• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR YAMAHA A 2000 den DAHA İYİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bende dante tr yi bekledim. Ama fiyatı uygun gelmedi bana. Bende düşündüm üzerine biraz daha ekledim. 2.el ama hiç kullanılmamış Yamaha A2000 ve emo usb aldım. Şimdilik memnunum.

Cevap: DANTE TR YAMAHA A 2000 den DAHA İYİ

A2000'e verilecek parayla 2 adet Dante Tr, hatta bazı mağazalardaki fiyatlara yanına ufak bir ses sistemide alınabiliyor. Bu açıdan bakıldığında konu mantıklı olmuş.

Amatör müziğin, düğün ve eğlence kültürüne bağlı olarak bu kadar yaygın olarak yapıldığı ülkemizde; arap ve avrupa orglarından devşirme olarak, türetilen orgların yerine hep yerli bir org arayışı vardı. 2006'da da vardı böyle biröproje ben pa80 alırken ama olmadı. Özellikle Yamaha'nın açtığı yol bence önemliydi,en azından yerli bir üretim olmasa da yerli bir montaj denilebilecek or700 ve a2000 ile Türk kompozitörlerin başarısını görmekle kalmadılar, fırsat verildiğinde bugüne kadar alınan yolun çok daha fazlasını çok daha kısa sürede alınabileceğini de gördüler.

Bu açıdan medeli dante Tr projesi çok önemli. Bu sefer tabiri caizse içi boş olan bir klavye kendi müzisyenlerimiz ve kompozitörlerimiz tarafından kişiselleştiriliyor ve eğer başırılı olursa , arap, yunan, ermeni müzisyenler Türk kompozitörlerin elinden çıkmış bir klavyeyi kendi müzikleri için kullanabilecekler. Cihazın standart donanımında 512mb hafızanın 1 gb'a çıkarılması, lesli efekti için ekleme yapılabilmesi firmanın bizim pazarıma bakış açısının yanı sıra kompozitörlerimize güveninin göstergesi gibi.

Şu an cihaz çok yeni ve herkes tarafsız yorum görmek istiyor. Doğal olarak övgüsü veya yergisi uç seviyelerde olabiliyor. İkinci el piyasası önemli olduğundan elindeki orgun değer kaybetmesinden korkan da olacaktır. Ben de pa3x sahibiyim ve bu org başarılı olursa ikinci eli düşer mi? Düşebilir ama benim için çok önemli değil. O cihazın değeri bir kere düşer ama en azından bundan sonra paramızın karşılığını reel olarak daha düşük ödeyeceğimiz meblağlarla alabileceğimiz bir dönemin başlangıcı olabilir bu. Herşeyden önce tabi ki ticari bir durum var ortada. Ancak bu harcanan emeğin sadece ticari olduğu anlamına gelmiyor. Yıllardır içlerindeki gayeyi harekete geçirmenin heyecanını duyan amatör ama son derce profesyonel bir ekip görüyorum ben. Türkiye'yi dolaşıyorlar, cihazlarını tanıtıyorlar, bir markayı kullanıcıyla buluşturup, piyasa edinmenin zorluğunu yaşıyorlar. Ben de Ankara'dayım, gidip dinleyeceğim, deneyeceğim. İnternette çok az olan tanıtımlarından edindiğim izlenim kulağa çok hoş gelen tınılar var.

Pa80-800-3x kullanıyorum 8-9 senedir. Evet evimde bir dünya markasını çalmak ve bulundurmak benim için keyif verici ve gurulandırıcıydı. Ancak dante benim kulağıma hitap ediyorsa, sonuçta kazanacak olan bizim müzisyenlerimiz olacaksa ve onlar kazandığında piyasadan çekilmeyip, daha iyisini nasıl yapabiliriz karakterinde olan işlerine, hayallerine sahip çıkacak kişilerse evde bulundurmaktan gurur değil, onur duymak daha evladır.

Vesile ile emeği geçenler ile hiçbir ticari bağım olmayıp, sadece forum üyesi olarak yaptıklarını takip etmekteyim. Kendilerine başarılar dilerim, umarım bundan sonra yazılacak gelecekte, adlarını dünya müzik piyasasında görmek nasip olur.

Saygılarımla.

bu oyuncağı korgla nasıl kıyaslarsınız anlamış değilim
bi kaç demo dinledim korg pa 50 bile olamaz hatta g600 bile olamaz herşey teknolojik olmasıyla bitmiyor
dante tr ile ancak aile arasında 5-10 kişilik bir toplumda doğum günü eğlencesi anca yapılır...

bi kaç demo dinledim korg pa 50 bile olamaz hatta g600 bile olamaz herşey teknolojik olmasıyla bitmiyor
dante tr ile ancak aile arasında 5-10 kişilik bir toplumda doğum günü eğlencesi anca yapılır...

Yavaş......

Bu yorumlara cok güldüm 0 ı 2000 tl ye ne bekliyodun cihazı satın alanlar mutlu cihazı denemeden yorum yapanlara gülüyorum siz istediğiniz kadar konuşun yok satacak bu cihaz ve bende satılması için destek olacağım bu fiyataz bu performans çok bile ekim 15te inşallah uzun bi video cekicez

Ben danteyi sahnede kullanıyorum hatta korg pa 2x le birlikte ama genelde danteden kullanıyorum ritimleri tabiki pa 2x gibi değil ama saund olarak korgun 3000 4000 liralık aletlerinden çok üstün en basiti malzeme kalitesi korgun yeni olan modellerinden çok iyi buda benim şahsi görüşüm

Demek ki oyuncak sürmek gerekiyormuş piyasaya çünkü 216 adet alet 10 gün içinde tükendi.(hemde ramazan ayında)
Maalesef herkes sizin gibi üstün vasıflara sahip olmadığı için oyuncak olduğunu anlayamamışlar.
Kusura bakmayın.
Aletin bir köşesine oyuncak olduğunu belirtiriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Konuşman çok ağır olnuş. Nasılsa kale boş, at golünü. Ben şöyle düşündüm. Salim ve Can üstadımın başı çok ağrıdığından ve mütemadiyen sizlerin laflarını takip ve cevapla uğraşması yönünde yorulduğu besbelli. En azından sizlere cevap vereceğine alete bir iki yenilik yapması daha evladır diye düşünmektedirler. Be kardeşim, bu insanlar en azından bir şeyler yaratmaya çalışıyorlar. İllaki kendi menfaatlerine ve Türkiye' nin geri kalmışlığına bir cevap olarak. Terakki yolunda, sen ne yapıyorsun? basit bir çalgıcılığından çıkıp, ahkam kesip, üstelik afra tafra yapman çok gereksiz. Bu adamları net te incelersen zamanında benim bile yaptığım yanlışların alasını yaptığını anlarsın. Menfaat derken, öncelikle kendini düşünmeyen, toplumun refahını nasıl düşünebilirki? Kişi rahat olmalıki topluma bir şeyler kazandırsın. Aleti tutup tutmamam hiç önemli değil. Türkçe ilerleyebiliyornuyuz ve bunları sağlayabiliyorlarmi, bütün mesele burada. Gelecekte yapacaklarından ve sizlerin köstek olmanıza rağmen başaracaklarından eminim. İstediğiniz kadar darılın ama çalgıcı kalmayacakları ve ufki geniş baktıklarından dolayıdır. Bir ilk olarak onları kutluyorum..........

Konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...