• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangi Baglama

umut36

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
baglama
Arkadaslar merhaba.
Ben bir baglama satin almak istiyorum.
La akordunda turku soyleyebilmek icin karar sesi re olan bir baglama alabilirmiyim?
Yani sonucta re ceken kisa sap baglama layi cekebilmeli. Kelepce taksam ince sol seside cikmazmi sonucta?
Simdiden yardim ve önerileriniz icin tesekkürler.

Arkadaslar merhaba.
Ben bir baglama satin almak istiyorum.
La akordunda turku soyleyebilmek icin karar sesi re olan bir baglama alabilirmiyim?
Yani sonucta re ceken kisa sap baglama layi cekebilmeli. Kelepce taksam ince sol seside cikmazmi sonucta?
Simdiden yardim ve önerileriniz icin tesekkürler.

LA akordunda söyleyebilmek için DO sap alıp (ki, Do sap Si de rahattır) bir ses pesleştirerek LA ya alırsın. Ama bu bağlama ile Sol oldukça dipten çıkar kelepçe ile. Fakat Sol den söyleyebilmek için RE sap alıp hiç olmazsa kelepçe bir ses yukarı kayar. İki ses birbirine çok zıt gördüğün gibi. LA ve SOL den söylemek için iki bağlama almak gerekiyor. Ben napıyorum Oda ortamı değilde sahne ortamında bu sesler gerekli olacaksa prosesör ile transpose yapıyorum. DO sap kullanıyorum bu arada..

Şunu da ilave edeyim (iyi bi haber değil ama :) ) Re sapla LA karar bayağı bir pesleşir. Telleri iyice salmak gerekiyor.

Ben sadece la sesini yakalamak istiyorum. Yani diyelimki ben sadece la sesini fazla pes olmadan kullanmak istiyorum. Genelde erkek sesi olan la yi kullananlar ne yapiyor? Yani tek yolu prosesor ve transposemi?

DO sap al , akordu LA ya çek o halde. Ayrıca 0,20 lik tel kullan.

Yani do kesik baglamami almam lazim?
Do karar sesli baglama degilde do kesik baglamami?

İkisi aynı şey.. Do kesik al. Ve bunun almadan önce La ya akort ederek dene. Tellerin ne kadar serbestlediğine emin ol. bağlamanın ve tellerin özelliğine göre değişebilir. rahatsız edici pes tona düşmesin.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri