• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW8 Kullanıcılarına duyuru...!

Cevap: GW8 Kullanıcılarına duyuru...!

Hayalperest arkadaşımız konuya farklı açıdan yaklaşmış. SVD dosyasının içini görmek ve compütürden edit yapabilmek için araştırmalara girişmiş. Ne güzel.

express23: Kardeşim senden bir ricam olacak. Başta bende dahil olmak üzere tüm Roland GW-8 kullanıcıları adınada buradan nacizane fikirlerimi beyan etmek istiyorum. Sakın söylediklerim yanlış anlaşılmasın. Maksat asıl şimdi söylemek isteyeceğim konu, herkesin faydalanabilmesi ve kendi yaptıkları yeteneklerini ortaya koyabilmeleri açısından doğru bir karar olabileceğini düşünüyorum sonuçta neyse... Asıl sorum şudur: Ben örneğin diyelim'ki, bilgisayar mikrofonu üzerinden kaydetmiş olduğum mp3, wav, wma v.s... gibi ses dosyalarını nasıl olarak GW8.SVD dosyasının içerisine gömebilirim? Hangi programlar ile bu işlemi yaptınız? Ben birçok yöntem denedim ancak maalesef hiçbirinde başarılı olamadım. Asıl amacım sizin söylediklerinizden yola çıkarak merak ettim vede bende bu işe koyulmak istedim. Editörler ile denedim yine olmadı ancak internetten, Roland için XV Editor adlı programı indirdim. Programı kurup çalıştırdım ancak içerik menü fonksiyonları çok karışık olduğu için kafam karıştı vede o yüzden dolayı bu siteye yazayım istedim yardım alabilmek açısından. Ayrıca aklıma başka bir yöntemde geldi. AKAI Sampler CD3000 XL veya değişik modelleri olan cihazlarla bu sample olayı çözülebilinirmi diye düşünüyorum. Allah rızası için yardımcı olunuz vede herkes faydalansın. Ayrıyeten kendi emeğinizede saygı duyuyorum. Sonuçta bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır misali sözü nacizane fikrimdir. Sorularımı içtenlikle yanıtlarsanız eğer herkes gibi bende sevinmiş olacağım. Sorular çok uzun oldu biliyorum ancak bende bunları öğrenmek istiyorum. Saygılar...

1.mp3 ve wavları SVD içine gömemezsiniz.Ancak Usb diske atıp Usb player ile çalabilirsiniz.
2.Svd dosyasında sadece orgun hafızasına yerleştirilmiş enstrumana ait adres kodu+efekt ve diğer ayarlar bulunur.
3.Sample yüklenebilir mi (EVET).Ama gerekli yazılımı yapılmamıştır.Üzerindeki efektleme sistemi ile sample sesleri aratmayacak sesleri yapmak mümkün belki ondandır..Bu org için PRo versiyon çıkacak yapmazlarsa yazıklar olsun diyeceğim.Bu orga destek verilse birçok orga meydan okuyacak dereceye gelecektir.Distrübitör firmaların talepte bulunması gereklidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SVD İle ilgili çalışmam sona ermiştir.Web sayfası hazırlanınca kullanıma açılacaktır.Üç dört gün içinde Kimse yanlış anlamasın Trakya müzik yöneticileri de buradan sayfa linkini verecem.Reklam vs olmayacaktır.Sadece gw8.svd oluşturma olacaktır.Herşey gw8 kullanıcıları içindir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sistemimiz tüm hızıyla devam ederken halen paylaşımlarımız yok.

benim de daha önceden söylediğim gibi böyle bir durumun ortaya çıkma olasılığı idi.ne yazık ki bu konuda çok bilgisi olanların bunları sadece kendileri için kullandığını ve bu yüzden kızıp orgumu satışa çıkardığımı daha önceden belirtmiştim kardeş.böylesine güzel bir yapımda yalnız bırakılırsan üzülürüm.paylaşım güzelliktir,insanlıktır,müzisyenlik ruhudur.tekrar yazıp tartışma açmak istemiyorum bu konuda.allah kolaylık versin.saygılar....

bende aynısını ketron da denedim snd yapımı için en beyendiğiniz sesleri paylaşın olması gereken sesleri gönderin demiştim kimse bişey göndermemişti :) bence bekleme

benim için eksik de olsa birşeyler yapıp paylaşmaya çalışan müzisyen,o kendini çok yükseklerde görüp paylaşımın anlamını bilmeyen ve kariyerin sadece piyano tuşu olduğunu sanan müzisyenlerden çok daha değerlidir.yıllardır tüm müzisyenlerin ilk göz ağrısı olan roland için artık bitti gitti diye söyleyenler,rolandın orta seviye de çıkardığı bu alet üzerinde yaptıkları çalışmaları ne yazık ki paylaşma gereğini duymadıkları bir gerçektir.bir süre sonra bu orgun da diğerleri gibi çöpe gitmesinin kendilerine ne fayda sağlıyacağını kestirmek zor değil.neyse bindiğiniz dalı kesmeye devam edin bakalım bu filimin sonu nasıl bitecek.birileri çok sevinecek o kesin.saygılar.......

Kimse üzülmesin, yapılan bazı sesler üzerinde editleme yaptım.Canlı enstruman seslerinden daha iyi sesler var şu an elimde çeşit çeşit ve biliyorum ki paylaşmayı bilmeyenler de sistemimizi kullanacaklardır.

Zamanında mütevazi amatör ruhla yapılanlar sitede paylaşıldı zaten. Çalışma yapacak arkadaşlara bilinen hususlarda açıklama ve tavsiyelerdede bulunuldu. Kimsenin elinde olaganüstü data da yok. Farklılıklar çalma sitilinden kaynaklanıyor. E.baglamayı iyi çalan orgdada başarılı oluyor. Ayrıca sistem dediğiniz flug gözüküyor...Aletin ses ve ritimleri parayla satılmaya başladığına göre bu ses dataların kullanılmayacağını kim garanti edebilir...

ne yazık ki express üstad.saygılar sunarım.aleti satsam da gene bu gw8 in arkasında olmaya devam edecem.ne de olsa rolandın yeri başka.