• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

duysanız org çalıyor zannedersiniz... ama değil.!!

ilginç bir çalgı, notalar o vurgudan çıkmıyor heralde öyleyse şaşırtıcı gerçekten...

Paylaşim için teşekkürler...

aynen o vurgulardan çıkıyor notalar.her nokta ayrı bir ses.her bölge ve vuruş şekli ayrı bi tını.kullanımı biraz zor bi alete benziyoo..

valla çok tartışmaya açık bir müzik aleti ...sanırım henüz gelişme aşamasında...çünki bu aletle soliste eşlik etmek çok zor ...

vurmalı çalgılar üstadımız okay temizi bilenler varsa onun nasıl ilginç aletler icad edip onlarla müzik yaptığını bilirler.kendisi 1 no.lu pergussion(vurmalı çalgılar)üstadıdır.o zamanlar 2 adet yaprak kurusundan yaptığı aletten çıkan sesleri duyunca çok şaşırmıştık.kendisi bildiğim kadarı ile bu konu ile ilgili ders veriyor.yaptığı müzikler trt de ara müzik olarak çalardı.hey gidi günler okay temiz,salim ağırbaş,durul gence,vasfi uçaroğlu vs.hep onlar gibi davul çalmak için uğraşırdık.ya dostlar bugün hep eskilere gidiyorum iyice yaşlanıyorum herhalde.haydi kalın sağlıcakla..saygılar......

vurmalı çalgılar üstadımız okay temizi bilenler varsa onun nasıl ilginç aletler icad edip onlarla müzik yaptığını bilirler.kendisi 1 no.lu pergussion(vurmalı çalgılar)üstadıdır.o zamanlar 2 adet yaprak kurusundan yaptığı aletten çıkan sesleri duyunca çok şaşırmıştık.kendisi bildiğim kadarı ile bu konu ile ilgili ders veriyor.yaptığı müzikler trt de ara müzik olarak çalardı.hey gidi günler okay temiz,salim ağırbaş,durul gence,vasfi uçaroğlu vs.hep onlar gibi davul çalmak için uğraşırdık.ya dostlar bugün hep eskilere gidiyorum iyice yaşlanıyorum herhalde.haydi kalın sağlıcakla..saygılar......

Eskiden müzik kaliteliydi..
Çok şanslısınız ;)
Sizin yaşınızda olup o dönem ki müzik ortamında olmayı dilerdim
Kendinize haksızlık etmeyin..

Sevgili dostum bizim zamanlarımızda Batuh' un da dediği gibi bir kalite vardı. Orkestralar harikaydı. 1985' de Hacettepe Beytepe kampüsünde Durul Gence orkestrasıyla geldiğinde, yanlarından ayrılmamıştım. Hazırlık korosundan profesyonel koroya geçerken sanki konservatuar öğrencisiymişiz gibi sınav olmuştuk çünkü çalışmalarımızın konservatuar çalışmasından farkı yoktu. Şimdi ise orglar beğenilmiyor, sesler beğenilmiyor. Bir aletle neredeyse orkestra gibi çalışılıyor... Yozlaşan bir müzik kültürümüz var. Ne notalara, ne detonelere dikkat ediliyor. Ne usüller doğru dürüst biliniyor... Böyle olunca eskileri yad etmek zorunluluk oluyor. Sağlıcakla kalın.

Amcanın Çaldığı "panart hang " isimli bir çalgı ekrana göre sağ tarafında çaldığı yani elinde olanı D minor panart diğeri ise F minormüş....
Daha fazla bilgi almak isteyen tarihi osmanlı mecbüasının dermişimm şaka bi yana
aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirler...

saygılar