• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 mixer ve efekt ayarları nasıl yapılır

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 6K
Cevap: gw8 mixer ve efekt ayarları nasıl yapılır

kıymetli dostum bir açıklamada bulunmam lazım yukarıda belirttiğim part wiev deki durum hakkında yeni bir şey keşfettim oda şu setleri değiştirip usere kaydedebiliyorum ancak bu orgun üstündeki yüklenmiş olan alaturka ritimlerde ki bu aldığımız mağazadan yuklenenler o mağazayı bilirsiniz isim belirtmiyorum onlarda etkili orgun kendi orijinal ritimlerinde bu olay gerçekleşmiyor bu yapılabilinirmi bu konuda bir açıklama belirtirseniz memnun olurum sevgiler...

gw8 de yazılı olan bütün styleler editlenir.ör:style selectin world bankasından bir style seçtiniz ve editlediniz.bunu kaydetmek istediğinizde error mesajı geliyorsa style select user bankasında yer kalmamış demektir.userden birkaç ritmi silip yer açmanız gerekir.Seçtiğiniz styledeki mix ayarlarını arkadaşlar gayet iyi anlatmışlar.style ton ayarları yapmak isterseniz.üstteki style butonuna biraz basılı kalınız.style compasser bölümü açılacaktır.oradan bir main seçiniz.sonra sağ taraftaki effects butonuna bastığınızda karşınıza o styledeki herhangi bir ses için kullanılan effect gelecektir.genellikle kullanılan bu effect o stylenin introsunda kullanılan solo enst.içindir.
bu effecti değiştirebilirsiniz.daha sonra effect bölümündeyken sol ok tuşuyla ilerlediğinizde seçmiş olduğunuz bu effecti hangi kanallara vermek istediğinizide seçerek işlemi bitiriniz.en son kaydederken ritmi durdurunuz.part wıev i kapatınız.ve user de yer açmışsanız kaydediniz...(yoruldum yahu..)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir yazımda style volümlerinin 3 farklı şekilde nasıl ayarlandığını detaylı anlatmıştım. O konuyu okursanız aydınlanırsınız...

dostum birinde bir style tonlama yapmıştın çok nefis olmuştu .geçmişi taradım tekrar bulamadım...yeni tonlamış olduğunuz bir kaç style yükleyinde keyiflenelimmm...saygılarımla...

dostum birinde bir style tonlama yapmıştın çok nefis olmuştu .geçmişi taradım tekrar bulamadım...yeni tonlamış olduğunuz bir kaç style yükleyinde keyiflenelimmm...saygılarımla...
Bugün dizüstü bilgisayara ses kartı almak için teklif verdim. Alabilirsem tonlamayı o zaman daha iyi anlayacaksınız. Bu konuda inanın zuhal müziğin haberi yok.

değerli üstadım seni yoruyorum kusura bakma açıklaman için cok teşekkürler ancak ben galiba anlatamadım çünkü her ikimizde değişik şeylerden bahsediyoruz.usere style worldden seçtiğim ritmi kaydetmekte bir sorunum yok bu yüzden ritm silerek yer açma durumu gerekmiyor sorduğum şu şimdi part view e bastım 1 bir daha bastım 2 çıkanlar -tone-express-panport-reverb-chorus-vs.ayrıca sağa doğru adr-abs-ac1-ac2-vs.var biliyorsunuz.ben bunların üstünde artı veya eksi olarak ayarlarımı yapıyorum sonra ekrana dönüp işleme geçiyorum yani zaten userde kayıtlı olan ritmi bu vaziyette işte enter ve write falan yaparak burada gözüken style kutucuğu üstünden yazdırıp son haliyle kaydediyorum ancak şimdi sorun burada başlıyor bu kayıt durumu zuhal müzikten yüklenen yerli ritimler üzerinde uygulanabiliyor ama diyelimki orgun üzerindeki bir samba ritmi ki yukarıda dediğim gibi bu ritm zaten ekranda ve userimde çalmaya hazır ayrıca zaten bankamdada yüklü işte bu noktada onay ekranı error veriyor ve yer yok diyor demekki yerli ritmde tamam ama orj.ritimde sorun bu durum nedir onda var bunda yok biraz saçma gibi mesela e 70 de böyle bir sorun yok istediğin ritmi istediğin şekilde alt yapı tüm ayarlarıyla beraber bankalara yükleyebiliyorduk her neyse işte anlatmak istediğim buydu.bu durum neden kaynaklanıyor veya ne yapmam lazım kafanı şişirdim affet saygılar.

fabrikasyon org üzerindeki ritmin volüme ve efekti üzerinde edit sonrası Write+style yaparsan eğer user bölümünde 100 rtm hakkını doldurmamışsan ritmi editlenmiş olarak user ritimlerin arasına harf sırasına sokarak alır. Yer yoksa tabiki olmaz...

durum anlaşılmıştır çok teşekkürler.