• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 sorun sağ hoparlörden ses gelmiyor

feyyazcatak

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa500tr pa800
Arkadaşlar pa80 nin sağ hoparlöründen ses gelmiyor sol hoparlörde bişi yok gayet iyi ayni zaman sağ ses çikişindan yani amfiye bağladiğimiz yerdede amfiye sinyal gelmiyor sadece çalişan tarafin olduğu yerden ses geliyor bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim şimdiden teşekürler
saygilar.....

Cevap: Pa80 sorun sağ hoparlörden ses gelmiyor

aynı sorun bizdede var bndede SOL dan gelmiyor ses yardım acil.!!!

2 sebebi olabilir.

1) volume potu arızası
2) konrol panelinden ses kartına giden ses sinyal kablousu ya da soket temassızlığı.

ola ki ses orgun üzerinden geliyor fakat cihaza gönderim yapmıyorsa LINE OUT Jackınızın bacak lehimleri çatlamıştır.

2 sebebi olabilir.

1) volume potu arızası
2) konrol panelinden ses kartına giden ses sinyal kablousu ya da soket temassızlığı.

ola ki ses orgun üzerinden geliyor fakat cihaza gönderim yapmıyorsa LINE OUT Jackınızın bacak lehimleri çatlamıştır.

orgun içinde hoparlörleden gelen kabloların yerlerini değiştirince bu sefer soldaki gidiyor sağdaki çalışıyor yani hoparlörde ve kablolarında sorun yok ses orgun üzerinden hangi hoparlörden geliyosa o line out çıkışlından geliyo sess

hoparlor ve hoparlor kablosu demedim. Kontrol panelinden gelen ve ses kartına giren (amfi kartı değil) ses sinyal kablosuna tekrar bi bak.

bahsetitğim kablo resimdedir.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    118.8 KB · Görülen: 412

hoparlor ve hoparlor kablosu demedim. Kontrol panelinden gelen ve ses kartına giren (amfi kartı değil) ses sinyal kablosuna tekrar bi bak.

vallahi abi demek istediğin kontrol paneli felan pek bilmediğim için anlayamıyorum orgta yanımda değil kusura bakmayasınn

dr.salim gerekl, açıklamayı yapmışş

service manual haa salim... :)