• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 mixer ve efekt ayarları nasıl yapılır

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 6K

akor

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro ve klasik gitar
arkadaşlar gw8 de keşanlı ve mürhen üstadlar sayesinde oldukça ilerleme kaydettim.şimdi iki sorunum var.1-mixer ayarları nasıl yapılıyo.part wiev tuşundan gittim en son ayar grafiğine geldim ancak ayar çubuklarını nerden aşağı yukarı hareket ettirileceğini bilemediğimden orda kaldım.bu çubukların hangisi ritim hangisi enstruman sesini azaltıp çoğaltıyor. 2-effekt ayarları. effekt tuşundan girdim karşıma birsürü yazılar çıktı.ben g-600 deki gibi eko,delay vs.ayarlarını nasıl yapacam.başından itibaren tuş tuş anlatılırsa bu işi öğrenebilecem.zaten bunları da öğrenirsem geriye sadece ritim ses yazmak kalıyo kısmetse.şimdiden çok teşekkürler...saygılar....

Cevap: gw8 mixer ve efekt ayarları nasıl yapılır

Arkadaşım.Üzerinde çalışma yapacağın ritmi seç.Part wiev tuşuna 1 kez basarsan PERFORMANCE MİXER karşına çıkacak.bu bölümde Crusor(yön)tuşlarını kullanarak ve Valu tekeri ile ayar yapacaksın.lower,upper,ADR,ABS,ACC1,ACC2,ACC3,ACC4,ACC5,ACC6nın Volümleri istediğin gibi ayarlayabiliyosun.en altta Mute ve Solo ktucukları var.Örn:ADR'nin sırasındaki muteye crusor tuşları ile ulaş Value tekeri ile on yap.drum kesilmiş oldur.Soloyu ON konuma getirirsen hepsi susar.sadece drumlar kalır.ses seviyelerini Value tekeri ile ayarla.

2 kez üstüste Partwiev tuşuna bastığında ise STYLE MAKEUP sayfasına geçmiş olacaksın.PARTın altında yazan TONE her sırada o ritimde kullanılan sesler,kitlervs........ var.örn.ADR'yi değiştireceksin.Tone sırasında sağ crusor ile kullanılan tonun saysına geç.VALUE tekeri ile döndürdüğün zamanda ilerler ses bankalarndan tuşlayarakta hızlı erişim yapabilirsin.

TONE
EXPRESS(volume ayarı)
PANPOT(Sağ-sol)L-R ayarı
REVERB-127-127 her sesse uygula
CHORUS
Her sesin altında bu ayarları yapman için panel bulunur.uğraş biraz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

teşekkürler üstad saygılar....

Arkadaşım.Üzerinde çalışma yapacağın ritmi seç.Part wiev tuşuna 1 kez basarsan PERFORMANCE MİXER karşına çıkacak.bu bölümde Crusor(yön)tuşlarını kullanarak ve Valu tekeri ile ayar yapacaksın.lower,upper,ADR,ABS,ACC1,ACC2,ACC3,ACC4,ACC5,ACC6nın Volümleri istediğin gibi ayarlayabiliyosun.en altta Mute ve Solo ktucukları var.Örn:ADR'nin sırasındaki muteye crusor tuşları ile ulaş Value tekeri ile on yap.drum kesilmiş oldur.Soloyu ON konuma getirirsen hepsi susar.sadece drumlar kalır.ses seviyelerini Value tekeri ile ayarla.

2 kez üstüste Partwiev tuşuna bastığında ise STYLE MAKEUP sayfasına geçmiş olacaksın.PARTın altında yazan TONE her sırada o ritimde kullanılan sesler,kitlervs........ var.örn.ADR'yi değiştireceksin.Tone sırasında sağ crusor ile kullanılan tonun saysına geç.VALUE tekeri ile döndürdüğün zamanda ilerler ses bankalarndan tuşlayarakta hızlı ereşim yapabilirsin.

TONE
EXPRESS(volume ayarı)
PANPOT(Sağ-sol)L-R ayarı
CHORUS
Her sesin altında bu ayarları yapman için panel bulunur.uğraş biraz.

Çok teşekkürler ustad sağolasın.

Alıntı:
Mürhen Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaşım.Üzerinde çalışma yapacağın ritmi seç.Part wiev tuşuna 1 kez basarsan PERFORMANCE MİXER karşına çıkacak.bu bölümde Crusor(yön)tuşlarını kullanarak ve Valu tekeri ile ayar yapacaksın.lower,upper,ADR,ABS,ACC1,ACC2,ACC3,ACC4 ,ACC5,ACC6nın Volümleri istediğin gibi ayarlayabiliyosun.en altta Mute ve Solo ktucukları var.Örn:ADR'nin sırasındaki muteye crusor tuşları ile ulaş Value tekeri ile on yap.drum kesilmiş oldur.Soloyu ON konuma getirirsen hepsi susar.sadece drumlar kalır.ses seviyelerini Value tekeri ile ayarla.

2 kez üstüste Partwiev tuşuna bastığında ise STYLE MAKEUP sayfasına geçmiş olacaksın.PARTın altında yazan TONE her sırada o ritimde kullanılan sesler,kitlervs........ var.örn.ADR'yi değiştireceksin.Tone sırasında sağ crusor ile kullanılan tonun saysına geç.VALUE tekeri ile döndürdüğün zamanda ilerler ses bankalarndan tuşlayarakta hızlı ereşim yapabilirsin.

TONE
EXPRESS(volume ayarı)
PANPOT(Sağ-sol)L-R ayarı
CHORUS
Her sesin altında bu ayarları yapman için panel bulunur.uğraş biraz

Murhen gw8 roland orgunu iyi taniyon bilgiler icin tesekkurler

roland ritimleri bedava dowload gw8 klavyeleri taksitle

rolan e86 ya uygun olan ritim ve sesler hangi seriden kulanabilirim

roland e86 ye uygun diger seriler hangileridir
cengizibrahim@hotmail.com
ilginc ses ve ritimler varsa gonderin

sevgili dostum part viev deki davul seti reverb vesair ayalar tamam ancak bu o an için gecerli bunları ayarlayıp kalıcı olmak uzere hafızaya nasıl kaydedecegiz yer yok diyor yani yapamazsınız buna ne diyorsunuz.

degerli dostum mesaja devam ediyorum aslında bir tanesinin davul setini ve diğer bas reverb vesairesini degiştirip usere kaydettim ama baska bir tane daha yapayım dedim error verdi ve yazdıki yer yok bu bolumun hafızası bu kadarmı ozaman sadece sahne performansında oan için yapılabilinecek gibi gorunuyor bunu arttırabilecek baska bir formul varmı yoksa hepsi bu kadarmı saygılar.

degerli dostum mesaja devam ediyorum aslında bir tane ritmin davul ve bass setini degiştirip usere kaydettim yani part wievden davul bass reverp vs. baska bir tane daha yapayım dedim error mesajı veriyor ve yer kalmadı diyor bu bolumun hafızası bu kadarmı yoksa baska bir yolu varmı cunku bazı ritimlerin setlerini ve bass vs.sini degiştirerek usere almak istiyorum ancak dediğim gibi kabul etmiyor o zaman sadece sahnede anlık degişimden ileri gidemiyeceğiz galiba. zannediyorum derdimi anlatabilmişimdir saygılar...