• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

g-600 transpoze hakkında bilgi lazım

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 3K

akor

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro ve klasik gitar
aleti sesini kendi sesime uygun olarak(sol) ayar yapmak istiyorum.ancak transpoze tuşuna bastığımda ses 1 oktav aşağı bi daha bastığımda aynı sese dönüyor.sesi nasıl -1,-2,-3 ... yapılabilinir.transpoze tuşunu devreye alıp down a bastığımda niye devamlı - olmuyor.saygılar...

Cevap: g-600 transpoze hakkında bilgi lazım

pa80 de transpoze tuşuna bastıktan sonra down a basarak mi üzeri si olarak rahatlıkla transpoze olayı oluyordu.g-600 de mevcut sesi (mi tuşu si notası olacak şekilde)nasıl sözkonusu hale getiricem.ekran gidik olduğundan problem olur mu.mi üzeri çalıyorum...

herhalde birçok arkadaş beni dalga geçiyo sanmıştır.yaptığım iş doğru alet yaşlı olunca insanı böyle maymun ediyor.şimdi denedim transpoze işlemi oldu.yani transpoze düğmesine basıp aynı anda aşağı veya yukarı düğmeleriyle işlem oluyor.

Çok değerli hocam hayırdır pa80 i sattınmı yoksa,Yine efsaneyemi döndün ?

sorma üstad pa80 güzel alet ama bu roland insanda alışkanlık yapıyor.4.defa g-600 aldım.piyano ve sax sesleri beni bitiriyor.prof olarak çalışssam tabiiki üst seviyede org lazım.ama evde ara sıra çalan biri olarak bana fazlasıyla yetiyor.halit hoca hd li g-1000 al diye bastırıyor ama bakalım kısmet.benim gözüm g-70 de.saygılar......

senden aldığım pa80 nin temizliğini duyan bir arkadaşa çok ısrar edince kıyamadım 2500tl.ye sattım.epeyi oldu.sonra gw8 devamında da bu g-600 ü aldım.