• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

dimarzio manyetik şeması

• Konbuyu başlatan merdo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 24K

merdo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800
Akadaşlar biliyorum sitemizde her şey mevcuttu.Site yenilendikten sonra çoğu şeyleri bulamadım.Bana acilen dimarzio manyetik bağlantı şeması lazım.İlglenirseniz çok sevinirim.Selamlar,saygılar

kardeşim çok çok teşekkür ediyorum sağ olun

schaller icin de uygundur.

tonlari iyi. gencebay tonlarina yakin tonlar elde edersiniz.

iki esik arasi(üst-alt esik) mesafe 74 cm
ön manyetik diger alicisi 17 cm esikle arasindaki mesafe olmali.
buda ayni sekilde 17 cm olarak ayarlanan alicisina gelmeli.

siyah beyaz uçlar sase
siyah-beyaz uç sase
__________________-_________
saz boyutlari tekne 37 cm sap uzunlugu 47 cm
yani esikle mesafesini 15cm sekilde takilan manyetik alicisi açik digerleri kapali.
bu formül 1980 öncesi duydugumuz ton'un sesini veriyor özellikle
hatasiz kul olmazdaki ton

bas agirlikli düsünen arkadaslar kravata yakin olan manyetige 220k ohm alt esige yakin olana 100 k takabilir o zaman ton kalin olur ve tiz agirlikli isteyen arkadaslar tam tersini yapar esit isteyen ve yumusak ton isteyenler 2 potu da 100 k kullanabilir. sert ses isteyen arkadaslar 220k takabilirler. bu arada manyetigin özelligine göre potlarin degeri belirlenir. umarim yardimci olabilmisimdir. saygilar.

schaller icin de uygundur.

tonlari iyi. gencebay tonlarina yakin tonlar elde edersiniz.

bağlama çalanlar için mükemmel bilgiler paylaşmışsınız...Her nekadar ben eğlencelerde piyanist olsamda esas müzik temellerim ilk olarak NEY ve sonrasında Bağlama olmuştur...Teşekkür ederim...Bu şemaya göre bende bağlantıları değiştireceğim bakalım nasıl bir tonlama ile karşılacağız...Saygılarımla

paylaşımın için teşekkürler...

bana acilen jakson gitara emg hz manyetiği bağlayacağım tek volüme ,3yollu swiçh var şemasını bi türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirm

Cevap: dimarzio manyetik şeması

slm arkadaşlar ben güzel bir manyetik baglantı şeması arıyorum bu konuda bana yardım cı olursanız çok svnirim şmdiden herkese çok tşkr ederim

Cevap: dimarzio manyetik şeması

s.a iyi çalışmalar kardeş bu paylaşımı yapman gerçekten çok güzel bişey ama ben bunun aynısı yaptım çok kısık ( anfideki sesler sonda iken ) ses aldım ton çeşitleri yok. anlayamadım bunu isterseniz denerken önceki sistemi bozmayın yeni switchler ve potlar kullanarak uygulayın manyetikleri bağlayın o şekilde deneyin. aksi bu durum oldu bende sizdede olabilir benim bağladığım manyetiklerin birisi dimarzio diğeri ise necarman. daha önce ikisini kullanıyordum çok hoş tonlar vardı ama.şimdi bu şemaya güvenerek nasıl olsa bi ton çıkar diye denedim.hepsi kayboldu şimdi bulmaya çalışıyorum tekrar yardım edecek bi arkadaşl varsa bana mailden ulaşabilir şu mübarek günde gerçekten tamirat çekilmiyor ama bayramın hemen sonrasında işe başlayacağımız için ancak şimdi ilgilenebiliyoruz . size kolay gelsin ellerinize emeğinize sağlık diyorum hayırlı akşamlar.

mail : cilgin_iso@hotmail.com