• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

"Her Türlü Ensturman Kablosu Yapım ve Tamir Teknikleri"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: "Her Türlü Ensturman Kablosu Yapım ve Tamir Teknikleri"

orgta bilgisayar çıkışı var ama kablo nasıl bi şey onu bilmiyorum

orgunuzdaki bilgisayar çıkışı muhtemelen pc nizde orga kullanıcı sınırları dahilinde mudahele etmenizi sağlayan 15 uçlu DB15 konnektörü olması gerekiyor hocam..

bu kablonun şeması elimde yok.. lakin piyasada bulunan arabirimli usb-midi kablolarıylada bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz ayrıca bu kabloyu klavyenizle pc de ki audio edit,kanal kayıt programlarıyla da uyumlu kullanabilirsiniz....

arabirimsiz midi kabloda yapabilirsiniz.. yanlız bu sadece seskartından joystick portuna bağlanır ve programlar için kullanabilrsiniz..

arabirimsiz midi kablo yapımı

ihtiyacımız olanlar

2 adet sık beşli din connector( biri midi in diğeri midi out olacak)
1 adet 15 uçlu DB15 connector

iki adet 2mt ince stereo (3lü) kablo

bağlantı şeması

aradığınız kabloda muhtemelen bu iki kablodan biri.. piyasada bulunabilir. lakin dediğim gibi size orga yukleme yapmak ve orgdan yükleme yapmanın dışında bi fayda sağlayacağını düşünmüyorum..

bilgiler için teşekkür ederim

doğru şeylerden bahsetmişiniz piyanist dediğin aynı zamanda kendi arızalarını gidere bilmeli benim başıma geçen sene geldi düğün sırasında anfimin sağ ses çıkış katı yandı ama ben 15 dk ara diye anons verdim arkasından anfiyi açıp incecik bir kabloyla anfiyi yanan hat üzerinden iletimini sağladım ve kabloları değiştirdim sonuç bomba beyawww düğünü bitirdim ertesi gün doğru tamire usta bile şaştı sen leğimsiz nasıl bu işi hallettin diye ... :D herkese kolay gele....

merhaba
USB li Midi kablo bağlantıları nasıl yapılır varsa şaması iyi olur

midi kablosu bu linkte

teşekkürler

güncellllllll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...