• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

favorı tone atama

kemanist_22

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
değerli gw8 kullanıcıları. favori banklarına tone atıycağımız zaman, upper ve lower şeklinde iki ses seçebiliyomuyuz? yani ben 1 numaralı bank a upper da: klarnet lower da: kanun 2 numaralı bank a upper da: zurna lower da: kaval seçebiliyormuyuz. Dual e bastığımızda iki seside duymak için

umarım anlatabilmişimdir. yardımlarınızı bekliyorum

Cevap: favorı tone atama

kimsenin bi fikri yok heralde

2 ses atamiyorsun malesef,upper olarak atyorsunuz yanliz lower hangi tonla calacagini sectikten sonra ritimle beraber one touc a editleyebilirsiniz.hangi ritimle hangi sesleri kullanacaginiz orda sabit kalir,transpoze ve key touchada ayni anda bastiginizdada scala gelir ordanda sesleri komalayabilirsiniz.

anladım teşekkürler barış müzik

2 sesin karısımını aynı anda duymaktan bahsediyorsanız oluyor. Mesela kaval ve saz duale basarsanız 2sinide duyarsınız.

tufan, iki sesi de aynı anda upper ve lower olarak favorı tona kaydetmek istiyorum. mesela 1 numaralı bank ta duale bastığımda kaval ve ney i duymak istiyorum. 2 numarada kanun ve ud hazır olcak gibi. böyle bi özellik yok heralde. saygılar

tufan, iki sesi de aynı anda upper ve lower olarak favorı tona kaydetmek istiyorum. mesela 1 numaralı bank ta duale bastığımda kaval ve ney i duymak istiyorum. 2 numarada kanun ve ud hazır olcak gibi. böyle bi özellik yok heralde. saygılar

Anladığım kadarıyla lowere kaval sesi uppere saz sesi koyup 2 sesi de duymak bu oluyor zaten duale basarsanız hem kaval hem saz sesini duyarsınız dualı kaparsanız sadece sazı duyarsınız upperde olduğu için split basarsanız lowerde ki sesleri akor bölümüne koyar. bunu banklara da eklersiniz 1-2-3 kaça istiyorsanız inş doğru anlayıp doğru anlatmışımdır saygılar.

tufancım ben bank1 e bastığımda bağlama sesi duymak istiyorum dual e bastığımdada kaval ın eşlik etmesini istiyorum. bank 2 ye bastığımda ud sesi duymak istiyorum duale bastığımdada kanun un eşlik etmesini istiyorum. böyle atayıp kaydetme sansımız varmı.ben ana tonu atayabiliyorum favorılere sıkıntı yok eşlik eden sesleri de onlarla beraber kaydedbiliyormuyuz onu merak ettim saygılar teşekkürler ilgin için

önce lower ve upperden seslerinizi secin efektinizi verin sonra write ye basın performance enter sesi kaydeder istedigin banka kaydede bilirsin duale basarsan çift basmazsan tek ses duyarsın saygılar.

tufancım ben bank1 e bastığımda bağlama sesi duymak istiyorum dual e bastığımdada kaval ın eşlik etmesini istiyorum. bank 2 ye bastığımda ud sesi duymak istiyorum duale bastığımdada kanun un eşlik etmesini istiyorum. böyle atayıp kaydetme sansımız varmı.ben ana tonu atayabiliyorum favorılere sıkıntı yok eşlik eden sesleri de onlarla beraber kaydedbiliyormuyuz onu merak ettim saygılar teşekkürler ilgin için

O tür olmuyor. Ancak mesela prf 1 piano prf 2 ye stringli piyanoyu(2 ses üstüste) kaydedip kullanailirsiniz.