• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

exr-46 mı yoksa İ-30 mu

piyanistarif

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Bilginize sığınıp üstadlarıma bir şey danışmak istiyorum. Elimde exr-46 var her bakımdan süper bir alet...lakin her bakımdan Korg i-30 un gerek sesleri olsun gerekse ritimleri hiç görüp kullanmadığım halde harika geliyor. Ne dersiniz İ-30 mu yoksa exr 46 mı? Kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

i30 derim sağlamlık açısından tartışılmaz ritim ve seslerde senin zevkine kalmış bence dene çal kendine görebi karar ver i30 alacaksanda temiz olması lazım....

can sinan üstadım gerçekten bugüne kadar olan yardımların ve nezaketinden ötürü sana binlerce teşekkür ederim...öyle bir kişiliğin varki bunu belirtmeden geçemiyeceğim sana bir adım gelene bin adım gidiyorsun...özelden verdiğin cevaplar bunun en büyük ispatıdır. Bilgin paylaştıkça dahada çoğalır inşallah....Dediğin gibi korg un sesleri ve ritim doyuruculuğu bir başka

bence tabiki exr46 ,,çünkü exr46 türk ses ve rtmli org,,,,tr sesler sampler bi şekilde var,,,,bağlama eletro bağlama keman zurna herşey var,,,polifonisi yüksek yani ses çıkış gücü seslerin daha orıjinal çıkışı,,,yenı teknoloji,,,,rtmleride şıkır şıkır,,,i30 exr46 yanında duramaz,,,arada çok fark var,,,özellik olarakta her yönden,,,i30 un sadece güzel yanı üzerinde korg yazıyo ve piyasası var,,,exr46 nında var ama biliyosunuz,,,üzerinde korg yazan org daha çabuk satılıyo,,ama işe gelince exr46 i30 un ağzını burnunu kırar,,:D...bu benim düşüncem saygılar,,,

Bilginize sığınıp üstadlarıma bir şey danışmak istiyorum. Elimde exr-46 var her bakımdan süper bir alet...lakin her bakımdan Korg i-30 un gerek sesleri olsun gerekse ritimleri hiç görüp kullanmadığım halde harika geliyor. Ne dersiniz İ-30 mu yoksa exr 46 mı? Kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bak şimdi kardeş;

Roland her zaman temiz ses çıkışıyla müşterilerin beğenisini kazanmıştır.Zaten senin elinde exr-46 varmış.Yakın biyerden bulabilirsen i30 u bi dene.Aradaki farkı şıp diye anlarsın.İ30 her yönüyle mükemmeldir fakat switch sorunu olduğunu hatırlatayım.İyi kullanmadığın takdirde (tozlu ortamlar vs.)Switchler bozulabilir.Dokunmatik ekranı çok iyi kollaman gerekir ve orgun üzerinde kolon yoktur.Eğer evde çalıyosan ses sistemiyle çalmalısın.Ama lokum gibi alettir :D
Exr-46 yı biliyosun zaten.Kıyaslamak sana düşer.

Kolay gelsin...

can sinan üstadım gerçekten bugüne kadar olan yardımların ve nezaketinden ötürü sana binlerce teşekkür ederim...öyle bir kişiliğin varki bunu belirtmeden geçemiyeceğim sana bir adım gelene bin adım gidiyorsun...özelden verdiğin cevaplar bunun en büyük ispatıdır. Bilgin paylaştıkça dahada çoğalır inşallah....Dediğin gibi korg un sesleri ve ritim doyuruculuğu bir başka

o senin güzelliğin elimden geldiği kadarı ile herkeze yardımcı olmaya çalışıyorum herşey gönlünce olsun saygılarımla...cansinan_24

bence tabiki exr46 ,,çünkü exr46 türk ses ve rtmli org,,,,tr sesler sampler bi şekilde var,,,,bağlama eletro bağlama keman zurna herşey var,,,polifonisi yüksek yani ses çıkış gücü seslerin daha orıjinal çıkışı,,,yenı teknoloji,,,,rtmleride şıkır şıkır,,,i30 exr46 yanında duramaz,,,arada çok fark var,,,özellik olarakta her yönden,,,i30 un sadece güzel yanı üzerinde korg yazıyo ve piyasası var,,,exr46 nında var ama biliyosunuz,,,üzerinde korg yazan org daha çabuk satılıyo,,ama işe gelince exr46 i30 un ağzını burnunu kırar,,:D...bu benim düşüncem saygılar,,,

üstadım exr46 da keman sesini en iyi çıkaran ses tonu hangisidir?

üstadım exr46 da keman sesini en iyi çıkaran ses tonu hangisidir?

hocam exr46nın keman seside harika ama benım yapmış olduğum keman çeşitleri vardı,,,misal,,,voilin 1 inci ses,,voilin 2 inci ses,,,yaparak keman sesıde muhteşem oluyo,,,

keman sesine voilin sesini ver,,yanı 1 inci ses keman sesi,,,2 ses voilin bunuda dene,,

kısaca voilin ses çeşitlerini tonlarını karıştırırak deneyebilirsin,,,saygılar

kardeşim bencede exr46 or bu orgla ilk tecrübemi yaşadım ve ilk olmasına rağmen hiç zorluk çekmedim ayrıca roland markasısnın kullandığı ve korg markasının kullandığı malzeme sağlamlığı arasındaki farkıda aklından çıkarmamalısın korglar malesef nazik cihazlar özellikle pig-bentleri saygılar