• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8

Cevap: gw8

o edit ve makro kanallarındaki editin içinde DELETE;COPY gibi seçenekler var. davul takımı,bas,acc1-2-3-4-5-6 gibi kanallarda yapılan bir işlemi kopyalayıp işimizi kolaylaştırırız.
bana göre en temel öğrenme işi, eldeki mevcut ritimin üzerine acc,bas,ritim ekleyerek öğrenmek, zaten gerisi geliyor.

yapılacak bu işlemleri kaydetmek için "SONG REC" tuşuna basmak ve oradaki enstrumanı ya da davul takımını seçmek, daha sonrası ise START/STOP düğmesine basıp kayıt yapmak,ama unutmamak lazım ki metronom "tık tık" diye öttükten sonra ritim çalma başlar ve o zaman kayıt işlemine başlarız. işimiz bittikten sonra START/STOP düğmesine basıp kayıt işi biter ve yeni bir kanala artık ritim,bas,acc yazılır.en sonunda da yapılan bu değişikleri ritim üzerine kaydetmek için WRITE tuşuna basılır ve Performans,style, falan çıkar, o menüden "style" seçip ENTER tuşuyla işlemi bitiririz.
gereken tek şey ise sabır... ben de bazen "amaaaaaan sıktı ama baydı bu iş" diyorum...

arkadaşlar mezur ölçülerini nasıl yapıyoruz ve yazdığımız ritmi usere nasıl kayıt edebiliriz biraz daha ayrıntılı yazarsanız sorunları halledebiliriz.herkese iyi akşamlar

bir sorunum daha var orga attığım sesleri bulamıyorum nereye kaydediyor.ve nasıl çıkıyor

bir sorunum daha var orga attığım sesleri bulamıyorum nereye kaydediyor.ve nasıl çıkıyor

performans user'e kaydediyor. En sağ üst köşede PErform bas. Ekrandan Perform-PRST yi USER'e getir. 001.002- numaralarda kayıtlı...(128 ad)

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar ritim kitlerini silerek ritm yazmayı öğretseniz çok iyi olur.yamahada gözüm kapalı yazabilirim ama gw 8 de birtürlü yapamadım.kitler nerden silinir nereye kaydedilir bilmiyorum.açıklamalı olarak yazarsanız çok sevinirim.herkese saygılar

herhangi bir ritimdeyken menu+6-style compeser +1- style ınıt+ ınıt enter+ enter derseniz composeye aldığınız tüm ritim silinir. Hangi ölçü yazılacağı aynı alanda gözükmektedir. 9%8 veya farklı tekerlekle ayarla INIT bas. Ritmin ölçüsü değişir.

keşanlı mustafa abi , inan sayende çok şeyler öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz... Allah senden razı olsun...

selam arkadaşlar birkaç sorum daha olacak.1 yazdığımız ritimleri usere nasıl kaydediyoruz.2 ritim yazarken meas ölçüleri alıp başını gidiyor nerdeyse 15 e kadar çıkıyor bunu nasıl ayarlayabiliriz.3 ritim yazdıktan sonra quantaz, ritimleri neredeyse yüzde yüz değiştiriyor hangi ayarda olması gerekir.4 yazdığımız ritimlerin sesini kısıp açma işini nasıl yaparız.biraz daha açıklamalı yazarsanınz çok memnun olurum.herkese saygılar

selam arkadaşlar birkaç sorum daha olacak.1 yazdığımız ritimleri usere nasıl kaydediyoruz.2 ritim yazarken meas ölçüleri alıp başını gidiyor nerdeyse 15 e kadar çıkıyor bunu nasıl ayarlayabiliriz.3 ritim yazdıktan sonra quantaz, ritimleri neredeyse yüzde yüz değiştiriyor hangi ayarda olması gerekir.4 yazdığımız ritimlerin sesini kısıp açma işini nasıl yaparız.biraz daha açıklamalı yazarsanınz çok memnun olurum.herkese saygılar

1-song record ekranının alt sağında length : bölümünü istediğiniz mezura ayarlarsanız o kadar kaydeder.
2- Ritim yazma bittikten sonra exit'le ana ekrana gelince Write+Style+enter ritim ismi+enter+enter yaparsan ritim usere kaydolur.
3-Quantize !/8, 1/16 normal. daha yukarıda çok hassaslaşır.Hata kabul etmez. Ama bazı notalar için zorunludur.

4- Ritim bölümünde ;

a- Ritim record ekranında mesela accdrum ekrandayken en sağda micro içine gir. Expression 127 en yüksek ses olur. Bu ayar davulun komple sesini etkiler.Daha aşağılarda davulun her sesine ait (mesela cross) volümler var. onları tek tek değiştirebilirsin.
b- Ana ekranda Part Wiew'e 2 kere basarsan ritmin 8 kanal express ayarları 127 gelirse en şiddetli olur.
c- Ana ekranda Part Wiew'e 1 kere basınca 8 kanal ritmin volüme ayarlarını 127 getirirsen ses artar. Bu ayarı Performans sisteminde kilitlemezsen org açıldığında ilk hale gelir.)

Ses şiddetiyle ilgili 3 bölüm birbirinden bağımsızdır. Herbiri ayrı sesi açar.

Bu açıklamamdan sonra bana bir dua edersin herhalde...

Moderatör tarafında düzenlendi:

allah razı olsun mustafa kardeşim.ilk yazdığım ritmi sizlerle paylaşacağım.sağlacakla kalın