• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

FRANSIZ MALLARI LiSTESi Almayalım-Satmayalım-Boykot edelim

Cevap: FRANSIZ MALLARI LiSTESi Almayalım-Satmayalım-Boykot edelim

1 hafta sonra boykot askıda kalır... sonra her yeni gündemle yeni yeni boykotlar başlar..

Fatih Altaylı’nın yazısı ilginç bir yazı.

Manço'dan Fransa'ya ders

Size aşağıda aktaracağım olayı Galatasaray Lisesi'nden bir dostum iletti.
Tam da bugüne uygun.. Nur içinde yatsın Barış Manço Fransa'da bir televizyon kanalının canlı yayın konuğudur. Karşısında ise küstah bir spiker vardır.
Sürekli olarak Türklerin barbarlığından, geçmişte Avrupa'ya yaptıklarından dem vurmaktadır.
Bir, iki, üç sonunda Barış Manço dayanamaz..
Spikere sorar: "Yanınızda hiç kağıt paranız var mı?"
Spiker şaşırır, "Var ne olacak" der.
Manço ısrar edince cebindeki kağıt paraları çıkarır.
Barış Manço programın başında "Anahtar" adlı şarkısını söylemiştir ve bu şarkının sözleri "Beş Akif bir saat kulesi, beş Fatih bir Mevlana, iki Mevlana bir Sinan" şeklindedir ve o dönemde kağıt paraların üzerindeki tarihi kişilerin resimleridir. Ve Manço'ya o an yapacağının ilhamını bu şarkı vermiştir.
Barış Manço spikerin cebinden çıkardığı banknotları alır ve spikere sorar:
"Bu paranızdaki resim kimin?"
"General bilmem kim." Manço sırayla bütün paralardaki kişileri sorar. Hepsi birer komutan, birer savaş kahramanıdır.
Ardından Manço cebindeki Türk paralarını çıkarır.
"Bak" der sunucuya, "Bu paranın üzerindeki kişi Mevlana'dır, büyük bir filozoftur. Bu paranın arkasındaki ise Sinan, büyük bir mimardır. Bu paradaki Fatih Sultan Mehmet'tir ve adaletin sembolüdür. Bu da Atatürk'tür, yani 'Yurtta barış dünyada barış' diyen kişi. Biz medeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına medeniyetimizi simgeleyen atalarımızın fotoğraflarını bastık. Sizin ise ne bastığınız ortada." Spiker kıpkırmızı olur..

Moderatör tarafında düzenlendi:

kimse beni yanlış anlamasın ama bu saydığınız malları hangi ülkeyi boykot etsek aynısı çkıyor karşımıza isrsail diyorsunuz saymadığınız mal kalmıyor fransa aynı peki bu mallardan kim ekmek yiyor bizim esnaf değil mi... şimdi ben de reneult marka araba var ne yapım geri mi verim....

kimse beni yanlış anlamasın ama bu saydığınız malları hangi ülkeyi boykot etsek aynısı çkıyor karşımıza isrsail diyorsunuz saymadığınız mal kalmıyor fransa aynı peki bu mallardan kim ekmek yiyor bizim esnaf değil mi... şimdi ben de reneult marka araba var ne yapım geri mi verim....

tabiki geri vermeyeceğiz.

6 ay evvel kızıma hediye aldığım arabada da pejo,

tabiki bende satıp yenisini alamam .

ama 6 ay evvel böyle bir durum olsa idi.

almazdım .

ve de almamak lazım

elimden geldiği kadar artık ne israil ne de fransa malı kullanmyacağım,

ilk önce türk markalarına bakıp kendi milletimizin insanımızın kazanmasını sağlamamız gerekir,
kusura bakmayın ama arkadaşlar bizim milletimiz yabancı markaları almakla kendini yüksekte görür bu da ayrı bi konu tabiki,yabancı olmayan markaya kalitesiz bile diyen çooook,

önceliğiniz bizim milletimiz ve esnafımız iş adamımız kazanması olsun,

herkese saygılar sevgiler

elimden geldiği kadar artık ne israil ne de fransa malı kullanmyacağım,

ilk önce türk markalarına bakıp kendi milletimizin insanımızın kazanmasını sağlamamız gerekir,
kusura bakmayın ama arkadaşlar bizim milletimiz yabancı markaları almakla kendini yüksekte görür bu da ayrı bi konu tabiki,yabancı olmayan markaya kalitesiz bile diyen çooook,

önceliğiniz bizim milletimiz ve esnafımız iş adamımız kazanması olsun,

herkese saygılar sevgiler

ne kadar güzel demişsin.

aynen katılıyorum