• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Deyerli müsizyen dostlari acil pa80 koma hakinda

ahmet02

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Pa80 ritim yazdim akşam geri recortdan introyazam dedim acc 1 acc2 sesleri komaveremiyorum arkadaşlar nasil rekortdaiken komaverebilirim seslere yöntemine dostlar introyazmak için seslere nasil la komasi verebilirim mesale zurnasesine lütfen yardim bekliyorum saygilar tümmüsizyendoslarina

Cevap: Deyerli müsizyen dostlari acil pa80 koma hakinda

PA-80 DE KOMA AYARI
ana menüden "scale tuning" kısmına giriyorsun. orada koma çeşitleri var. tempo tekerini döndürerek en sondaki user'a geliyorsun. altta c'den b'ye kadar notalar görünüyor ve altta da + ya da - , komada ne kadar ayar yapacağın yazıyor. -100 +100, yani bir önceki ya da bir sonraki sese gidebiliyor korg pa 80'de

SORU : Aynı anda birden fazla estroman sesini f1, f2, f3 ve f4 tuşlarına nasıl kaydedebilirim vede çağırıp çalabilirim?

performanstan herhangi bir seç ekran ana menüdeyken (yani açılış ekranında iken) acc2 de kutucuk işaretli olacak. program tuşuna basıp karttaki seslerden seçmek istediğin sesi seç (örnek, saz)seçtikten sonra ana menüye gel. daha sonra acc3 kutucuğunu işaretle programdan yine kart seslerine gel bu sefer diğer sesi seç (örnek, Mey)seçtikten sonra şu an çift ses oldu yani Saz+Mey sonra write tuşuna bas yukardan 1. seçenekten ismini seç 2. seçenektren nereye kayıt edeceğini seç entere bas. işlem bittikten sonra tekrar write tuşuna bas yukardan 3.sçeneğe gelip f tuşlarnın hangi numarasına atcaksan o numarayı seç.(örneğin: f1 atayacak isen 1 numarayı seç ve enter/yes bas.

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

slm saz grubu arkadaşım siz koma kaydındamn bahsediyorsunuz her şey iyide nasıl pad lock yapacaz yani nerden onuda yazsanız iyi olurda

slm saz grubu arkadaşım siz koma kaydındamn bahsediyorsunuz her şey iyide nasıl pad lock yapacaz yani nerden onuda yazsanız iyi olurda

orgun ekranından yapacaksınız. Saygılarımla,

emeğine sağlık sorunu mu yazdım saz üstadım diğer msj da yardımcı olursan sevinirim saygılar