• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 artık g600 gibi olmasın diyenler burda buluşalım

Tavsiyeniz için teşekkürler Halit hocam ancak g600 de ne hiphop kiti var nede micro edit de eklenebilecek Program Change mesajı.

Cevap: gw8 artık g600 gibi olmasın diyenler burda buluşalım

şu ritm yazma konusunda detaylı bilgi verilebilir mi acaba ...artık bende bişiler yapmak istiyorum iyi kötü bi yerden başlamak lazım... gw8 zor alet olmasa çoktan çözmüştüm...

g-600 ün unutulmaması sesleri yüzündendir.son olarak pa80 kullandım ama gene 4. olarak g-600 aldım.ev kullanıcısı olarak.ritimler ne yazık ki aynı tatlılıkda değil.diğer sesler kuru geliyor.ancak prof olan arkadaşlar için değil tabi g-600.bizimkisi hobi....ses seti isteyen arkadaşa benim verdiğim ses setlerine ilko set var.sesler çok ii ancak komalı....

şu ritm yazma konusunda detaylı bilgi verilebilir mi acaba ...artık bende bişiler yapmak istiyorum iyi kötü bi yerden başlamak lazım... gw8 zor alet olmasa çoktan çözmüştüm...

aslında mevcut ritimleri STYLE tuşuna uzun basıp ilk başta style compositor kısmında kroslarını ayarlayabilmekle başlarsın, daha sonra da mesela g-600'den çevrilmiş ritimlerin üzerine 2. hatta 3. davul takımıyla ve gw-8'in efektleri padları ve gitar sesleriyle daha tatlı ritimler elde ederek işe başlarsın. daha sonra bir de bakmışsın kendi ritmini kendin yazmış olacaksın. benim en büyük isteğim kendin pişir kendin ye ;)

ewet üstadlar işte burda toplantı gibi her konuda konuşsak iyi fikirler üretsek çok iyi olacaktır umarım herkes birbirine yardımlaşarak bir yere gelinebilir saygılarla...

şu g-600 e darbukalı 2/4,roman,çiftetelli,oryantal yeni ritim yazacak arkadaşlar yok mu.eski ritimlerin benzerliğinden farklı olacak şekilde.darbuka korgdaki gibi takır takır takırdayacak şekilde.yoksa g-600 de zor mu bunu yapmak.teknik olarak becerebilsem eski mesleğim bateristlik olduğundan akıllara ziyan ritimler yapardım.bakıyorum eski ritimlerde güzel yazılmış ritimde ataklar rezil.yani g-600 için birkaç üstad dediğim şekilde 10-15 ritim yazsa başka şeye gerek kalmaz.bu aleti halen x1,x2,800 gibi orglarının altında kullanan arkadaşlar var.bir de alet haliyle eski olduğundan parça sorunu oluyor.aleti kullanılmaz hale gelen arkadaşlar aleti atmasın.sitede ihtiyacı olana buradan yazsın.hem kendi hem de alan kazansın.

g serisinin oryantal kiti zaten en başta bloke edilerek piyasaya sürülmüş.. volume, reverb, netlik ayarları batı kitlere göre %25 %30 şeklinde düşük. yani ne yaparsanız yapın org daha kendi batı kitlerine bile yetişemiyor. e tabi bunu bu şekilde bilinçli olarak yapan kim? roland..

ayrıca hangi darbukalı 2-4? tabla roll sesinden başka hiç bir darbuka sesi yokki o kitte? gerisi çömlek..

hocam ritimi editlerken nasıl bir yol izlenmeli ben deneme yapıyom ama ritimin kendini duymadan kit ekliyon mesala roman ritimini editleyip davul tırları falan koyacam ama nerelerine koyacam bilemiyom kısa ve öz anlatılırsa bilgimiz olur teşk

ritim yazmak anlatılarak veya bilgiye dayanarak yapılması mümkünatsız bir işlem.. gerekirse 1 milyon tane mp3 dinleyeceksin. gerçek vurmalı enstrumanlarla çalışacaksın, ki ritm kulağı oluşsun. tabi doğuştan ritim kulağı lazım. eğer ritim kulağı yoksa uğraşılmaması gerekli. ayrıca şuan yazdığınız en iyi ritim bile 1 yıl sonra amatörce gelebilir. dikkatli olunması gerekir.

pa80, 800 ritmleri dinleyerek ritim öğrenilmez. gerçekten ritim yazmayı öğrenmek isteyen insan taa en baştaki t3 kartına dönecek. ritimleri ezberleyecek, inceleyecek, piano roll da tek tek bilecek neyin nerde olacağını.

yani ritimci olmaya modern aletlerden başlanılmaz. en eski alette adamlar neler ile nası yapmış bileceksin ki, en kötü aleti bile adam edebilesin. yoksa pa80 de herkes ritim yazar ne var ki? zaten herşey hazır.. önemli olan timballerle, batı tefleriyle, bongolarla günümüze uygun ritm oluşturabilmek.

daha yazılacak, anlatılacak çok şey var. şunu bilin yeter: günümüz orglarıyla ritimcilik öğrenilemez. çünkü sample sizin kulağınızı kandırır. alın bir e-70, adam edin, sonra günümüzdekilerine deneme yapın.

haklısınız hocamda siz in adınız ney di ben size mesaj Atmıştım ben ömexr değilim demiştiniz hatta ben ritim yazan değilim demiştiniz acaba iki kişimi kullanıylıyor onu anlamadım da neyse işte dediğiniz gibi en baştan g-70 gibi orgların kitleriyle uğraşıp professyonel bir ritim ci olunmalı şimdi herşey kolaylaştı ama kolaylaşmasıda iyi oldu elimizde ki orgun değerini bilmek lazım bir yandanda çünkü gw8 in içinde gerçekçi davul ve bateriler var bunlar varken nasıl yazmıyalım ki ritimi doğru değilmi ama ben sadece editlemeyi yapamıyorum onu sordum ama siz baştan ritim yazmak falan dediniz kafam iyice karıştı yaaa :(