• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Drama Köprüsü - Or700 V2 Plus Demo

SAHINNNNNN

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha OR700 V2Plus, Gitar, Bağlama
Merhaba arkadaşlar. Bir kaydımı daha sizlerle paylaşıyorum. Gece gece aklıma esti, çok sevdiğim bir Rumeli türküsünü çalmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.
Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Drama Köprüsü - Or700 V2 Plus Demo

Güzel olmuş... Gönlüne sağlık.

güzel çalmışsın kardeşim teşekkürler ...

eline sağlık teşkkürler

gayet güzel bir çalışma olmuş SAHINNNNNN.ellerine sağlık.md olarak da rahatlıkla kullanılabilinir.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Beğenmenize sevindim.

çok güzel bi çalışma olmuş arkadaşım eline yüreğine sağlık ama normalde komalı diye biliyorum ben bu türkü sanki komasız biraz yavan geldi..

eline sağlık kardeşim, güzel duygu yüklü bir çalışma olmuş...

çok güzel bi çalışma olmuş arkadaşım eline yüreğine sağlık ama normalde komalı diye biliyorum ben bu türkü sanki komasız biraz yavan geldi..

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Evet eser komalı, fakat ben düzenlemeyi biraz daha batı tarzına yakın yaptığım için ve özellikle piyano seslerini kullanmayı sevdiğim için koma vermedim. Malum piyano sesine koma vermek pek de hoş olmuyor.

Biraz da tarz ile alakalı bir durum dediğim gibi. Örneğin; Kıraç her albümünde en az bir iki tane türkü okuyor. Albümde kullandığı enstrümanlar ve yaptığı tarz gereği de koma sesler kullanmıyor. Fakat düzenlemeleri bana gayet hoş geliyor.

Koma sesler bizim müziğimizin karakteristik özelliklerinden. Daha yeni doğduğumuzda, bebekliğimizde, annemizin söylediği ninnilerde bile koma sesler var :) Dolayısıyla bizlerin kulağı o seslere çok alışık. Onlar olmayınca bir eksiklik hissediyoruz, bir şeyler yavan kalıyor sanki...

Moderatör tarafında düzenlendi:

otantik bir havası var.çok güzel olmuş.