• Trakyamuzik.net Güncellenmiştir..! Medya ve Kaynaklar gün geçtikçe içeriğimiz Çoğalıyor.. izlemede kalın saygılar..
  • '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

G-600 koma nasıl verilir buyrun...

alingirikk

Gold
Özel Üye
Vip Üye
Katılım
21 Ocak 2010
Mesajlar
342
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Konum
Kocaeli
Enst.
Pa900
saygıdeğer arkadaşım sen eğer kısa yoldan komasız olmasını istiyorsan seslerin : yapacağın şey sesleri komasız yapıp kayıt etmek mesela A serisi komalı sesler olur B serisi komasız. peki g600 de nasıl koma ayarı yapacaksın. onuda anlatayım. Arkadaşım şimdi org açık kullanıyorsun. Örneğin kullandığın ses ''klarnet'' bu ses komalı. sen bunu komasız hale getirmek istiyorsun. f2 tuşna basıyorsun sonra tekrar f2 tuşuna basıp ''tune'' menüsüne giriyorsun.sonrada sol taraftaki ''page(sayfa)'' tuşundan 2. sayfaya geliyorsun.(alttaki tuşa 1 defa bas yeter). sonra ekranda gelen menü şu olacak (soldan sağa): coarse (altında 0 yazar veya sese göre değişir), fine (altında 1 yazar veya sese göre değişir), Assign (altında off yazdığında koma iptal demektir, up1-2 yazıyorsa sadece sesde koma vardır, all yazıyorsa alt yapıda ve sesde koma vardır sen komayı assign'i off yaparsan iptal edersin.) note (altında Ab A Bb C C# D Eb E F F# G yazar. şimdi bunlardan hangilerine koma vermek istiyorsan -53 yapman yeterli. ama koma vermek istemediğin ses 0 olmalı. mesela en çok kullanılan düzen mi düzenidir. bu düzende sadece C# ve F# -53 yap yeterli. ama senin kullandığın düzen farklı ise bu düzenide ancak şöyle anlarsın.tek tek hepsine bak hangisine koma verilmiş ise sende istediğin sese böyle koma verebilirsin. örneğin sen başka komada olan bir sesi kendi tarzındaki komaya almak istiyorsun. bu durumda hemen hepsini 0 a getirip kendi komanda hangisi -53 ise[bu bazı seslerde -55 -50 ... olabilir] ona koma vermen yeterli.

peki komalı sesin komasını off yaptık yani kapattık ve kayıt etmek istiyoruz. bu durumda ses üzerindeki işlemimiz bitince f5 tuşu ile exit yaparak çıkıp,ekranın sağ altındaki WRİTE tuşuna basıoruz. ekranda yazı çıkıyor. sol tarafta no sağ tarafta yes yazısı. biz buradan yesi seçiyoruz. (upper1 tuşu ile) sonra Write tuşuna basılı tutuyoruz ve sesimizi kaç numaraya kayıt etmek istiyorsak o numarayı yazıyoruz.örneğin komalı ses a11 de ama biz komasız yaptık ve b23 e alacaz. write tuşuna basılı tutarken Group tuşundan grup seçiyoruz yani b yi (ışık b de yanacak) sonra 23 yazıyoruz olay tamam.tabi c ye kayıt etmek isterseniz ışık c de yanacak. haaa a11 deki sesi a23 e veya 24 25 26 27 .... alacaksınız. sadece write tuşuna basılı tutarak numarayı girmeniz yeterli.yani hangi grupta olmasını istiyorsanız orada ışığı yanık olacak. en başta write tuşuna basıp yes demiştik ya ? hah onu sadece 1 kez yapıyoruz sonrasında hep kayıt edebilirsiniz. fakat orgu kapatıp açınca o işlemi tekrarlamanız lağzım.

Dost Bir siteden alıntıdır
 
Geri
Üst