• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

hangi arkadaşımız hangi ilde nerde kaca calıyor hakkını alabiliyormu???

Cevap: hangi arkadaşımız hangi ilde nerde kaca calıyor hakkını alabiliyormu???

az kaldı yakında bedavaya çalışacak insanlarr...insana saygının kalmadığı bir ülkede müzik yapan kişiye de saygı kalmayacak..allah yardım etsin herkeze...eline orgu alan bağlamayı vs...alan müzisyen olursa gerisini siz düşünün..önüne gelen salon açmaya başladı...dernekler bile düğün salonu olarak faailyet göstermeye başladı...yakında sigortasız ve vergisiz bu iş yapılmayacak bakalım o zaman nasıl olacak bu işler...saygılar

Valla kac lira alirsaniz alin Ananizin sutu gibi helal para bu bir.ikincisi bazi dallamalar var sizin gibi sanatcilara "duguncu" diyor.yani hakir anlaminda yoksa dugunculukte bir meslek.memlekette medyatiksen bisiler caliosan sanatcisin.mahallede caliosan duguncusun.

ben bu işi yapan umit besen atılla kaya gibi adamlar tanıyorum tabiri caizsse ama adamlar o kadar yetenekli olmalarına rağmen piyasadaki tvdeki populer bir cok kişiye taş cıkartıcak bilği ve yetenek düzeyinde olmalarına rağmen halkımızın " ÇAL ULAN vs bircok küfür içeren sözleri yüzünden işten sanatından sazından soğumuş düğüncü diye calgıcı diye insan muamelesinden cıkaranlar var anlamıyorum insanlari sen git adama yapmadığını bırakma aşagıla sonra o adam tabi soğur piyasada tabi bir sürü ucuza calan cıkar bu adamlar aşagılanip iş yapmadıktan sonra kim yapıcak ?

valla bizim burda 350-400 köylere 500 gel gelelim şu 100 liraya düğüne gidip kendini piyanist sananlara burda 2 tane piyanist abi vergi dairesine maliyeye kaç tane dilekçe yazdı adamlar hem ucuza çalıyor hemde vergisi yok diye + tek tek 50 tane piyanistin hangi gün nerde düğün çalacaklarını yazıp dilekçe gönderdiler vergi dairesinden tık yok gidipte kontrol etmediler bile devlet de birşey yapmıyorsa bunlarla başa çıkılmaz abilerim.Benim düşüncem her ilde-ilçede piyanistlerin özel bir odası olacak herkes oraya kayıt olacak bütün hepsi aynı fiyata çalacak düğüncü piyanisti ordan tutacak ammada güzel olur ama bizim burda nerdeeee ben 17 yaşındayım kendimce ve ailemce orgu iyi çalıyorum akrabalrım bile bana soruyo neden şimdiden başlamıyorsun düğünlere diye bu iş öyle bir noktaya geldi ki artık adamı bu işlerden soğutuyorlar..hepinize hayırlı işler bol kazançlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Isparta ezgi müzik hafta içi dost işi 500 haftasonu 700 tl bizim burda herzaman demısımdır benım memleketımden daha ıyı dugunden para kazanılacak bir şehir yok

arkadaşlar asağı yukarı hepimizin derdi aynı. bu iş bir yetenek işi ve aynı zamanda cesaret işi o sahnede yada enstrümanın arkasında durupta yüzlerce kişiye hitap edebilmek yürek ister. bana arkadaşlarım hep takılır ( ooo.. her hafta 300- 500 yolunu buluyon...) dediğim tek kelime var kolaysa gel sen yap.. arkadaşlar bu iş çok zor bir iş bu yeteneğimizi 100 liralara 200 liralara satmıyalım piyasayı düşürmiyelim. salon sahipleri her düğünden milyarlarca para kazanıyo hemde bizim sırtımızdan... bu işin bir zoryanıda sarhoşlar her düğünde mutlaka vardır yavas yavas bulasmaya baslar sonrada al basına belayı. köy düğününe gidersin takır takır silah atarlar. çok bilirim orgu bırakıp yere sindiğimi.. sonra gelir kız tarafına cal öbürü gelir yok yok biladeeeeeerrr sen erkek tarafına cal hadi bul ortayı (bulamazsın) tam o sırada uzaklardan bir ses kasap callaaan!!! bu örnekler bitmez yani bu iş yetenek olduğu kadarda artık cesaret işi. çok abilerim var böyle it kopuklar yüzünden bıraktı bu işleri. adam telefonda ya 250 tl olmazmı 200 tl ye gidiyolar sen çok istiyosun.. ben isterim. kusura bakmayın cemiyet sahipleri 10 bin lira mobilyaya veriyonya bi zahmet orkestrayada ver.. adapazarından selamlar sevgiler ..

Istanbul kartal maltepe cevizlı yakacık kaynarca piyasası düğün salonları 60tl 150tl arası mahalle düğünleri 250tl 500tl arası kartal kaynarca arası gazinolar 80 ile 120tl arası benim arkadaşlarım çıkıyor. Ben 3x imle evde mutlu ve mesutum ekmek yiyen arkadaşlara başarılar

Selamın Aleykum Abilerim yasim 18 benim kucuklukten piyanistlige merakim ve hevesim var piyanistlik yapmayi cok ama cok istiyorum fakat arastiriyorum sosyal medyada piyanislere soruyorum kimisi bu iş guzel kazancli diyo kimiside leptopcular bitirdi bu işi hiç girme diyolar bende mersk ediyorum Düğun salonlarında iş imkani varmi kazandiriyomu diye aslinda bu işe olan hevesim parasindan kazancindan degil fakat ya bi pa800 alip bu islere gircem yada iki yillik universtte okucam lutfen bilgilendirin yorumlarini bekliyorum :)