• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

EMO USB PAD Transpoze...!...

chevalier_y

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhabalar;

EMO USB ile gelen PAD'ler ile ilgili bir sorunum var...Yamaha a2000 org ilk açıldığında hangi karar üzerine çalarsam çalayım PAD'lerde bir sorun yok...ancak; Mi üzseri Re karar çalmak üzere TRANSPOZE yaptığımda PAD'lerde ki sesler ya kayboluyor; yada alakasız seslere dönüyüyor...sorun ne ola ki....:confused:

Cevap: EMO USB PAD Transpoze...!...

eğer kullandığın padler perküsyon looplar ise,

Emo usbde persküyon kitler drum (76 nota) olarak değil, voice (127 nota) olarak dizildi.

Voice 'ler transpose'dan etkilendiği için buna bağlı olarak padler de etkileniyor.

Bu, EMO USB açığı değil, tamamen A2000 in açığı :)

eğer kullandığın padler perküsyon looplar ise,

Emo usbde persküyon kitler drum (76 nota) olarak değil, voice (127 nota) olarak dizildi.

Voice 'ler transpose'dan etkilendiği için buna bağlı olarak padler de etkileniyor.

Bu, EMO USB açığı değil, tamamen A2000 in açığı :)

Doktor; ilgi ve alakana teşekkürler...her zaman ki gibi hızır gibi yetiştin...perc kitlerdeki ilgili sesleri (zılgıt, vb.) "re" transpoze ederek; multipad creator ile yeni padlar yaratarak sorunu aştım...ama söylediğin gibi çok enteresan bi açık keşfetmiş olduk...:D

Emo usb kitleriyle pad yapamamıştım bi türlü :) hata bende diye geçiştirmiştim, plus çipindeki kitler ve orgun fabrika kitleriyle her türlü multi pad yaparken emo usb de yaptığım multi pad orgu kapatıp açınca bozuk çalıyordu.. Güncellemesi filan yokmu a2000 in ? 2011 sistemi ile duruyor alet

hocam senin orgun versiyon 1.01 olduğundan kaynaklanıyor PSR-A2000 Firmware Upgrade Ver 1.02 yi yamaha downlood dan indir ve yükle nasıl yapılacağını tarif eden txt dosyasıda bulunuyor içinde...sorunun tamamen çözülecektir

1.02 ile midi transpose sıkıntıları düzeltildi diye hatırlıyorum.
ama 1.01 ise 1.02 'ye yükseltilmesinde fayda var. Eğer alet V2plus ise zaten 1.02 dir.

1.02 ile midi transpose sıkıntıları düzeltildi diye hatırlıyorum.
ama 1.01 ise 1.02 'ye yükseltilmesinde fayda var. Eğer alet V2plus ise zaten 1.02 dir.

Alet Düz üstad...ve versiyon 1.1 imiş...:) her ne kadar sorunu kendimce çözsem de gerekli upgrade'yi yapmak üzere ilgili versiyonu indirdim...ilgi alakanıza teşekkürler üstadlar...:)

Upgrade 1.2 yüklenince Sorun bütünüyle çözüldüğü gibi kitlerde var olup da alamadığım pek çok insan sesi vs. gibi seslerde ortaya çıktı...tamamen versiyon sorunu imiş...Yamaha açığı 1.2 ile kapatmış Salim üstad...:)

Upgrade 1.2 yüklenince Sorun bütünüyle çözüldüğü gibi kitlerde var olup da alamadığım pek çok insan sesi vs. gibi seslerde ortaya çıktı...tamamen versiyon sorunu imiş...Yamaha açığı 1.2 ile kapatmış Salim üstad...:)

merhaba güncellemeyi nasıl yaptınız acaba ?