• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hoparlörden gelen parazit sesler yardım lütfen

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. ketron xd9 orgumda, ses yada ritim yokken volume dugmesini actikca bir ses ( hışırtı gibi ) artiyor, yani volume artiriyorum o da artiyor. Rahatsiz edici duzeyde degil ama sonucta kirli bir ses var, ayrica kulakligi taktigimda volume sifirda olsa bile yine bir ses var. Bunlar normal mi, baska nedenler olabilir mi, yorumlar icin simdiden tedekkurler.

Cevap: Hoparlörden gelen parazit sesler yardım lütfen

stereo sürgü potansiyometresi deşimesi gerekiyor miadını tamamlamış ,
boarddaki ohm değerine göre aynısı olması gerekiyor yoksa sağlıklı çalışmaz.

Ve ya bahsi geçen sürgülü potansın dibine org kapalı iken Elektronik Malzeme satan bir yerlerden alabileceğiniz Kontak Sprey i sıkın ve sürgüyü aşağı yukarı getirip götürün sonra kuruma ya bırakın kısa bir süreden sonra orgu açtığınızda muhtemelen bahsettiğiniz parazitli ses yok olmuş olacaktır. (Tabi ki bu geçici çözüm dür)
Kolay gelsin. Saygılarımla,

Tesekkurler

önce hava tutun sonra kaliteli kontak sipreyi yağsız olanla temizleyin sorun kalmayacaktır

yani orgun üst kapağını sökmeden, volume sürgüsünü temizleyip yine üstten sprey sıkacam...

yani orgun üst kapağını sökmeden, volume sürgüsünü temizleyip yine üstten sprey sıkacam...

Aynen, en pratik yol bu gözüküyor. Kolay gelsin. Saygılarımla,

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri