• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante tr ses ve video birleştirme

ramocan05

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Slm Arkadaşlar.Bugün size org da AUDIO ses kaydı yapıp aynı anda video ile AUDIO sesi nasıl birleştireceğimizi anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle video düzenleyici bir program bulup bu programı pc yada laptop unuza kurun.Ben ( Camtasia Studio 8 ) programını kullanıyorum ve bu program üzerinden sizlere anlatım yapacağım.Şimdi anlatıma geçiyorum.İsteyen google dan indire bilir bu programı.
1:Usb Flash belleği orga takın ( kaydı usb flash belleğe yapıyor o yüzden ilk olarak flash ı takın )
2:Çalmak istediğiniz ESERİ Hazırlayın ve orgu iyi bir noktadan çekebileceğiniz bir yere kamera yada çekimi iyi olan bir telefon ayarlayın.
3:Aletın ekranının sol tarafında AUDIO yazan kayda basın ve aynı anda kamerayı kayda geçirip eserinizi çalmaya başlayın.
4:Şarkı çalımı bittikten sonra AUDIO Butonuna tekrar basarak kaydı durdurun ve kameranın kaydınıda durdurun.
5:AUDIO Kayıt ı durdur duktan sonra şarkının ismini yazıp ( ok ) e basın.Şarkıyı USB DE ( PianoUser )İÇİNE GİR ( AudioRec ) in içine atar alet.Pc dede usb ye girince burdan bulacaksınız şarkı kaydını.
6:USB Belleği org tan çıkarıp pc yada laptopunuza takın, ve kayıt yapmış olduğunuz video nun Hafıza kartını yada kamerayı pc nize kablo ile bağlayıp,çekmiş olduğunuz video yu pc nize atın.
7:Video programını açın Programın beyaz olan bölümüne, pc nize atmış olduğunuz video yu programın içine maus ile sürükleyerek atın.Aynı şekilde audıo sesinide video programının içine atın.Video ya birkere maus ile tıklayın videonun çekmiş olduğu sesi silmek için Audıo yazan bölüme tıklayın ve (silence) yazan yere tıklayın.Bu işlem video sesli çekim yapmış ise video daki sesi silmeye yarar,video nun sesini silmezseniz org ile kayıt yapmış olduğunuz sesle beraber çıkar ve sesler bir birine girer.
8:Video düzenleme programının içinde en altta TRACK 1 yazan yere video yu maus la çekerek kopyalayın ve TRACK 1 Yazan yerin üzerinde + işareti vardır
oraya tıklayıp 2.bir track açın,Yeni açtığınız track 2 yede sesi maus ile çekerek kopyalayın.
9:Görüntü ve sesi senkronize ederek yani kılavye çalarken parmak hareketlerini sese uyum sağlayana kadar sesi yada video yu sağa sola çekerek birbirlerine senkronize edin.VE pc nize bu işlemi kaydetmek için VİDEO Programının içinde ( Produce and share ) yazan yere tıklayıp açılan pencerede ( share to google Drive )yazan yere tıklayıp ( up to 1080 ) yazanı seç ve ileri diyip ( C:\Users\hp\Desktop\Untitled\ ) Yazan yere kaydeder ama siz isterseniz küçük sarı renkli olan kutucuğa tıklayarak masa üstünü seçerek kendi kılasörünüze bir isim vererek kılasör yaratabilirsiniz,ve en altta ( son ) yazan yere tıklayarak işlemin bitmesini bekleyiniz.
10:Bu biraz uğraştıra bilir ama ses ile görüntüyü birleştirdiğiniz zaman orjinal bir çekim haline gelecektir.
Herkese hayırlı olsun...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Dante tr ses ve video birleştirme

hocam bunu daha iyi anlayabilmemiz için bi video çekebilirmiyiz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam kusura bakmayın araya gireceğim ama ,camtasia yı bu tip uygulamalar için kesinlikle önermiyorum, audio sesleri inanılmaz şekilde encode ediyor maalesef...
Anlatmış olduğunuz kullanım mantığı ile en basitinden Windows Movie Maker, daha üst düzey işler için Edius tavsiye ederim...

Hocam kusura bakmayın araya gireceğim ama ,camtasia yı bu tip uygulamalar için kesinlikle önermiyorum, audio sesleri inanılmaz şekilde encode ediyor maalesef...
Anlatmış olduğunuz kullanım mantığı ile en basitinden Windows Movie Maker, daha üst düzey işler için Edius tavsiye ederim...

Slm:Ben şu anda elimde olanı kullanıyorum.Ama dediğin gibi sendeki program daha iyi ise, Herkese sendeki programı tavsiye ederiz.Sonuçta fikir fikirden üstündür.Programın tam ismini sitede paylaşırsanız herkese yardımcı olmuş olursunuz,İlginize teşekkür eder iyi günler dileriz.