• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

haziran ayı için 900-1100 tl arası org önerileriniz

Cevap: haziran ayı için 900-1100 tl arası org önerileriniz

yorumları okudum. her kafadan bir ses çıkıyor sen hepsini dinle öyle karar ver kullanıcak olan sensin. şuanda i30 kullanıyorum. bundan önceki aletleri sırası ile söyleyeyim sana
1 Roland e86
2 Roland G600
3 Korg Pa80
4 Korg i30 ( Şu anda Kulllandıgım )

Şimdi bu aleti 80 ile kıyaslaman çok yanlış olur. sana i30 hakkında bilgi vereyim aklında soru işareti olursa buraya yaz nadir giriyorum görürsem yardımcı olucam

Hammalık kısmını geç okadar agır alet degil dek alet sonucta sağlamlıgına göre kilosu çok iyi. Ve korg'un en sağlam aleti diyebilirim kasa olarak dogruya dogru. pa80 çok mu hafif kullandım okadarda hafif degil i30 dan hafif olabilir ama fark şu pa80 plastik kasa i30 metal kasa fiziksel olarak hafif olması zaten dogru degil. artı org'u alıp dağa çıkmayacaksın en fazla ne kadar yol gidiceksin.

Korg i3 soundu güzel ritimler şıkır şıkır bunda yalan yok ama sadece ankara , roman , çiftetelli havalarında güzel ritimleri var türkü ve halaylar için zayıf ( benim düşüncem tabi )

ses konusunda o kadar çok iç açıcı degil ama bir a1000 ile kıyasladıgımda okadar fark yok sample var a1000 de ama kalite yok yani bir nevi aynı kapıya çıkıyor. lead sesleri on numara 80 ne yakın.

alet karışık evet ama göz büyültelecek kadar degil tabi işin teknik kısmına girersen zorlaşıyor ama ilk etap ses ritim degiştirme transpose oktav degiştirme pratik picht bend üzerinde 2 tane swicht var pa800 deki gibi koma veya atak ses degiştirme gibi görevleri atayabiliyorsun. koma olayı globalden ayarlaman gerekiyor. swict e atadıgın zaman 1 defa bastıgında ayarladıgın komalar çıkıyor 1 defa daha bastıgında komalar kalkıyor yani pa80 gibi veya 800 gibi tusa basıp koma yerlerine basmıyorsun. bunun için jaklar var 5 tl felan alman gerekiyor ama tek karar düzen çalıyorsan hiç gerek yok.

bildigin gibi dokunmatik ekran işin biraz daha kolaylaşıyor.

en güzel kısmıda output mixer olması yani drum perc bass acc1 acc2 acc 3 lower sub main gibi kısımları anında kısıp açabiliyorsun sistemene girip ugrasmana gerek yok. kanal kanal yani çünkü set yükledigin zaman her klavyede var uyumsuz yani bir ritimde çok çıkıyor akumpanyalar kısman için sistemden ugrasman gerekiyor bunun için mixeri kullanarak kısabilirsin veya her mixerin altında mute tusu var istemediign bölümü susturabilirsin. çok işe yarıyor

kanal kaydı yapıyorsun midi yani bu kısmıda iyi. 4 varsiyon 2 atak 2 intro 2 ending var standart yani tempo tekerligi olmasıda büyük bir avantaj

kısacası e86 g600 eski aletlerle kıyasladıgın i30 u her zaman önde teknolojik olarak. ama şu bir gerçek rolanddaki sesleri yakalayamazsın özellikle klarnet sesi ve sax sesi. i 30 un kötü demiyorum sax süper i30un aslında ton farkı sadece ama klarnette i30 da iyi diyemem idare eder.

ve sonuc benim düşüncem a1000 alacagına i30 almak daha mantıklı nedeni ise a1000 gerek görünüm gerek sistem acısından oyuncak gibi kötü demiyorum ama oyuncak gibi durduguda bir gerçek i30 en azından prof bir alet. 1 haftadır fl studio ritim yazıyorum i 30 a pop şarkılar hande yener bodrum şarkısını intro olarak gerçekten şaşırdım süper çıkıyor kitler uğraşmak işlemek gerekiyor.

karar senin demolar sitede çok ama aletleri canlı dinle bence cünkü demolar çok aldatıyor aynı tadı alamıyorsun nedense ritim duyuyorsun vardır diyorsun çıkmıyor çıksada demodaki gibi tat vermiyor canlı dinlemek en mantıklısı.

abilerim ve sevgili arkadaşlar haziran ayı için 900-1100tl arası bütçe belirledim orta seviye bi piyanistim bana önerilerinizi yasarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler sizce hangi marka ve model alıyım

casio at5 önerrim 76 tuş sd kartlı türk ritimleri ve sesleri orjinal yüklü çok pratik ben satıyorum ilgilenirsen

bende a1000tr var 1100 tl yee brakirim haziranda istanbulda olacam istersen getiririm 5356886171

korg pa serisinden almayacaksan is ve i 30 birbirine yakınlar ben bütün is serisi ve i 30 kullandım soundları arasında çok fark yok o yüzden aynı sahada değerlendirebilirsin, a1000 de ağır bir cihaz hafif değil, gw 8 güzel bir alet ama düğüne gelmez menü olarak zorlayabilir pratik değil. Aslında her modelin kendine göre avantajı dezavantajı var. o fiyat aralığında bence yine de düğün için alabileceğin pa 50 gibi görünüyor