• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

fl studio midi klavye ses sorunu (acil)

bekir09

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
facebook.com
Enst.
fl studio,korg i30
arkadaşlar elimde manuel raymond mrk61md marka bir org var.fl studio da kullanmak istiyorum.usb 2.0 kabloyla bağlantı yaptım. fl studiodan midi klavyeyi ayarladım. sorunum su orgun tusuna basınca sesler uzayıp gidiyor susmuyor .sanki elim tusa basılıymıs gıbı kalıyor.piano klasik gitar gibi kısa seslerde o kadar bellı olmuyor ama bi keman viyola gibi uzun seslerde ses durmuyor uzayıp gidiyor.acilen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Cevap: fl studio midi klavye ses sorunu (acil)

yok mu arkadaslar sorunuma yardımcı olacak birisi

Bunun sebebi klavyeyle kablonun çakışması..
2 seçenecek sölicem 2sini de dene birinden biri olucaktır.
1. klavyenin midi in midi out çıkışlarının yerlerinin değiştir.
2. midi in kablosunu tek tak veya midi out kablosunu tek tak(emin olmak için onlarında yerlerini değiştirebilrsin)

umarım seninki de çözülür.

hocam ben usb 2.0 kabloyla bağlantı yaptım bilgisayara.ayrıca klavyenin midi in girişi kapalı.midi kablomda yok elimde alsam sadece midi outtan bağlayıp m-audio ses kartının midi in girişine bağlasam olur mu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yardım edecek kimse yok mu

Bu orgu pek bilmiyorum ama Normalde tuşa basmayı bırakınca bilgisayara note off midi sinyali gitmesi gerekiyor. Orga reset yapılıyorsa deneyebilirsiniz. Belki kırılmış yazılımdan kaynaklanıyordur. Yada orgdan midi kanalı değiştirmeyi deneyin. Acaba orgunuzda note off sinyali göndermeyen perküsyona ayrılmış sabit bir midi kanalı mı var? Olmazsa orgun windows sürücüsünü web sitesi varsa indirip kurun bence... Aklıma bunlar geldi..:)

hocam orgun drıver programı ve saydıgın özelliklerin olacagını sanmıyorum.usb kabloyla baglantı yaptım donanımı kendı tarayıp buldu.profesyonel bı org degıl zaten.midi kablosu kullansam sorun cozulur mu acaba.fl studio programı kullanıyorum programda bı ayarı falan varmı.elımdekı org bu

Fl studio da options -- midi settings pencerenin alt sağında velocity ve release seçeneklerinden release ayarlarını değiştirerek deneyin bir de. Rellease tuşun bırakıldığındaki hızıyla ilgili bir ayar..:)

yardımın için teşekkürler hocam dediğin ayarı yaptım fakat olmadı yine.sorun devam ediyor yine

olmadı ne yaptımsa.yok mu yardım edecek bırılerı