• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Fethiye kalınabilecek otel

klavyeci07

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA600
Arkadaşlar aile olarak kalınabilecek 2 günlüğüne güzel bir otel arıyoruz...Yarım pansiyon olabilir..Tavsiye edebileceğiniz yer varmı acaba?

Cevap: Fethiye kalınabilecek otel

Arkadaşlar aile olarak kalınabilecek 2 günlüğüne güzel bir otel arıyoruz...Yarım pansiyon olabilir..Tavsiye edebileceğiniz yer varmı acaba?

eğer paraya kıyacağım diyorsan, liberty lykia world var, harika bir otel.
eğer fark etmez,tatil olsun diyorsan o zaman "sultan motel" var, çok güzel bir otel ama denize uzak biraz. fethiye-ölüdeniz bölgesindeki oteller sahildedir, bir de ovacık-hisarönü mahallesinde de oteller var ama onlar denize uzak.

kadirbey1985 arkadaşım. Bende bu yaz tatilimi Fethiyede geçireceğim. Orient Resort Otel de rezervasyon yaptım. Çalış mevkindeymiş otel. Ama internette pek olumlu şeyler yazmamışlar yorumlarda. Sen ne dersin. Bu oteli biliyormusun. Nasıl bir oteldir...Çok tereddütlüyüm..

eğer paraya kıyacağım diyorsan, liberty lykia world var, harika bir otel.
eğer fark etmez,tatil olsun diyorsan o zaman "sultan motel" var, çok güzel bir otel ama denize uzak biraz. fethiye-ölüdeniz bölgesindeki oteller sahildedir, bir de ovacık-hisarönü mahallesinde de oteller var ama onlar denize uzak.

Çok teşekkür ederim kadir kardeşim...liberty bizi aşar.inşallah seneye....sultan motelde kararsız kaldım açıkcası....Tekrar teşekkür ederim.....

kadirbey1985 arkadaşım. Bende bu yaz tatilimi Fethiyede geçireceğim. Orient Resort Otel de rezervasyon yaptım. Çalış mevkindeymiş otel. Ama internette pek olumlu şeyler yazmamışlar yorumlarda. Sen ne dersin. Bu oteli biliyormusun. Nasıl bir oteldir...Çok tereddütlüyüm..

Aynı dertten müzdaribim kardeşim bende.ne zormuş bu otel ayarlamak.Senin otele de baktım..Nasıl bir yer acaba birde ne kadar fiyatları...

Ben erken rezervasyon yaptırdım. Yarı ücreti peşin verdim. Kişi başı 80 TL günlük.Fiyat cok uygun geldi. Ama otel nasıl bilemem...Ben 18 ağustostan 22 ağustosa kadar kalıcam...Gelirsen görüşürüz :)

,Çalış tarafındaki otelleri bilemem, ben Ölüdenizde çalıştım,az çok oraları bilirim.Ama yorumların çoğu kötüyse o zaman bir daha düşün derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çok teşekkür ederim kadir kardeşim...liberty bizi aşar.inşallah seneye....sultan motelde kararsız kaldım açıkcası....Tekrar teşekkür ederim.....

ben Sultan Motele misafirlerim geldi, ben de onlarla 2 hafta kaldım ; memnun kaldım. Oranın müdavimleri var zaten, oda+kahvaltı ya da oda+kahvaltı+akşam yemeği konseptini kendin belirliyorsun. Beklentin yüksek değilse, orayı öneririm. sıcak aile ortamı var, orayı işletenler de çok yardımsever ve sıcakkanlı.oranın havuzu da var.tekne turu gibi turlar almak isterseniz de oradaki işletmecilerle irtibata geçip fiyat öğreniyorsunuz ve sizi motelden alıp tekneye götürüyorlar, oradan da otele getiriyorlar.
Fethiyede hangi otelde kalırsanız kalın mutlaka tekne turuna çıkın derim, mesela yarım günlük "Kelebekler Vadisi-Noel Baba Adası-Soğuk su" turunu öneririm, hem uygun hem de akşam sizin. Ölüdenizde Belcekız plajından kalkar tekneler ve oraya dönerler. Zaten Ölüdeniz'in merkezidir oralar. Restoranlar,barlar,alış-veriş yapacağınız yerler vardır. Fethiye merkez de güzeldir,akşam üzeri marinadan başlayıp Çalış istikametine doğru kordonda yürüyüş yaparsınız, hemen merkezde Balık pazarı var. Orada balık yersiniz,müzisyenlere istek şarkınızı da çaldırırsınız. Fethiye harika yer. Dalyan turuna çıkmayı da öneririm.sabah 10:30 - 11:00 gibi Dalyan merkezdeki caminin önünden tekneler kalkar, ilk başta kaya mezarlarını görürsünüz orayı anlatırlar,daha sonra da mavi ayaklı yengeç avı, deniz kaplumbağalarını görürsünüz (caretta caretta), tekne sizi iztuzu plajına bırakıkr. 1 saat mola , ardından yakalanan yengeçleri yersiniz.Tekne sizi dalyan merkezinin biraz ilersindeki çamur banyosuna götürür. orada çamur banyosuna ya da kükürtlü kaynak suyuna girersiniz,çay molası derken sizi restorana götürürler açık büfe (içecekler ücretli oluyor). Oradan da tur şirketinin arabasıyla Fethiyeye dönersiniz. Akşam 18:30 gibi olması lazım. Ölüdeniz'in ilerisinde uzunyurt (Faralya) köyü var,oranın kahvaltısı güzel olur (eğer arabanız varsa bence deneyin derim) o yolda önce liberty lykia world otelini görürsünüz, oranın da ilersi Faralya , hemen Kelebekler vadisinin üstünde kalır. Ya da Ölüdeniz'e gelmeden Hisarönü mahallesinden Kayaköy'e geçersiniz. Oradaki eski evleri görürsünüz,hakikaten de kayaköy)))...
Fethiye güzel yer,çok güzel yer. Bütün tanıdıklarıma eşe dosta öneriyorum orayı.