• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangi is serisini tavsiye edersiniz?

FATİH58

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
fatihabi.bplaced.net
Enst.
Yamaha A300 Tr
Merhaba arkadaşlar.
Şuan için değil ama ilerisi için uygun bir alet alacak olsak,korg is serilerinden hangilerini önerirsiniz ve neden?
İs40,is50,is50b,is35,i30. Birde i4,i4s.Bunların içinde en makul olanı hangisi?Biraz araştırma yaptım ve is35 in en çok özelliği olan is serisinin son aleti olduğunu öğrendim.Sizlerden ricam,özellikle bu aletleri kullanan veya kullanmış olan arkadaşların açıklamaları.
Bu modellerin ses,ritim kalitesi olarak ayrımını da yazarsanız memnun oluruz.
Değerli cevaplarınızı bekliyorum.Herkese kolay gelsin.

Cevap: Hangi is serisini tavsiye edersiniz?

i3 en eski org ritim yazilan org

i30 en iyisi ritim yazilan org

2 orgtada sample ses olayi usb olayi yoktur.

Korg tan anlamam fakat saydıkların arasında en cok kullanılanı i30 ve is40 sanırım .Üstadlar daha iyi bilir

is serisi içinde en iyi is35 tir ritimleri aynıdır is40 la is35 te sadece farklı olarak birkaç özellik ve mic girişi bulunmaktadır mic girişi sayesinde klavyeye mikrofon vb. aletler bağlayabiliriz i30 da süperdir ekranı dokunmatiktir ritim yazılır aleti kendi kafana göre işleyebilirsin ama is lerde ritim yazılmaz i30 un ritimleride is lerde tam olarak çalışmaz ayrıca i30 da hoparlör yoktur is lerde hoparlör vardır i30 ların sound ritim vs is lere göre daha süperdir ben i30 öneririm...

Cevaplarınız için teşekkürler.
Şimdi i30 dışındakılerde ritim yazma özelliği yok diyorsunuz.Peki is35 de ne üstünlükler var işe yarar? Mikrofon takılması dışında.
Bir de bu serilerin hepsinde de Türk ritimleri için arap kitler mevcut mu? En iyisi hangisinde var? Roland e serilerindeki gibi mi kitler? Yoksa ona kıyasla çok mu iyi?
Buyrun devam ediniz...

güncel konu...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri