• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 ile or700 v1

• Konbuyu başlatan ahmet
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 35
  • Görülen : 9K

ahmet

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
merhaba arkadaşlar

gw8 ile or700 v1 kıyaslaması yapabilirmisiniz. birbirinden artıları ve eksileri nelerdir.benimde kafam biraz gw8 e yatmaya başladı fikir edinmek istiyorum.bu arada evde kullanıyorum sahne olayım yok.
teşekkürler

Cevap: gw8 ile or700 v1

hocam aradaki en büyük fark,,,gw8 ekranı küçük or 700 ekranı büyük,,artı or 700 de ses bankalarından ses secmek daha kolay,,,her bankta 10 adet ses var,ve her sesin karsısında tuş var,,ama gw 8 de ekran küçük ses secmek veya rtm seçmek zor iş,kısacası gw 8 kullanım olarak zor,,,2.ci bi klavye olarak kullanılır,,

gw8 128 polifonı
or 700 96 polifonı

yani seslerin kalitesı olarak ve netlik olarak gw 8 daha önde,,,rtm konusunda bence or 700 önde,,,gw8 de en büyük özellik olarak mp3 çalması ve seslerin kaliteli olması,,,

ama yınede burada en iyi bilen kesanlı mustafa abim ve mürhen hoca,,,bende cok arastırdım nıyetlendım ama son anda caydım,,

evet 1-roland 2-ucuz 3-hafif. 4-mp3 çalar 4-128 polifoni 5-ikincieli 1200tl 6-diğerleri gibi yarı fiatına satmazsın. 7-çabuk satarsın 8-ekranı küçük değil g-600 den sonra bana sinema perdesi gibi geldi 8-keşanlı mustafa üstadın yazdığı şıkır şıkır ritimler var.9-sesler yavaş yavaş daha da kaliteli yazılmaya başlacak.yani bu alet minik bir dev.gerisini de üstadlardan öğren.ben de var memnunum...saygılar....

Açıkcası oturup Türk Sample sesleri kullanacaksanız GW8 tavsiye etmem..

Fakat yerinizde ben olsam ;
GW8'i alacaksam sadece batı yönü için alırdım..Ki yarı profosyonel bir alettir

Psr or700tr v1 ise hem batı olarak güçlü ve türk sesleri yönündende güçlüdür..Ki profosyonel bir alettir..

İlk önce sizin belirlemeniz gereken 'Ne tarz müzik yapacaksanız?'
Buna göre ikisi arasında bir seçim yapın..

Kendi Görüşüm : GW8 = BATI AĞIRLIKLI MÜZİK..

alette hertürlü tr ses yapılıyo.bağlama,ud,gitar,elektro,ney,zurna,kaval daha da var.ritimler 2.4-7.8-4.4 ve birsürü.batı sesleri de var.fiatına ve avantajlarına göre çok ii

roland prelude modeli batı aleti

verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.elinize sağlık
bende or 700v1 var .ben emekli bir kardeşinizim )).gw8 in bazı demolarını dinledim sanki soundlar v1 den daha iyi gibi geldi bana.
birşeylede uğraşırken kulağıda tatmin etmesi gerekir diye düşünüyorum onun için yazımda belirttiğim gibi biraz kafam takıldı gw8 e.neyse herşey hayırlısı.
yorum yapan arkadaşlarıma tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım

Daha evvel YAMAHA OR700TR kullanmış biri olarak,yanılmıyorsam sizde şuan or700 kullanıyorsunuz.Size tavsiyem Roland GW8'i kullanmanız olacak.Roland GW8 2009!da çıktı.Sound olarak iyi olmasının sebebi 128 polifoni olmasıdır.Or700 96 polifoni.GW8'deTürk ritimleri konusunda sıkıntı çekmezsiniz ancak bazı türk sesleri eksik.bu eksiklerde yeni bir yazılımla yani O.S(Versionla)orga aktarılabilecek hale gelebilir.ROLAND GW8 bence orkestra aleti.Tek kişilik performanslar içinde ideal bir Workstation(Mp3_Wave_Aiff,Midi çalıyor.)Roland PHANTOM G ses aletindeki tüm sesler GW8demevcut.daha önce hiç duymadığınız saundları GW8de duyacağınıza emin olabilirsiniz.aşağı yukarı 1 yıldır kullanıyorum.çünkü incelemekle bitmiyor sesler çok fazla.Cihaza ısındıktan sonra gerisi hikaye.seç seçmekte hiç zor değil bir sürü yöntem var.Piyanolar,Gitarlar,Synthler,world,Türk oriental sesler vs............

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türk seslerinde eksik olanlar mey,balaban,düdük sesleri

Moderatör tarafında düzenlendi:

karar sizin.