• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW-8 mi, EXR-46 mı, yoksa...

kadrikerem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa600, ud
Merhaba arkadaşlar,

2000'li yılların başında uzun bir süre E-40 kullanmıştım, ardından onu satıp G-600 almıştım. Ancak G-600'ün hakkını veremeden araya üniversite, vs. girdi; klavyem de satıldı gitti. Kısacası yıllardır hasretini çekiyorum klavyelerin.

Yıllardır bu keyiften uzak kalmış biri olarak, birkaç aylık bir süre içinde yeniden bir klavye alacağım. 1000 lira civarında bir alet almayı düşünüyorum. Şu aşamada exr-46 da alabilirim diye düşündüm, ama açıkçası ilgimi en çok çeken alet gw-8 oldu. Piyasada temiz bir gw-8 bulabilir miyim? Satın alırken nelere dikkat etmem gerekir? Ya da aranızda, bırak o klavyeleri de sen şunu şunu al diyen olur mu? (Gerçi Roland'tan vazgeçeceğimi hiç sanmıyorum.)

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar. Aranıza yeni katılmış biri olarak da herkese selamlar, sevgiler, saygılar...

Cevap: Roland GW-8 mi, EXR-46 mı, yoksa...

Gw8 güzel klavye pişman olmazsın.

tecrubeme dayanarak gw8 derim

exr 46 da türk ritim ve enstrumanlarda var hoparlör var düğün bile rahatlıkla yaparsın gw 8 exr 46 ya göre daha profösyönel diyelim çünkü ses edit ritim yazma +mp3 çalma yanlız hoparlör yok ama 1000 tl yi gözden çıkardıysan gw 8 derim. yinede karar senin :) şimdiden hayırlısı olsun ( iki klavye yazdığın için ikisi hakkında kısaca yorum yaptım inşallah yine polemiğe dönüşmez.)

türk müziği olarak 2 side aynı tr samplelere sahip,
ama gw8 ses olarak daha zengin ve özellik olarak daha önde,türk sesleri aynı sampleler,zurnasından elektro bağlamasına varana kadar aynı,
batı olarak gw8 çok önde,gw8 exr46 ya göre daha gelişmiş bi cihaz,
aralarındaki en büyük farklar şunlardır

gw8 de
mp3 çalar var,efekt olarak daha zengin,polifonik olarak exr46 ya göre iki katı,128 polifonik,exr46 64 polifonik,gw8 üzerinde hoperlör yok exr46 da var,
gw8 de hafıza çok çok geniş,gw8 de fantom ses motoru var,batı yönden çok çok zengin,ton saund olarak gw8 çok önde,gw8 de ritim yazma sonradan yazılımla atıldı ama exr46 üzerinde orgun üzerinde ritim yazma yok,exr46 bilgisayardan proğram ile ritim yazabilirsin,geri kalanı ufak defek özellikler,

a300 tr alman daha mantıklı kardeş ama yok dersen gw8

İlginize teşekkür ederim. Aman bir polemik falan çıkmasın tabii. =) Farklı görüşleri okumaktan keyif duyarım.

Benim dikkatimi çeken bir konu fiyat aralıklarında bir tutarlılık yok gibi (tabi ki her klavyenin durumunun aynı olmaması bunda etkilidir ama). Herkes kendi klavyesine istediği fiyatı biçebilir, fakat 1500 liraya da ikinci el GW-8 ilanı gördüğüm oluyor. Bu sıralarda iyi durumdaki bir GW-8'in ederi nedir sizce?

Bir de anladığım kadarıyla GW-8'i v2 European collection almam gerekiyor. Bu versiyonlar ve Latin, European vs. arası farklar nelerdir?

İlginize teşekkür ederim. Aman bir polemik falan çıkmasın tabii. =) Farklı görüşleri okumaktan keyif duyarım.

Benim dikkatimi çeken bir konu fiyat aralıklarında bir tutarlılık yok gibi (tabi ki her klavyenin durumunun aynı olmaması bunda etkilidir ama). Herkes kendi klavyesine istediği fiyatı biçebilir, fakat 1500 liraya da ikinci el GW-8 ilanı gördüğüm oluyor. Bu sıralarda iyi durumdaki bir GW-8'in ederi nedir sizce?

Bir de anladığım kadarıyla GW-8'i v2 European collection almam gerekiyor. Bu versiyonlar ve Latin, European vs. arası farklar nelerdir?

Sıfırı 2200 tl 1500tlye görmen normal ama sıkışan arkadaşlar daha ucuz fiyatlara verebiliyor alacağın klavye hayırlı olsun.

tabiki v2 europa bu arada ikinci el fiyatları 1000 ila 1500 ihtiyacı olanlar 1000 tl kadar verdi bende 1100 e vermiştim siteye gw 8 arıyorum diye bi konu aç sitede satan arkadaşlar sana ulaşır ama aleti görerek yani alışverişi yüz yüze yapmak en mantıklısı hayırlısı olsun tekrar

Hakan kardeş, Yamaha alır mıyım, açıkçası bilemiyorum. Aslında Roland dışında bir klavye kullanmadım. Belki bu yüzden, belki de (gereksiz de olsa) Roland'a olan takıntımdan, kim bilir.

Tufan sana da teşekkür ederim, sağ olasın.

Klavyeyi şu an almam (hadi yeni yıla kadar diyelim) zor gözüküyor ama alacağım vakte kadar ne kadar bilgi edinsem kardır. Yıllardır sağda solda gördüğüm klavyeleri kurcalamak dışında bu işlere çok uzak kaldım. Dolu alet çıkmış. En son G-600 almak için çabaladığımı hatırlıyorum yıllar evvel.