• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

floppy'si USB'ye dönüştürülen ORGLAR

• Konbuyu başlatan Abdars
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 7K

Abdars

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland EXr-46 OR
Arkadaşlar,
Sürekli olarak Floppy-USB dönüştürücüler için araştırma yapıyorum. Daha öncede bu konuda yazılar yazdım. Ben amatör olarak Roland EXR-46OR kullanıyorum. Kendi orguma usb dönüştürücü takılabilirmi araştırmasını yaparken bir firma ile irtibata geçtim. Sordum: Sattıkları dönüştürücünün orgumla uyumlu mudur diye. Gelen cevap: Roland EXR-46'da henüz denenmediğini fakat aşağıda listesini verdiğim orglarda başarılı bir şekilde denendiğini belirttiler. Bu orglar:
YAMAHA PSR 540,550,640,730,740,1000,2000 ...
YAMAHA Clalinova CPV 100,200,205
YAMAHA QY700
Roland E50, MT300
KORG PA50,60,80
KORG i30
GEM WK2000,Solton MS40....100

Fiatı 55 $

Diğer model vemarkalardada denenirse uyumlu olacağını sanıyorum. internette de uygulamalar gördüm (Rolanda g600, g800, g1000, E86..)
Dönüştürücü Floppy sürücü boyutlarında, elektrik ve data fişleride aynı özellikte olduğuna göre disket kullanan bütün orglara uyar demektir.
Daha fazla bilgi isteyenler içim LİNK:

ENSON hABER !!!!!!
EXR-46 OR bu linkteki siteden alınan emulatorle floppy sürücüünü USB sürücü kaline dönüştürmüşler.
Kaynak: keyfimusik.com sitesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: floppy'si USB'ye dönüştürülen ORGLAR

Roland EXR-46OR zaten kendinden usbli değilmiydi yoksa yalnışmı hatırlıyorum.

ayrıntılı bilgiler vermiştim konuyu takip edebilirsiniz.Ayrıca usb emulator disketli her orga olur

EXR-46or usb ile sadece bilgisayar bağlantısı var. Flash bellek takarak ritm ve midi yüklemesi yok. Bu işlemleri floppy (disket) ile yapılabiliyoruz. Bizim araştırdığımız şey Floppy diskin yerine USB girişi yapmak.

USB siz org, kliması olmayan 2011 model araca benzer...

katılıyorum

USB siz org, kliması olmayan 2011 model araca benzer...

Ben bu düşünceye katılmıyorum malesef.Usb girişi olan yeni piranha medeli tarzı org dolu etraf ama ses ve ritim berbat.Pa80-60 a1000 tarzı pro orglarda usb olmasa nolur.Zaten usb dönüştürücüler 1gb lık usb taktığınızda 1.44mb lık partlara ayırıyor.Çok büyük bir olay değil bence.
Senin örneğe gelecek olursak haydarali kardeşim,
2011 model kliması olan tata yada dacia alacağıma 2004 model megane yada 2001 model focus alırım..;)

Ben bu düşünceye katılmıyorum malesef.Usb girişi olan yeni piranha medeli tarzı org dolu etraf ama ses ve ritim berbat.Pa80-60 a1000 tarzı pro orglarda usb olmasa nolur.Zaten usb dönüştürücüler 1gb lık usb taktığınızda 1.44mb lık partlara ayırıyor.Çok büyük bir olay değil bence.
Senin örneğe gelecek olursak haydarali kardeşim,
2011 model kliması olan tata yada dacia alacağıma 2004 model megane yada 2001 model focus alırım..;)

saygı duyarım..

Bende g 600zü sırf disketli diye satmıştım.

güzel bir şey ama :)