ritimler olacak. Yani senin ilk sayfanla aynı olacak :)

Son düzenleme:

Benim kullanım tarzım ise şu şekil...

Çok sık kullandığım 10 ritmi Usbde bir klasör açıp yükledim...

diğerlerini de tarzına göre klasör isimleri yazıp kategorize ettim...

Ritimleri USER 'dan değil, USb den kullanıyorum...

Sonuçta bize böyle bir imkan da sunulmuş...