• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8

Cevap: gw8

arkadaşlar yazdığım introlar hep bir nota düşük çalıyor, re olarak çalıyorum ama hep bir nota düşük, bunu nerden ayarlayabilirim.herkese saygılar

1-song record ekranının alt sağında length : bölümünü istediğiniz mezura ayarlarsanız o kadar kaydeder.
2- Ritim yazma bittikten sonra exit'le ana ekrana gelince Write+Style+enter ritim ismi+enter+enter yaparsan ritim usere kaydolur.
3-Quantize !/8, 1/16 normal. daha yukarıda çok hassaslaşır.Hata kabul etmez. Ama bazı notalar için zorunludur.

4- Ritim bölümünde ;

a- Ritim record ekranında mesela accdrum ekrandayken en sağda micro içine gir. Expression 127 en yüksek ses olur. Bu ayar davulun komple sesini etkiler.Daha aşağılarda davulun her sesine ait (mesela cross) volümler var. onları tek tek değiştirebilirsin.
b- Ana ekranda Part Wiew'e 2 kere basarsan ritmin 8 kanal express ayarları 127 gelirse en şiddetli olur.
c- Ana ekranda Part Wiew'e 1 kere basınca 8 kanal ritmin volüme ayarlarını 127 getirirsen ses artar. Bu ayarı Performans sisteminde kilitlemezsen org açıldığında ilk hale gelir.)

Ses şiddetiyle ilgili 3 bölüm birbirinden bağımsızdır. Herbiri ayrı sesi açar.

Bu açıklamamdan sonra bana bir dua edersin herhalde...

Mustafa abi bir sorum olacak... bu cross ayarlarında ritim içindeki darbuka,zil,tef,bateri vb. olan çalgıların değerleri var hani 1-127 arası , o değerleri arttırıp azaltabiliyor muyuz? bunu nasıl yapabiliriz? artı bu crossların seslerini değiştirebiir miyiz? mesela alkış yerine darbuka koyabilir miyiz? varsa böyle bir şey bunu nasıl yapabiliriz?

Mustafa abi bir sorum olacak... bu cross ayarlarında ritim içindeki darbuka,zil,tef,bateri vb. olan çalgıların değerleri var hani 1-127 arası , o değerleri arttırıp azaltabiliyor muyuz? bunu nasıl yapabiliriz? artı bu crossların seslerini değiştirebiir miyiz? mesela alkış yerine darbuka koyabilir miyiz? varsa böyle bir şey bunu nasıl yapabiliriz?

micro edit bölümünde her notanın ve her sesin(davulun kullanılan tüm sesler dahil) volümü 1-127 kadar ayrı ayrı yapılıyor. Croslarıda mesela E2 yazıyorsa Eb2 yaparak o kitteki başka crosla değiştirebilirsin. Özetle sorularının tüm cevabı GW8 de mevcut. Biraz zaman alıyor...Volümleride real davul sesini kulağınız duymadığından volüme ayarlamak için önceden mesela zil yüksek cros az gibi notlar almak lazım. En doğrusu user davul kiti düzmek amaa oda mümkün değil. Davul sesini dinleyerek volümlerdirmek daha önce sitede bahsettiğim bir programda mümkün. Ama oda ritmi midiparçalara ayır editle tekrar topla yapılacağından çok zaman alıyor..

arkadaşlar yazdığım introlar hep bir nota düşük çalıyor, re olarak çalıyorum ama hep bir nota düşük, bunu nerden ayarlayabilirim.herkese saygılar

anahtar do da yani c iken re yani d çaldığın için

rec sayfasındaki anahtarı re yani d yaparak intro calmam lazım

Arkadaslar ritimleri yazdıktan sonra ses ayarlarını nasıl sabitleyebiliriz.orgu açtığımda hersey nasıl sabitleyebiliriz

Arkadaslar ritimleri yazdıktan sonra ses ayarlarını nasıl sabitleyebiliriz.orgu açtığımda hersey nasıl sabitleyebiliriz

Daha açık yazarmısın....Sesle ilgili 3 volüme ayarı var demiştik. Hangisinden bahsediyorsunuz....

Hocam yazdığım ritimlerin volum ayarlarını kasdediyorum.ritmi yazdıktan sonra derinlik ve volum sabitleme işlemi.orgu kapatıp acsam bile yaptıgım ayarlar yerinde kalmalı yani.teşekkür ederim ilgilerinize

Hocam yazdığım ritimlerin volum ayarlarını kasdediyorum.ritmi yazdıktan sonra derinlik ve volum sabitleme işlemi.orgu kapatıp acsam bile yaptıgım ayarlar yerinde kalmalı yani.teşekkür ederim ilgilerinize
volüm ayarlarından 2 türlüsü açıp kapayınca değişmez. 3 cüsü favorit olarak kısayola kopyalarsan , çağırmayıda oradan yaparsan değişmez. Konunun önceki sayfalarında hangi volüm ayarının değişeceğini açıklamıştım.Reverb türünü sağ elde kullandığın performans sesin içinde ayarlayacaksın. O reverbi ritimde kullanacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ritim yazdıktan sonra part wievden yaptigimiz ayarları demiştim hocam.nasıl sabitleyebiliriz bu ayarları herkese saygılar

Ritim yazdıktan sonra part wievden yaptigimiz ayarları demiştim hocam.nasıl sabitleyebiliriz bu ayarları herkese saygılar

Tekrar detaylı anlatayım.

1- part view e 1 kere bas. 8 kanal ritim bölümünün altındaki numaraları değiştir.exit le çık.perform düğmesine bas. Write +performans+enter+hatırlanacak isim+ 1-127 sıralama yeri+enter+enter
Orgu kapat ve aç. Kaydettiğin User performansa basarsan ritim volümü kitlediğin tempo+efekt+volümde hazır. 128 ritmi ayrı volümde ayrı kitlersin.
2- part view e 2 kere bas. Express 'i 0-127 ayarla.Write+ style+isim+enter+enter.

Sol kısımda userden ayarladığın ritmi bul. volümler kitlediğin gibi duruyor.

3- Style düğmesine uzun bas. Main bölümünde 1 gel. enter bas.accdrum işaretliyken micro ya bas.expression'u 0-127 getir. exit le çık.Write+syle+isim+enter....

Ritim davulu en yüksek kayıt seviyesine çıktı. Ha... unutmadan ritim içinde mesela cross sesi 50 de kaydedilmişse ana seslerin tümünü artırsan ses az çıkabilir. Onuda micro edit içinde tekerlekle cross volümünü 0-127 arasında ayrı kaydedeceksin....

Kolay gelsin. Çözemezsen istanbul'da beni bul...Uygulamalı yaparız....

Moderatör tarafında düzenlendi: