• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

G-Serisi Sequencer Çift Kitli Parça Yazımı

DreamSongs

**Müzik**
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha,Roland,Epiphone Gitar
16 kanal sequencer çift kitli parça yazımı G serilerinde zaten var ama oriental kiti 16. kanal olan user kanalına atmak sorunlu...Bu kiti attığınızda kaydetseniz bile standart kite dönüşür.Bunun başka çaresi var mı bilmiyorum ben şöyle bir çözüm bulmuştum ;

Org açılıştan sonra drums olarak "oriental" seçilmeli.Yani sanki orgu sadece oriental kiti kullanmak için manuel olarak ayarlamış gibi.

Daha sonra sequencer'da yazmak istediğimiz ölçü ve tempoya uygun bir style seçiyoruz.Bu 9-8 user ritm bile olabilir.

Daha sonra bunu en az bir ölçü olarak sadece style şekilde "rec" tuşuna basarak kaydediyoruz.Bunu floopy yada zipp diske kaydediyoruz.

Daha sonra song kısmını seçerek sequencer'ımızı açıyoruz.Artık 16. kanalımız oriental kit olarak hazır yazılmayı beklemekte.Yalnız ilk bir ölçü olarak kaydettiğimiz style seslerini kanallardan silmek gerekli çok zaman alan bir uğraş değil..Boş sequencer kanallarımıza istediğimz şekilde parçamızı yazıyoruz.

Tabiki isterseniz style seçip parçayı rec tuşuna basarak hucum kayıt olarakda kaydedip sonra üzerine eklemeler yapabilirsiniz bu size kalmış...

kullandığın yöntem ile ne yazıkki istediğin gibi yapamazsın. doğru ritimi bulsan bile 5dklık şarkı için boş boş ritim mi çaldıracaksın? sonra da o ritimi kanallardan teker teker silip içini boşaltmalısın ki kanal kaydı yapasın. ayrıca insert menüsünden 1 mezuru istersen 1000 mezura çıkarabilirsin.

kiti değiştirmek için:

16. kanalın üstüne gel ve micro edit menüsüne gir.

standart kit program change parametresinde şu şekilde görünür:

0
3
1

senin yapman gereken şey ise bu parametreyi

0
2
52

haline (oriental) haline getirmekten ibarettir.

Cevap: G-Serisi Sequencer Çift Kitli Parça Yazımı

Hayır 5 dk ritm çaldırmana gerek yok.Bir ölçü çaldırman yeterli.Ayrıca tüm kanalları bir işlemle silebilirsin.Ben çok çalışmıştım sequencer ile bu yöntem ile çok kolay oluyordu alışkanlıktan sanırım...

Doğru ritm bulmak derken?Ritmin iki tane kıstası vardır ölçüsü ve temposu.4/4 ritm ne şekilde çalınırsa çalınsın içini boşalttığında elinde 4/4 ölçü kalır.Tempo zaten belli kaldıki sonradan değiştirebiliyorsun ölçüyü sequencer tamamlandıktan sonra...

Moderatör tarafında düzenlendi: