• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Vaayyy bbee gw8 terk edilecek orgmuydu???

bydjmehdi

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa800, gw8
Diğer orglara gösterilen ilgi gw8 e gösterilse hepsinden üstün çıkardı şuuan bile kendi çapımda bir şeyler üretmeye çalışıyorum ritim yazmayı bilmediğim için çok üzülüyorum ritim yazabilsem yemin olsun hiç bir ücret talep etmeden burda yayınlardım işte kaderimiz sesler i ve ritimleri editleyip duruyorum bir sonuç için elimden gelen herşeyi çabalıyorum ama gw8 le yazılan ritim olmayınca ters bir ritim elde ediyorum oda randuman vermiyor rolanlardan set alıyorum bu seferde oryantal kitten ritim ortaya çıkıyor g600 den farkı kalmıyor bunun için turksh kit veya greek gibi yazılımlardan oluşan setler bulmaya çalışıyorum inşallah bir yere varabilirim saygılar...

Cevap: Vaayyy bbee gw8 terk edilecek orgmuydu???

Merhaba arkadaşım elimde roland g 800 klavye vardır. Bu aleti İstanbulda satma şansım var mı?

Arkadaşım sitede ilan sayfası vardır ordan ilan verebilirsin satıyorum arıyorum diye saygılar..

Arkadaşım gw8 hakettiği yerde değil ama terkedilecek cihazda değil. Hali hazırda 700 civarı ritim var. Bu ritimlerden işini görecek bir set çıkarmak mümkün. Mevcut ritimlerden sıkıldıysan bir şey diyemem ama her türlü işini görecek ritim zaten var. Önemli olan bunların arasından tarzına göre en iyi seçimleri yapmak. Ben şuan mevcut ritimlerden kendime bir set çıkardım. Kendime göre isimlendirdim ve bir iki ufak editte yaptım vakit buldukça. Biraz daha işi var ama paylaşıyorum seninle. Dediğim gibi ritimler piyasadaki aynı ritimlerdir. Ama kit olarak en iyi sonucu veren ritimlerdir ve çoğu yeniden isimlendirilmiştir. Belki kafa karışıklığını alır. İleride sesleride paylaşıcam. Sende editlediğin sesleri paylaş lütfen. Ayrıca Ömer 10 adet ritim sözü verdi yakında. Linki

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• STYLE.rar
    753.4 KB · Görülen: 122

Roland GW-8 zaten kapalı bir orgdu, alırken bunu biliyorduk.Ama BK-5 Or gibi EMO'ya yaptırılıabilirdi tabi ki bunu Roland Türkiye distribütörü yaptırabilirdi. Roland bir marka daha çıkartır,biraz daha destek verir fiyatı da arttırır o zaman da bk-5 or da rafa kalkar.Roland alacak kişiler Türk müziği için kullanacaklarsa hayal kırıklığına uğrayabilirler,ama genel olarak kullanmak isterlerse o zaman Roland güzel randıman verir.

mehdi kardesim gw8 in nevalelerin cok aslinda

biliyorsun bir dönem bende gw8 aldim ben ritim sIKINTISI yasamadim yeterince ritim var asil gw8 in üstelik gw8 de kopyalamada var bu sekilde kendine cok iyi ritimler yapabilirsin
arti roland bk-5 or renin ritimlerini editleyip gw8 e uyumlu bi sekile getirmek mümkün cünkü ritim edit ile bunu elde edinebilir

bide mehdi kardesim eski roland ritimlerinde cok harika ritimler var g800 ün veyada rolandin diyer markalarinda onlardada cok harika ritimler var ben zamaninda vahdeleri g1000 den aldimki onlarda cok iyidi
arti mp3 de okuyor gw8 onda güzel bir yani

saygilarimla

bence roland gw8 diğer roland bk5 ten daha iyi synthesizer özelliğide var teknik anlamda daha üstün performans ta var kullanımı daha pratik şekilde daha güzel ben aslında benim sx3000 in yanına almayı çok düşünüyorum ikinci yedek klavye olarak ve synth olarak zevkle kullanabilirim ama şu yeni çıkacak pa600 ü bir görmek istiyorum beğenirsem almayı istiyorum bk5 e tabi daha güzel sample ses ve drum kit koymuşlar ama bunlar gw8 e yapılsaydı çok daha iyi olurdu bk5 bana hiç zevk vermedi oldukça iyi inceledim ama içimi açmadı gw8 beni daha çok heyecanlandırıyor:rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:

piyanist hocam ben her ikisinide alip kulandim bk-5 le gw8 in arsainda birkac sesler eklenmis ve birkactanede drum kit

benimde gw8 bk-5 ten daha hosuma giti tabi bu bir zevk meselesi ama icindeki sesler ayni yani zurna baglama ney kanun ud bunlar bk-5 teki seslerin aynisi bk-5 te biraz dedigim gibi ses eklendi system olarakta ayni nasil gw8 de editlemeler varsa bundada ayni sekilde var

arti hocam siz bildigim kadar pa600 ü hic begenmiyordunuz hata alan kisi kicini yikar demistiniz hatirladigim kadar?

ama sunu rahat söyleyebilirim hocam ben ilk alanlardanim ve hic bir sekilde pisman deglim aksine aldigim icinde cok memnunum 3 kez sahne aldim ister inanin ister inanmayin pa800 den fark göremedim tabiki pa800 gecmez ama sahnede ha pa800 le calmisim ha pa600 ile ben fark göremedim

kaldiki pa600 e türkiyede bayilerin uygun fiyat belirlemesi ama ustam eyer türkiyede pa80 e 1800 tl veriliyorsa su zaman pa600 ünde 3500 tl olmasina hic sasmam
bana öyle geliyorki fiyat belirlemesini bayilerden cok kulanicilar yapiyor türkiyede.

bide ustam su zamanda rekabet cok hemen hemen sifir aletler ikinci elerden biraz daha yüksek fiyat ki ben kesinlikle ikinci el org almam bakin a 2000 süper bir fiyatti 999 euro

saygilarimla

gw8 aldığımda artık roland son orgum olur demiştim.evet teknoloji olarak diğer G serilerinden açık ara öndeydi.ancak g-600 gibi tuşe,pitçbender,fiziksel özellikleri bulamadığımdan satmıştım.mp3 çaları en güzel yanıydı.oyuncak boyuttaki orgların izleyenlere tat vermediğini gördüm.g-1000 aldığımda ise millet gelip orgun görünüşüne hayran oluyorlardı.bence bu org g-600 veya va 7 ölçülerinde olsa sonra da aynı özellikler alete yüklense uzun süre kıymetini korurdu.bildiğim kadarı ile birkaç üstad set işine soyunmuştu ama aletin istenilen verileri üzerinde bulundurmadığından vazgeçmişlerdi.şunu hala iddia ediyorum.roland pa800 ebad ve özelliklerinde bir alet yapsın piyasadaki %80 piyanist bu orga yönelir.başka ne söylersek boş.amatörlere hitab eden üretim rolanda birşey kazandırmıyor.sample olmayan bir cihazın bu piyasada yeri yok malum....saygılar.....

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri