• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

dostlar yardım edin !!!

• Konbuyu başlatan rms2
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 3K

rms2

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG pa55TR
Dostlar benim org komaya girmiyor pad bölümü çalışmıyotr bunu nasıl çözürim lütfen yardım edin..

Korg pa55

Cevap: dostlar yardım edin !!!

Dostlar benim org komaya girmiyor pad bölümü çalışmıyotr bunu nasıl çözürim lütfen yardım edin..

Korg pa55

sanırım orgunuz pa55tr
pa55tr ise
pad1 deki koma ayarı değişiktir,
pad1 Qarter yapın sorununuz çözülecektir,

ALINTIDIR

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

abi hepsini yaptım yalnız Performance 1-1i bulamadım onu nasıl kaydetcem

hocam kaydetme paneli varya karşına kaydetme paneli çıkınca o panelde performance yazar onu seç tempo tekerleğini kullanarak 1 1 yap enter yes tamam olay bu :)

ya hocam ben yeniyim bu kaydetme paneli nerden alıçılıyo onu söyleyebilirmisin kızma ama

ya hocam ben yeniyim bu kaydetme paneli nerden alıçılıyo onu söyleyebilirmisin kızma ama

şimdi hocam :D :D
kızılıcak bir durum yok,istediğini sor bilmediğin öğrenmek istediğin ne varsa sor çekinmene gerek yok,

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

yukarıdaki anlatılanı yaptıktan sonra write tuşuna basıp kaydetmek kalıyo geriyo
onuda aşağıdaki gibi yapın,

kaydetme işlemi şu şekildir
Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. sonra write seçin şimdi karşınıza kaydetme paneli çıkacak bu panelden Performance yazısı görünecek karşısındaki tuşa basıp tempo tekerleğini kullanarak 1 yapın.1 yaptıktan sonra enter yes yapın işlem kaydedilmiş olacaktır.zaten tempo tekerleğini çevirdiğinizde performance yazan yerin karşısında 1 2 3 4 (4 adet pad ) hangisini yazarsanız o pada o görevi vermiş olursunuz,
siz 1 yapmanız lazım,koma görevini pad1 e vermek için 1 seçmelisiniz,

Moderatör tarafında düzenlendi:

zafer hoca namaza :)

sayın rms
sizin sorununuz kısaca şu
herşeyi ayarlıyorsunuz buraya kadar tamam,ayarladığınızı hafızaya atmanız gerekir işte sorun burada

siz kaydetmeyi yapmıyorsunuz hafızaya almıyorsunuz ses değiştirdiğinizde koma gider org kapandığında koma gider,ritim değiştiğinde koma gider,

koma sabit kalmaz,

yaptığınız ayarları hafızaya alırsanız hep sabit kalacak org kapansada ses ritim değişsede koma siz değiştirene kadar değişmeyecek,
yani kısaca yapılan ayarları hafızaya atmalısınız bunu yapmak içinde yukarıdaki kaydetme anlatımını uygulayınız,yine de olmazsa buraya yazın,yardımcı olurum

kaydettim ama orgu açıp kapattığımda aynı sorun yine var of allahım çıldıracam

kaydettim ama orgu açıp kapattığımda aynı sorun yine var of allahım çıldıracam

kaydetmeyi tam yapamadınız ondan org kapandığında gidiyor,

pad lock kilitni kaldırmadan kaydetttiğiniz için org hafızaya gecici olarak alıyor kapandığında geri gidiyor,
şimdi pad locks kilitini kaldırınız yeniden kaydedin