• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

hertürlü yamaha arkadaş!

• Konbuyu başlatan rustem
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 2K

rustem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
S950+Emo
arkadaşlar öncelikle hayırlı geceler, şu an or700v2 plus kullanıcısıyım ve yakın zamanda çalıştığım mekanda 2.salonumuz için yeni bir cihaz alıcaz, esasen or700v2 plusu çekirdekten yetişme kardeşime verip kendime yeni bir org almaya karar verdim. uzun zamandır pa3x diye tutturmuş gidiyordum, bugün kalktım gidip bi detaylıca incelemek istedim cihazı, ankarada oturuyorum başkentte ve korg ana bayisi melomani müziğe gittiğimde enteresan bir olay yaşadım, teşhir ürünü yok arkadaşlar, ana bayiye gidiyorum denemek test etmek için açılmış bir pa3x bulamıyorum, çok enteresan geldi bu bana yetkili arkadaşa siz ana bayisiniz, diğerlerini geçtim ama sizde teşhir olmalı dedim aldığım cevap 6000 tl fiyatı olan cihazı açamazlarmış, ben korgun ana bayiliğini anlayamadım, ordan çıktım paşalar gibi do-re müziğin yolunu tutup tyros4 uzun bir süre inceleme fırsatı buldum, stüdyo işinede gireceğim için yamaha çekti beni kendine, eee ana bayilerin durumuda bu olunca korg beni hiç sarmaz oldu arkadaşlar, sanıyorum korg maceram başlamadan sonra erdi:)

Cevap: hertürlü yamaha arkadaş!

Bir an or700 ile 3x i kıyasladınız sandım. Tyros işin icine girdimi her türlü yamaha acık ara onde oluyor malesef. malesef cünkü bende korg kullanıyorum ve bir tyros 4 cok isterdim.
Dükkan sahiplerinin tutumları da sizi yönlendirmede vesile olmuş ama, Teşhir sorunu yaşamasaydınız dahi dogru karar verdiğinizi düşünüyorum. 2x ten 3x e sound acısından değişen birşey yok. Aynı kalıp üzerine seslerde azıcık süslemeler. Ama ribbon, arranger klavyelerde pek görülen birşey degil. Bu yüzden korgu tebrik etmek lazım. Aynı şekilde yamahayı da a2000 deki sağ ol pitchbend icin. Bakın rekabetle hep tüketiciler kazanıyor. İnşallah bu böylece süreeeerrr gider...

hayırlısı dıyelım ustadım, ben yamahacı olarak kalmaya karar verdım, korg dınlıyorum bı gurultu ıle karsılasıyorum, yamaha guzel ve bana hıtap edıyor, yumusak saundlar bana yetıyor, korgla yapılan sanat muzıgı bana cok ıtıcı gelıyor, tyros serısı benı beklıyor sanırım

Hayırlısı olur inşaAllah...

Arkadasım istiyorsan ful aksesuarlı sıfır gibi tyros 3 vereyim forumda ilanım var fiyatıda son derece uygun

hocam bende ankaradayım melomani gerçekten bayiilikten çıkmış hem çok phalaı satıyor hemde cihazları deneyemiyosun gerçekten hoş bişey değil

Vardir bunda bir hayir.....

her türlü yamaha diyenler yamaha alır
her türlü korg diyenler korg alır

önemli olan kendimiz beğenmemiz,beğenerek aldıktan sonra korgun yamahanın önemi yok,yapılan çalışmadan çalınan parçalardan zevk almak haz almak önemlidir,tercih ettiğimiz klavyeden bunu alabiliyorsak sorun yoktur,yeni tercihiniz hayırlı olsun

maksat polemik oluşturmak yada korgu kötülemek değil arkadaşlar, olay insanın kendi aldığı hazda gizli, ben korgu deneyeyim bakayım haz alacam mı dedim ona bile müsaade etmediler ana bayilerimiz sağolsunlar:) önyargı var bende artık :):)